Cūku barības raugs

Barības raugs cūkām ir viens no vissvarīgākajiem papildinājumiem dzīvnieku uzturā, ļaujot tiem izaugt pilnvērtīgiem indivīdiem. Raugs ir nepieciešams sabalansētai cūku uzturam. Šis produkts tiek plaši izmantots kā olbaltumvielu un vitamīnu piedeva un pareizai olbaltumvielu asimilācijai no graudu maisījumiem. Kompozīcijā ietilpst: olbaltumvielas, olbaltumvielas, tauki, uztura šķiedras, šķiedrvielas. Cūkgaļas ražošana ir diezgan efektīva lopkopības nozare, kas ļauj iegūt pienācīgas kvalitātes produktu salīdzinoši īsā laikā un ar zemām finansiālām izmaksām. viens

Kas ir "barības raugs"

Raugam vislabāk piemēroti šādi graudi: kukurūza, auzas, mieži un klijas. Ir svarīgi saprast, ka cūku ķermeņa stāvoklis, to imunitāte un turpmākā produktivitāte ir atkarīga no augstas kvalitātes uztura. Tas ietekmē arī dzīvnieku muskuļu masas kvalitatīvo pieaugumu.

Svarīgs! Cūkām ir vienkameru kuņģi, un tām ir grūti sagremot lielu pārtiku.

Pirms barošanas ieteicams barību rūpīgi sasmalcināt un sajaukt. Tas ļaus cūkai absorbēt vairāk nekā 90% barības. Mūsdienās raugs ir viens no labākajiem un vienkāršākajiem barības sagatavošanas veidiem.

Rauga būtība ir rauga un pienskābes baktēriju pavairošana, kas ievērojami palielina cūku garšu un apetītes līmeni. Fermentācijas rezultātā paaugstinās pH līmenis (kas novērš patogēnu baktēriju attīstību), barības maisījumi ir ievērojami bagātināti ar vitamīniem B, D, K, E un fermentiem.

Lopbarības raugs ir sausa bioloģiskā rauga šūnu masa, kuras pamatā ir augu un augu izcelsmes izejvielas un kas audzēta lauksaimniecības dzīvnieku barības ražošanai. Tas ir ļoti vērtīgs olbaltumvielu un vitamīnu produkts, un to lieto kā uztura bagātinātāju barības devā. Barības raugs ir izgatavots no parastā rauga. To ražošana balstās uz mikroorganismu audzēšanu īpašā barības vidē, kas galvenokārt sastāv no monosaharīdiem.

Šim nolūkam sasmalcinātās izejvielas noteiktā temperatūrā un spiedienā iziet hidrolīzes procesu. Skābi no iegūtā hidrolizāta ekstrahē, neitralizējot to ar kaļķu pienu. Tad viņi atdziest, nosēžas, pievieno minerālsāļus, vitamīnu piedevas un citas noderīgas vielas. Iegūto masu nosūta uz fermentatoru veikalu, kur audzē raugu. Turklāt viela iziet žāvēšanas procesu, ievērojot visas šīs tehnoloģijas normas (GOST 20083-74). Tā rezultātā raugs ir gaiši brūnas nokrāsas maisījums ar izteiktu smaku.

Ieguvumi no barības rauga ieviešanas cūku uzturā

Ir zināms, ka tad, kad nepieciešams paātrināt dzīvnieka attīstību un augšanu, nepieciešams pietiekams daudzums olbaltumvielu, kas ir galvenā šūnu veidošanās sastāvdaļa. Un tādus elementus kā metionīns, lizīns un citas aminoskābes cūkas ķermenis pats nespēj sintezēt, tie ir jānorij ar ēdienu.

Barības vielu satura ziņā raugs ir līdzīgs dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielām, un enerģijas satura ziņā tas ievērojami pārsniedz daudzas augu barības piedevas. Olbaltumvielu trūkums cūkas ķermenī izraisa dažādas slimības, īpaši jauniem dzīvniekiem.Rauga barības izmantošana cūkām ievērojami palielina dzīvnieka kopējo ķermeņa svaru, ļauj palielināt ķermeņa izturību pret infekcijām un vīrusiem. Turklāt tas ir drošs un rentabls produkts.

Barības rauga šķirnes

Ir trīs galvenie barības rauga veidi, kas atšķiras pēc izmantoto organismu veida un augšanas vides:

 • klasisko lopbarības raugu audzē, izmantojot vienkāršas rauga sēnītes, pārstrādājot spirta rūpniecības atkritumus;
 • olbaltumvielu-vitamīnu masu ražo, izmantojot lopbarības raugu uz augu augu izejvielu atkritumiem;
 • hidrolīzes lopbarības raugs, kas iegūts sēnīšu kultivēšanas laikā, hidrolizējot koksni un augu atkritumus.

Katrai sugai ir savas priekšrocības un trūkumi. Piemēram, BVK ir palielināts olbaltumvielu daudzums (sausā veidā apmēram 60%), bet tikai 40% olbaltumvielu. Klasiskajā formā olbaltumvielu daudzums ir aptuveni 50%, un kopējā koncentrācija ir 43%. Hidrolīzes raugs satur lielu daudzumu riboflavīna un folskābes. Tāpēc dažreiz ieteicams piemērot dažādas barošanas metodes. Tas būs efektīvāk.

Kā pareizi barot cūkas ar barības raugu

Jūs varat barot ar barības raugu sausā veidā, pievienojot tos barībai. Bet apmēram 30% no uztura vajadzētu būt raugam. Kad piedevas ir iemērc, rauga šūnas sadalās, palielinot olbaltumvielu daudzumu procesā. To sauc par raugu. Tā kā gatavus koncentrātus nepārdod, raugu veic neatkarīgi. Lai to izdarītu, daļu graudu maisījuma no uztura sajauc ar raugu.

Rauga barošanas metodes

Ir rauga metode bez sūkļa un nepāra.

Sūklis sastāv no vairākiem procesiem: sūkļa un paša rauga sagatavošanas. Mīklu var pagatavot šādi: 100 kg sausas pārtikas mīca ar 1 kg rauga, pievieno 50 litrus silta ūdens un, maisot, pievieno raugu. Pēc tam pakāpeniski ielej 20 kg barības un iegūto maisījumu rūpīgi mīca ik pēc pusstundas. Mīklas sagatavošanas laiks ir 5-6 stundas.

Raugs: iegūtajai mīklai pievieno 150 litrus silta ūdens un sajauc šo masu, traukā pievieno atlikušos 80 kg koncentrētas barības. Pēc tam mīciet katru stundu līdz nogatavošanās beigām. Rauga process aizņems 2-3 stundas.

Droša metode. Šajā gadījumā raugs sākas nekavējoties, nesagatavojot mīklu. Uz 100 kg sausas pārtikas ņem apmēram 0,5-1 kg saspiesta rauga, tos iepriekš atšķaida ūdenī. Tvertnē ielej 150-200 litrus silta ūdens, atšķaidītu raugu, pēc tam uzmanīgi ielej 100 kg barības. Iegūtā masa jāmaisa ik pēc 20 minūtēm. Raugs ilgs apmēram 6-9 stundas.

Sagatavojiet ēdienu atsevišķā tīrā telpā ar labu ventilāciju un vismaz 20 grādu temperatūru. Lai raugs notiktu saskaņā ar visiem noteikumiem, un ēdiens ir piesātināts ar skābekli, masa ir jāmaisa pēc iespējas biežāk. Raugu ietekmē arī temperatūra, skābums un pārtikas kvalitāte. Vēlams izmantot barību, kas bagāta ar cukuru, piemēram, cukurbietes. Palīdz melases, vārītu kartupeļu, sadīgušu miežu un auzu, neapstrādātu sasmalcinātu burkānu rauga procesā. Dzīvnieku barībai jābūt ne vairāk kā 15%. Cūku barības raugu var veikt arī mājās.

Standarti sivēniem un cūkām

Barošanas ātrums ir tieši atkarīgs no dzīvnieka kategorijas un tā fizioloģiskā stāvokļa un ļauj normalizēt katra dzīvnieka individuālās vajadzības. Tāpēc rauga deva cūkām tiek ņemta vērā katrai kategorijai atsevišķi.

Devas mazām cūkām

Jau pirmajā dzīves nedēļā sivēniem nepietiek mātes piena. Šajā periodā tiek ieviestas barības piedevas. Šajā gadījumā ir jāievēro barības un rauga procentuālais daudzums. Barojot sivēnus ar zīdīšanu, rauga procentam no kopējā barības tilpuma jābūt ne vairāk kā 3%.

Zīdītājiem koncentrāts būs 3-6%.Sivēniem, kuri pilnībā pārgājuši uz pašbarību, raugs būs 7-10%. Sivēniem, kas nobaro gaļas, pulvera deva būs vismaz 10%. Tas lielā mērā palielinās dzīvnieka augšanu.

Papildu barošanu ar raugu ieteicams ieviest pakāpeniski. Pirmajai barošanas reizei jābūt apmēram 10 g. Turpmākajās barošanas reizēs tilpums katru reizi tiek palielināts, un par 1,5 mēnešiem jāievada 60 g rauga un līdz 2 mēnešiem līdz 100 g. Barošanas periodā deva palielinās līdz 200 g.

Normas pieaugušajiem

Ir nepieciešams apmācīt cūkas rauga barošanai kompetenti. Jāsāk ar 10-15% un pakāpeniski jāpaaugstina līdz 40% no barības līmeņa. Pēc mēneša barošanas ieteicams izslēgt piedevu 10-15 dienas. Rauga ievadīšanas laikā uzturā ir jāuzrauga padevēja tīrība un jānoņem pārtikas atliekas, pretējā gadījumā pastāv augsts kuņģa slimību risks.

Mātītēm grūsnības laikā barības raugs būs īpaši izdevīgs. Tos katru dienu dod cūkai, sajaucot ar barības maisījumu. Dienas devai jābūt 10-20% no pulvera dienā. Šis papildinājums veicina veselīgu pēcnācēju veidošanos.

Laktējošām sivēnmātēm norma būs 3–12% no kopējā barības daudzuma. Vidējai devai uz cūku jābūt 300 g. Papildinājums jāievada tūlīt pēc atnešanās, jo tas 1,5 reizes palielina laktāciju.

Rauga dienas likme vaislas mežacūkām ir 300-600 g. Tas ievērojami uzlabo dzimumaktivitāti un ietekmē reproduktīvo funkciju.

Lopbarības rauga devas cūkām, kuras baro ar bekonu, nepārsniedz 6% no baroto koncentrātu masas. Šis produkts ir labs vājpiena aizstājējs.

Audzējot cūkas, lauksaimniekam ir jāievēro daži dzīvnieku turēšanas, kopšanas un barošanas standarti:

 • glabāšanas telpai jābūt gaišai un tīrai, mitruma līmenis nav zemāks par 70% un temperatūra ir zemāka par +15 grādiem;
 • ēdienam jābūt tikai svaigam, vakardienas ēdiens nedos iespēju ātri iegūt svaru;
 • labāk sākt barot siltajā sezonā (pavasarī-vasarā), jo šajā periodā ir vairāk iespēju barot cūkas ar augu barību;
 • nodrošināt cūkas ar svaigu ūdeni un brīvu piekļuvi tam;
 • lai cūkas neiegūtu lieko tauku slāni, tās jābaro racionāli;
 • augu produkti ir rūpīgi jāsadrupina, jo to ķermeni ir grūti asimilēt pārtikā;
 • virtuves atkritumi ir rūpīgi jāvāra stundu, lai izvairītos no patogēnās mikrofloras pavairošanas;
 • barība ir jāsālē, jo sāls palīdz stimulēt gremošanu;
 • nekādā gadījumā nedod karstu ēdienu - tam jābūt pieņemamas temperatūras;
 • cūkas jāmāca ēst vienlaikus vairākas reizes dienā;
 • Izmetiet pārtikas atliekas un nekavējoties izmazgājiet padevējus, dezinficējiet divas reizes nedēļā.

Diētā obligāti jāiekļauj barības raugs, kas var kompensēt aminoskābju, vitamīnu un mikroelementu trūkumu.

Secinājums

Barības raugs cūkām ir obligāts pielietojums lauksaimniecībā, jo šodien tas ir lēts un efektīvs veids, kā ievērojami palielināt dzīvnieku produktivitāti gan lielās saimniecībās, gan mājās. To lietošana nerada nevēlamas sekas, ja vien ir pareizi aprēķināta deva. Visi produkti, kas iegūti no dzīvniekiem, pēc šo barību izmantošanas, ir pilnīgi droši cilvēkiem.

Dot atsauksmes

Dārzs

Ziedi

Celtniecība