Kā izvest cūku no medībām un kas jādara, lai cūka nonāktu medībās

Ir ļoti viegli manipulēt ar sivēnmātes vai kuiļa fizioloģisko stāvokli. Ir daudz pārbaudītu metožu, gan zāļu, gan tautas, lai cūka nestaigātu vai, gluži pretēji, nonāktu medībās. Visas šīs metodes mūsdienās tiek izmantotas lauksaimniecībā, un tās nekādā veidā neietekmē dzīvnieka veselību.

Seksuāla karstuma pazīmes sievietēm un vīriešiem

Cūkām, tāpat kā visiem dzīvniekiem, ir vislabvēlīgākais periods pārošanai, kad apaugļošana notiek ar 99% precizitāti. Tas ir ļoti svarīgi dabiskajai atražošanai, pēc kuras cenšas lielākā daļa lauksaimnieku. Jūs varat saprast, ka cūka pēc savas uzvedības jau ir devusies jautrībā, ja tā krasi mainās. Dzīvnieks kļūst dīvains, mātītei ir šādas medību pazīmes:

 • sarkani un pietūkuši sprauslas;
 • dzimumorgāni ir spilgti rozā krāsā;
 • bagātīga izdalīšanās no dzimumorgānu kanāliem;
 • nemierīga uzvedība.

Nospiežot ķermeņa aizmuguri, cūka apsēžas vai sasalst. Šīs ir visuzticamākās pazīmes, kas norāda uz sivēnmātes dzimumbriedumu. Parasti tas notiek no 5 līdz 10 mēnešiem. Bet jums nevajadzētu sākt cūkas audzēšanu pārāk agri. Pieredzējuši lauksaimnieki iesaka gaidīt līdz 10 mēnešu vecumam, lai tas nostiprinātos un labi iegūtu svaru. Tas ir ļoti svarīgi turpmākajai gultnei.

Cūkas medību periods nav ilgs - no 2 līdz 5 dienām. Bet, kā liecina prakse, apaugļošana ir iespējama 2-3 dienas. Ja tas nenotiek, tad dzīvnieks pēc mēneša atkal dosies jautrībā. Pēc veiksmīgas pārošanās sivēnmāte izved sivēnus, dzemdē un pēc nedēļas viņu var atgriezt pie kuiļa. Tomēr statistika saka citādi, lielākā daļa sieviešu karstumā nonāk 40-45 dienas pēc sivēnu atšķiršanas vai vispār nenāk. Šādi dzīvnieki tiek izmesti.

Tēviņiem ir dažādas medību pazīmes. Dzīvnieki kļūst nekontrolējami, cenšas visu salauzt, izdala mežonīgus kliedzienus, berzē barjeras, bieži urinē, un urīnam ir asa smaka. Daži tēviņi lec viens otram virsū, tādējādi atdarinot pārošanos.

Svarīgs! Medību laikā vīriešiem un sievietēm ir slikta ēstgriba, barotavas pastāvīgi ir pilnas.

Kāpēc cūka nestaigā

Ir gadījumi, kad cūka ilgi nestaigā, kas sarežģī pārošanās procesu un prasa mākslīgu apsēklošanu. Šim stāvoklim ir vairāki iemesli: tas var būt problēmas ar reproduktīvo sistēmu vai ārējiem faktoriem. Pirms sākat ārstēt cūku, jums ir jāsaprot, kāpēc tas notiek.

Pirmkārt, izslēdziet ārējos faktorus, kas ietver:

 • slikta pārtika;
 • hermētiskums koraļļos;
 • bieža kaimiņu maiņa;
 • kuiļa neesamība ganāmpulkā;
 • vitamīnu trūkums.

Ja problēmas nav konstatētas, tad ir vērts uzaicināt veterinārārstu, kurš pārbaudīs dzīvnieku un noteiks galveno orgānu darbību. Visbiežāk cūka nestaigā, jo ir hormonāla mazspēja, aptaukošanās, kā rezultātā tiek traucēta olnīcu un sēklinieku darbība.

Labas pastaigas trūkums negatīvi ietekmē dzimumfunkciju. Tas ir īpaši pamanāms pavasarī un rudenī. Šajā periodā dabiskā reproduktīvā funkcija tiek samazināta. Lai tas nenotiktu, ganāmpulks tiek staigāts īpašās aizgaldās, kopā ar sivēnmātēm tiek turēti jauni kuiļi.

Kas jādara, lai iegūtu cūku medībās

Ir vairāki veidi, kā labot situāciju un stimulēt medības cūkā.Tradicionālās metodes ir piemērotākas profilaksei vai mazam ganāmpulkam. Rūpnieciskā mērogā tie nedarbojas, ir vērts ķerties pie medikamentu stimulēšanas medībās.

Tautas veidi

Ja cūka nenāk medīt, tad vienkāršākais veids, kā to darīt, ir pienācīgi rūpēties. Diētai vajadzētu būt bagātīgai zaļai pārtikai, tīram ūdenim. Pildspalvveida pilnšļircei jābūt siltai un bez caurvēja.

Pieredzējuši lauksaimnieki izmanto dažus trikus, piemēram, atstājot cūku 2 dienas bez ēdiena atsevišķā aplokā. Šajā gadījumā dzēriens netiek noņemts, gaisma pastāvīgi ieslēdzas. Šādai stresa terapijai ir pozitīva ietekme, līdz otrās dienas beigām sivēnmāte sāk medīt.

Lai cūka ātri sāktu staigāt, no telpā esoša jauna kuiļa spermas un urīna izsmidzina mājās gatavotu aerosolu. To sagatavo no 1 litra urīna un 200 ml spermas. Maisījumu vienu dienu tur cieši noslēgtā traukā, pēc tam to silda līdz 60 ° C, maisa un atstāj vēl 2 dienas. Tad to ielej smidzināšanas traukā un izsmidzina telpu, kurā atrodas sivēnmātes.

Visbiežāk problēma ar medībām cūkā sākas pēc sivēnu atšķiršanas. Lai to izvairītos, viņi izmanto ovulācijas stimulēšanu. Šim nolūkam sivēnmāte nav ierobežota pārtikā. Pārtika tiek izplatīta bieži, līdz 5 kg dienā vienam indivīdam. Papildus pievienojiet glikozi - līdz 200 ml dienā uz galvu, zivju miltus, soju.

Uzmanību! Liela nozīme ir istabas temperatūrai. Uz betona grīdas tas nedrīkst pārsniegt 20 ° C. Karstuma stress samazina cūkas auglību.

"Estrofan"

Jūs varat provocēt cūku siltumu ar medikamentiem. Veterinārārsti konsultē zāles "Estrofan", kas ir uzrādījis vislabākos rezultātus. 48-60 stundu laikā pēc injekcijas mātītei parādās medību pazīmes. Zāles iedarbība ilgst līdz 76 stundām.Šajā periodā apaugļošanās procents ir visaugstākais.

Veterinārmedicīnā nav kontrindikāciju "Estrofan" ieviešanai, bet mātītei nav nepieciešams patstāvīgi izrakstīt zāles. Nepieciešamo devu varēs aprēķināt tikai ārsts, parasti tā nepārsniedz 2 ml, kas ir piemērota konkrētas cūkas svaram.

Citas zāles

Lai ievadītu mātīti medībās, var izmantot "Estrofan" analogus. Tas varētu būt "Gestavet", "PG 600".

Gestavet ir sintētisks hormons intramuskulārai injekcijai. Regulē cūku reproduktīvo funkciju. 1 ml injicē kakla rajonā neatkarīgi no dzīvnieka svara un vecuma. Kontrindikācijas un pārdozēšanas gadījumi nav noteikti. Zāles netiek ievadītas grūtniecēm.

"PG 600" ir hormonāls preparāts, kas paredzēts cikla regulēšanai, sivēnmātes auglības palielināšanai. Ievada intramuskulāri 1 devā. Lietošana ir atļauta tūlīt pēc sivēnu atšķiršanas vai pēc 2 dienām.

Svarīgs! Lai ievestu cūku medībās, ir atļauts injicēt "oksitocīnu".

Kā izjaukt cūkas medības

Cūku pubertāte notiek pēc 5 mēnešiem. Uztraukuma periods ilgst vairākas dienas, pēc tam to regulāri atkārto. No bioloģiskā viedokļa tas ir normāli un dzīvniekiem nekaitē. Tomēr lauksaimnieks cieš zaudējumus. Agrīnās medības noved pie tā, ka jaunām mātītēm samazinās svars, rodas pārmērīgi daudz barības, elektrības utt. Jā, un šajā vecumā ir pāragri sākt audzēt jaunu cūku. Viņas attīstības cikls vēl nav pabeigts, sieviete nav gatava nest pēcnācējus. Cūkas medības ir jānogāž. Šim nolūkam cilvēki ir pierādījuši metodes:

 • piparmētru novārījums;
 • cepamā soda.

Piparmētru novārījums tiek sagatavots patvaļīgi. Svaigas lapas un dzinumus pagatavo tējas veidā, pēc tam tos pievieno dzīvnieka ēdienam vai dzērienam. Vienlaicīgi lietojiet 1 L šķīduma. Cūka jālaista 3 reizes dienā.

Parastā cepamā soda ir tikpat efektīva. Dažos gadījumos tas var pilnībā izjaukt cūkas medības. Visas dienas laikā ēdienam vai dzērienam pievienojiet 1-2 tējk. soda. Barībā nedrīkst būt skābju piedevu.

Vieglākais veids, kā novērst cūkas staigāšanu, ir barot to smagi. Ir pamanīts, ka bagātīga barošana un liekais svars aizkavē pubertāti vairākus mēnešus.

Ja cūkas audzē gaļai, tad tām nevajadzētu staigāt. Mājlopu kastrācija palīdzēs aizmirst par problēmu. Bet, ja jums ir jāizvēlas jauni dzīvnieki no ganāmpulka turpmākai audzēšanai, tad labāk ir izmantot medicīniskās metodes. To ir daudz, preparāti maigi novērš agrīnu karstumu un nekaitē cūku reproduktīvajai sistēmai. Nākotnē dzīvnieku var izmantot vaislai.

Lai cūka netiktu staigāta, tai jāpiešķir sintētiskie hormoni, kas ir pilnīgi identiski dzimumhormoniem. Viņi bloķē olšūnu nobriešanu olnīcās, un sieviete nemedī. Šim nolūkam tiek plaši izmantots medikaments "Sexinone". Tas ir lēts produkts, kas pieejams veterinārijā. Zāles izdalās tablešu formā vai šķidrā veidā. Nepieciešamo devu ir viegli aprēķināt: 1 tablete vai 1 ml zāļu uz katriem 10 kg svara. Zāles lieto no 4,5-5 mēnešu vecuma. Jums jābaro visi mājlopi ik pēc 20-22 dienām. Pareizā deva tiek sajaukta ar barību un izplatīta dzīvniekiem agri no rīta.

Zāles "Sexinone" atcelšana, kad sievietes sasniedz vēlamo svaru. Mēneša laikā cūku organisms normalizējas, un sākas medības. Bet labāk ir izlaist pirmo ciklu, apsēklošana šajā periodā nav vislabākā. Sākot ar otro ciklu, sievietes var apsēkļot. Rūpnieciskā mērogā tas ir ļoti ērti. Ir iespējams veidot viena vecuma grupas, kopā sivēnmātes atņemt sivēnus, lai panāktu sinhronu atnešanos.

Uzmanību! Cūkas, kas tiks patērētas gaļai, jānokauj ne agrāk kā 15 dienas pēc zāļu "Sexinone" lietošanas.

Secinājums

Lai cūka nestaigātu vai, gluži pretēji, nonāktu medībās, pieredzējuši zemnieki ķeras pie pārbaudītām metodēm. Tas ļauj veikt sivēnmātes grupu apsēklošanu, iegūt sinhronu atnešanos un vienlaikus aizvest sivēnus. Rūpnieciskā mērogā viņi visbiežāk izmanto zāles, un mājās jūs varat darīt ar vecām tautas metodēm. Tie nav mazāk efektīvi, piemēroti nelielam ganāmpulkam.

Dot atsauksmes

Dārzs

Ziedi

Celtniecība