Vjetnamas vēdera cūka: audzēšana, atnešanās

Cūku audzēšana privātu tirgotāju vidū ir daudz mazāk populāra nekā trušu vai mājputnu audzēšana. Tam ir gan objektīvi, gan subjektīvi iemesli.

Objektīvās, diemžēl, ir valsts kontroles struktūras, ar kurām ir grūti strīdēties. Daudzos Krievijas reģionos privātiem tirgotājiem jau ir aizliegts turēt cūkas, aizbildinoties ar ĀCM uzliesmojumiem. Tomēr ir interesanta tendence: ĀCM pastāvīgi uzliesmo tur, kur atrodas lieli cūku audzēšanas kompleksi. Turklāt pati slimība tiek apieta.

Reģionos, kur nav cūku audzēšanas kompleksu, ĀCM situācija ir diezgan droša, veterinārārsti labvēlīgi raugās uz privāta piemājas īpašnieka ideju par cūku turēšanu. It īpaši, ja tās ir vjetnamiešu cūkas, kas ir daudz mazāk agresīvas nekā lielas baltas cūkas un turēšanas laikā ir daudz nepretenciozākas. Tādēļ, pirms sākat cūkas, jums jāpārbauda veterinārā nodaļā, vai reģionā ir ĀCM.

Subjektīvs ir plaši izplatīts uzskats, ka cūkas rada smaku un netīrumus. Un vispār "cūka atradīs netīrumus". Cūkām, starp citu, ir visas tiesības tikt aizvainotām. Cilvēks neļauj viņiem dzīvot kā cūkai, liekot dzīvot kā cilvēkam. Patiesībā cūkas ir ļoti tīri dzīvnieki. Ja ir iespēja izvēlēties, cūka vienmēr sūdīs tikai vienā stūrī un nekad nemelos savos ekskrementos.

Smaržu ceļ arī cilvēks, barojot cūkas ar pārtikas atkritumiem, turot dzīvniekus aizgaldā par diviem metriem un reti tīrot.

Vjetnamas vēders cūka izceļas ar tīrību un precizitāti pat uz savu biedru fona. Vjetnamiešu podiņu turēšana trūcīgā pildspalvā, pat nelaižot viņus pastaigās, ir vienkārši nežēlīga pret šīm cūkām. Vismuti ir ļoti apmācāmi un var pat panest, līdz tiek atbrīvoti no šķūnīša. Tad pēc pavēles viņi skrien uz "tualeti". Tātad vjetnamiešu vēders cūkas ir ļoti patīkami turēt dzīvnieki.

Vjetnamas putnu šķirnes vēsture un apraksts

Potbelly cūkas sākotnēji Eiropā un Kanādā tika ievestas no Vjetnamas. Šī valsts nav īstā Vjetnamas cūku dzimtene, tikai nosaukums tika piešķirts atbilstoši valstij, no kuras visceru šķirne sāka izplatīties visā pasaulē.

Pēcpadomju telpā Vjetnamas cūka pirmo reizi tika novietota kā mini cūka, tas ir, miniatūra cūkas versija, kuru var turēt mājā kā mājdzīvnieku. Protams, vjetnamiešu vēders cūkas ir vismaz divas reizes mazākas nekā lielie baltumi un nekad nepārsniedz 300 kg svaru, bet apmēram 65 cm garu, vairāk nekā metru garu, 150 kg smagu un ļoti spēcīgus muskuļus dzīvnieks diez vai var būt sauca pet.

Uzmanību! Krievijā Vjetnamas pundu šķirne nav standartizēta, tāpēc, piesedzoties "vjetnamiešu punduriem" vai "mini cūkām", viņi bieži pārdod pilnīgi neiedomājamus krustojumus.

Tajā pašā laikā pircējs ir pārliecināts, ka vjetnamiešu podu vēderi nepalielinās, galvenais ir ierobežot tos pārtikā. Taisnības labad jāsaka, ka dažreiz jūs patiešām varat iegādāties miniatūru izmēru tīršķirnes podu vēderu.Bet tas ir tikai neveiksmīgs eksemplārs. Vai nu perējums parādījās aukstā telpā, un visi cūkas spēki tika iztērēti nevis audzēšanai, bet gan cīņai pret aukstumu, vai arī viņš ir mākslīgs vīrietis kopš dzimšanas, vai vienkārši radniecības rezultāts.

Mini cūkām nav nekāda sakara ar gaļas cūkām, kas ir podu vēderi. Miniatūras cūkas ir atsevišķa cūku grupa, ar kuru tiek veikti audzēšanas darbi, lai samazinātu izmēru.

Vjetnamiešu podu vēdera ārējās un produktīvās īpašības

Vjetnamiešu podu vēderi cūku šķirne pieder bekona tipam. Šīs šķirnes cūkas ir druknas, ar masīvu plašu ķermeni un ļoti īsām kājām. Viņus sauc par Vizlobryukhim diezgan pelnīti. Daudzām šīs šķirnes cūkām kuņģis var sajaukt zemi.

Īstas vēdera cūkas galva ar īsu purnu. Turklāt no pieres un vaigiem uz purnas iezogas tauku krokas. Cūkām tas ir mazāk izteikts nekā kuiļiem.

Svarīgs! Vjetnamas cūku aste ir taisna un karājas uz leju. Ja asti pēkšņi tamborē, tas ir krusts.

Visizplatītākās vjetnamiešu cūku krāsas ir melna, balta un pīrāga. Retāk sastopamas mežacūku krāsas pelēkas cūkas un brūnas cūkas.

Fotoattēlā esošais mežacūks bieži izskatās pēc pazemes radības.

Patiesībā viņš spēj nobiedēt savu negaidīto izskatu aiz muguras. Vēders cūkas klusi kustas.

Tas nenozīmē, ka vjetnamiešu katlu vēderi ir bīstami. Gluži pretēji, šīs šķirnes cūkām ir mierīgs, labsirdīgs noskaņojums un pastiprināta zinātkāre ar pastāvīgu vēlmi visu izmēģināt līdz zobiem.

Uzmanību! Pēc gada uz Vjetnamas vēders kuļa plecu lāpstiņām veidojas ļoti cieti vairogi, kas, palpējot, izskatās kā kauls, kas pārklāts ar ādu, lai gan, visticamāk, tie ir tauku nogulsnes.

Visticamāk, mežacūkai bija nepieciešama šāda aizsardzība, lai, cīnoties par mātīti, pasargātu sevi no radniecīgo fangiem. Vepru ilkņi sāk augt otrajā dzīves gadā, un piecu gadu vecumā tie palielināsies, ja tos nenoņems.

Kamēr kuilis ir jauns, ilkņiem nav lielas nozīmes, taču, kad tie iznāk no mutes, mežacūka var kļūt bīstama. It īpaši, ja viņa aizsargā savu cūku ar mazuļiem.

Pieaugušo vēderu svars sasniedz 150 kg. Jāpatur prātā, ka, neskatoties uz reklāmu, vjetnamiešu katlu vēdera speķis nemaz nav maigs un mīksts. Līdz četru mēnešu vecumam sivēniem uz muguras jau ir izveidojies divu centimetru ciets tauku slānis. Nav gaļas slāņu. Patiesībā speķi ar gaļas slāņiem iegūst nevis no cūku šķirnes, bet gan pēc īpašas audzēšanas tehnoloģijas, kur atpūtas laiks mijas ar cūku fiziskās aktivitātes periodiem. Atpūtas laikā tiek nogulsnēti tauki; darbības laikā gaļa aug.

Tas neattiecas uz vjetnamiešu vēderiem. Ja vjetnamiešu sivēniem ir iespēja pārvietoties, viņi pilnībā izmantos šo iespēju.

Tāpēc zemādas tauku slānī podu vēdera gaļai ir maiga konsistence un laba garša. Pēc zemādas tauku nogriešanas gaļa kļūst liesa. Ja jums nepatīk trekna cūkgaļa, pietiek ar to, ka no vjetnamiešu vēders cūkas liemeņa nogriež speķa slāni.

Turēt vjetnamiešu cūkas mājās nav grūti.

Glabāšanas un barošanas nosacījumi

Vjetnamiešu podu vēderi ir ļoti klusi dzīvnieki. Čīkstēšana no viņiem nav dzirdama, pat ja barošanas laiks ir nokavēts. Vizlobelly vispār var izbīties tikai izbijies, kad viņus notver. Pārējā laikā skaņas, ko izdara vjetnamiešu vēders cūka, biežāk atgādina suņa "bufošanu", kad suns rej, gandrīz neatverot muti. Viņi var ar prieku klusi norīt. Šī funkcija palīdz īpašniekiem izvairīties no attiecīgo iestāžu uzmanības, ja cūkas tiek turētas nelegāli.

Patiesi, vēdera pilieni līdz viena mēneša vecumam, sadalot mātes sprauslas, izsauc tādu čīkstoņu, ka rodas iespaids, ka viņus ēd dzīvus un sāk no aizmugurējām kājām. Pēc mēneša, kad sivēni sāk ēst paši, viņi pārstāj čīkstēt.Bet vjetnamiešu cūku māte sūkā līdz diviem mēnešiem, tāpēc ir pāragri viņus no mātes sist mēnesī. Bieži agrīnās atšķiršanas dēļ vjetnamiešu podu vēderi mirst.

Māja vjetnamiešu vēdera cūkām

Plus vjetnamiešu podu vēderi nelielā izmērā un mierīgā dabā. Vairāku galvu turēšanai nav nepieciešama ļoti liela istaba. Bet, ja īpašnieks nevēlas, lai cūkas būtu “cūkas”, viņam tās nevajadzētu turēt aizgaldā. Vjetnamiešu vēderiem jāļauj brīvi pārvietoties un izvēlēties ekskrementu leņķi.

15 m² ir pietiekams, lai turētu četrus pieaugušus vēderus un sešas jaunas galvas līdz 4 mēnešu vecumam.

Ideāli, ja ir iespēja noorganizēt pastaigu cūkām. Daudzi īpašnieki šķūnī tur vjetnamiešu katlu vēderus, ļaujot tiem dienas laikā doties pastaigā pagalmā. Lai gan podu vēderi mierīgi staigā pat sniegā, tie ir pietiekami termofīli, lai uz grīdas būtu nepieciešama izolēta kūts ar dziļu pakaišu. Gultas veļu vislabāk var izgatavot no siena vai salmiem. Naktī pot-cūka sienā ierīkoja rookery, apglabājot ne mazāk kā pusi. Ja viņi jūtas forši, viņi mēģina gulēt kopā, apskaujoties. Un tas ir vēl viens iemesls, kāpēc Vjetnamas cūkas labāk nedalīt ar pildspalvu.

Vjetnamiešu vēdera cūku diēta

Visbiežāk pircējiem nav jautājumu par to, kā barot vjetnamiešu cūkas. Cilvēki loģiski uzskata, ka cūka ir cūka. Ēda tāpat kā citas šīs dzīvnieku sugas šķirnes. Daļēji tā ir taisnība. Bet tikai daļēji. Ne velti vjetnamiešu noslīdēšanu dažreiz sauc par zālēdājiem.

Teorētiski, tāpat kā jebkuras cūkas, vjetnamiešu katlu vēderi ir visēdāji. Viņi pat var noķert un apēst mazuļu vai peli. Bet labāk nedot viņiem asiņainu gaļu, lai sivēnmāte, nogaršojusi asinis, netiktu kārdināta apēst sivēnus. Nedodiet arī virtuves pārpalikumus. Ne augļu un dārzeņu apgriešana, bet tas rāpojošais maisījums, ko bieži dod cūkām, ņemot atkritumus no ēdnīcām un restorāniem. Katla vēderi, protams, nemirs no šāda maisījuma, bet tie smirdēs tāpat kā lielas baltas cūkas, kuras, lai ietaupītu naudu, bieži baro ar ēdnīcas atkritumiem.

Uzmanību! Dārzeņu pārtika ir ļoti svarīga vjetnamiešu vēdera cūkām.

Tomēr Vjetnamas cūkgaļas cūku galvenā diēta ir dārzeņi. Pat graudu granulas viņiem jādod ļoti ierobežotā daudzumā, ja pēc iespējas ātrāk nepabarojat sivēnu speķiem.

Brīdinājums! Labāk ir nedot graudus, pat sasmalcinātus vai sasmalcinātus ar vjetnamiešu vēderiem.

Kaitējums nebūs, bet graudi šajā formā praktiski nav sagremojami un iet cauri. Citiem vārdiem sakot, tas ir produkta tulkojums.

Bet tie paši graudi, bet smalki sasmalcināti un saspiesti, lai tie neputētu barības maisījuma granulās, tiek absorbēti tik labi, ka vēderi ļoti ātri izaug tauki.

Tā kā Vjetnamas cūkas ir cienītas, tām joprojām ir ierobežots granulu patēriņš gaļai, nevis izturīgam bekonam.

Galvenā vjetnamiešu katlu vēdera diēta ir augļi (ja vēlaties palutināt cūku, dodiet viņam kivi), dārzeņi un zāle. Taupīgi saimnieki vasarā uz visu dienu izdzen vēdera cūkas, lai ganītos uz zāles.

Ziemā sienu dod viziera vēderiem. Viņi neēdīs visus, bet kaut ko grauzīs, un no pārējiem veidos sev ligzdas. Tāpat ziemā uzturā nepieciešamas sulīgas barības: bietes, burkāni, āboli, kāposti utt. Jūs varat dot kartupeļus neapstrādātus vai vārītus. Mitrumā ir jāuzmanās, lai tas nekļūtu zaļš. Cūkas var saindēt ar solanīnu.

Svarīgs! Esiet piesardzīgs ar veikalā nopērkamajiem augļiem un dārzeņiem.

Ķīmiski sūknēti veikala augļi katla vēderā var izraisīt baltu caureju. Sivēns var nomirt, un, ja tas izdzīvos, tas ievērojami atpaliks izaugsmē.

Lielveikalu ķēdēs nopērkamais "cilvēka" burkāns ir cits stāsts.Kompetentie mājlopu īpašnieki, starp kuriem ir vislobrynitsy, vienkārši atsakās pirkt šos burkānus, bet piegādātājiem ir dzelžains arguments: “Vai jūs tos vedat uz veikalu ķēdēm? Tīriet, mazgājiet. " Viņi ir ļoti pārsteigti, kad uzzina, ka tas nav veikalā, bet gan dzīvniekiem, un viņi to neņems.

Vjetnamas cūku audzēšana, lai nodrošinātu gaļu savai ģimenei, prasa mazāk "ražošanas" vietas un daudz mazāk nervu. Jūs varat iegādāties 2 mēnešus vecus sivēnus un nodrošināt viņiem atbilstoša veida ēdienu atkarībā no vēlmes pēc garšīgas maigas gaļas vai kausētiem cūkgaļas taukiem. Jums nevajadzētu rēķināties ar augstas kvalitātes taukiem no vislobryukh, lai gan tagad viņi audzē, lai palielinātu vislobryukh cūku muskuļu masu un taukus.

Gaļai uzsvars tiek likts uz augu pārtiku, taukiem - uz koncentrātiem.

Audzēšana

Vārdainu vjetnamiešu cūku audzēšana ir daudz dārgāka. Visbeidzot, nervi. Un arī šajā jautājumā ir nepieciešamas papildu zināšanas.

Pubertātes vizitori

Vjetnamas vēdera cūkas nobriest 4 mēnešus. Kuilis līdz 6. Teorētiski. Praksē kuilis cūku var apsegt vēl agrāk. Ja cūka ir pietiekami liela un sver vismaz 30 kg, tā var būt vairošanās.

Grūtniecība ilgst 115 dienas ± 2 dienas. Pirmo reizi sivēnmāte atved 6-7 sivēnus. Vēlāk sivēni sivēnos var būt līdz 16, bet tas notiek reti. Parasti 10.-12.

Medību un pārošanās pazīmes

Ņemot vērā to, ka īpašnieki nesēž blakus cūkām, gaidot siltuma parādīšanos, galvenās un viegli pamanāmās pazīmes būs cilpas pietūkums un cūkas nekustīgums, ja jūs uzliksit roku uz krustu.

Tomēr nevajadzētu sevi glaimot īpaši par nekustīgumu. Ja cūka ir savvaļas, tā joprojām būs ļoti kustīga. Tāpēc jums rūpīgi jāaplūko cilpa. Ja ir medību pazīmes, cūku drīkst pielaist pie kuiļa. Tad cūkas paši to izdomās.

Svarīgs! Vepris nedrīkst būt saistīts ar cūku.

Pretējā gadījumā tad sākas sarunas par cūkas ģenētisko noslieci uz pundurcūciņu došanu agrīnā grūtniecības laikā. Faktiski aukstums, izsalkums un ciltsdarbs ir faktori, kas ietekmē sivēnu lielumu.

Veicot ciltsdarbu, papildus lielumam var ciest arī sivēnu struktūra. Piemēram, ārēji normāla cūka var pēkšņi sākt vienlaikus vilkt zem sevis visas četras kājas un mēģināt pārvietoties šajā stāvoklī. Pēc rūpīgākas izpētes izrādās, ka viņa pirksti nav attīstījušies pareizi un cūka staigā nevis uz nagiem, bet gan uz mīkstajiem audiem, no kuriem visa āda jau ir nolobījusies. Tas ir, faktiski šāda cūka pārvietojas uz atvērtām brūcēm. Sāpes kā stresa faktors var arī palēnināt sivēna attīstību.

Farovs

Aptuveni nedēļu pirms atnešanās tesmenis sāk aizpildīt cūku. Tomēr tā ir neprecīza norāde, jo tesmeņš galvenokārt ir tauki un cūka, iespējams, vienkārši ir ieguvusi papildu taukus. Arī vēders bieži nogrimst ilgi pirms atnešanās. Bet metiena vilkšana, lai izveidotu ligzdu, un cilpa palielināšana norāda, ka atnešanās notiks nākamajā dienā.

Uz piezīmes! Jums nevajadzētu baidīties no sivēnmātes aptaukošanās. Sivēnu perēšanas laikā tiek zaudēti visi tauki.

Līdz vietai, kur tauku apkakles vietā, kas veido krokas virs ausīm, parādās atstarpes. Vjetnamas cūka atgriežas medībās divus mēnešus pēc atnešanās, tikai ir laiks zaudēt svaru. Tātad vjetnamiešu cūkas necieš no neauglības.

Fotoattēlā redzama resna vēdera cūka, kas zaudēs svaru pēc sivēnu atnešanās un barošanas.

Netraucēta Vjetnamas cūku atnešanās - mīts vai realitāte?

Atbilde uz šo jautājumu ir jā un nē. Viss ir atkarīgs no audzēšanas taktikas, ko veic vjetnamiešu podu vēdera audzētājs, no kura cūka tika nopirkta, un turpmākās jaunā īpašnieka darbības.

Atšķirīga atnešanās notiek bez problēmām, ja cūka, kura nav spējusi pati atneties, ir apēdusi sivēnus, atteikusies barot perējumus un gulējusi uz sivēniem, uzreiz nonāk saldētavā. Pat ja viņa pirmo reizi cūkotu. Ar tik grūtu izvēli vjetnamiešu cūkas īpašnieks naktīs var mierīgi gulēt un no rīta nākt uz kūti un priecāties par mazajiem, veiklajiem sivēniem.

Padoms! Cūkai, kas spēj patstāvīgi tikt galā ar sivēnu atnešanos un turpmāku barošanu, tiek piedots agresivitāte, aizsargājot pēcnācējus.

Tāpēc Vjetnamas cūka, kas mierīga citos apstākļos, pēc atnešanās var sākt skriet pie īpašnieka, aizsargājot viņa sivēnu peru.

Atrašana ar problēmām ir visizplatītākā bijušajā Padomju Savienībā. Tam ir vairāki iemesli:

  • sākotnēji zemas kvalitātes vjetnamiešu mutes vēdera lopu imports;
  • Vjetnamas sivēnu augstās izmaksas salīdzinājumā ar algām (dažās Eiropas valstīs Vjetnamas sivēns maksā 20 eiro 3-4 mēnešos);
  • vēlme auklēt visus mājlopus, kas dzimuši Vjetnamas sivēnu augsto izmaksu dēļ, pat ja pati cūka ļoti nevēlas barot savus pēcnācējus vai viena no sivēnmātēm nosmakusi atnešanās laikā (mākslīgā elpošana);
  • nevis izaudzēto problemātisko sivēnu izkaušana gaļai kopā ar sivēnmāti, bet šo personu turpmākā audzēšana.

Tā rezultātā bezatšķirīga atnešanās kļūst par mītu, un īpašnieks naktis pavada cūku kūtī, lai palīdzētu vaļīgajām vjetnamiešu cūku ataudzēm. Bet šādas cūkas parasti nav agresīvas. Lai gan tas notiek ļoti slikti: agresivitāte apvienojumā ar problēmām.

Tradicionāli vjetnamiešu cūka ir aprīkota ar atsevišķu aizgalda novietni ar sivēnu patversmi. Tikai gadījumā, ja karaliene nolemj ēst mazuļus. Aukstā laikā tur tiek novietoti arī sildītāji.

Komentēt! Infrasarkanā lampa silda tikai virsmu, nevis gaisu.

Šī iemesla dēļ šī lampa ir piemērota mazuļiem, kuri pārkarsuši neizkļūst aukstumā. Sivēns, sildot zem infrasarkanās spuldzes un dodoties aukstā telpā, lai sūkātu māti, var saaukstēties. Cūku novietnē labāk ievietot apkures ierīces. Ja gaisa temperatūra telpā pārsniedz + 20 ° C, ar to pietiek, lai sivēni justos ērti.

Kam atstāt cilti

Ja vēlaties atstāt kādu no cūkām cilts īpašumā, jums, ja iespējams, jāņem vērā iepriekš minētās nianses. Sivēni tiek atstāti šķiršanās nolūkā no bezkaunīgas cūkas, ja tāda ir saimniecībā. Sivēnam jābūt lielam. Pat ja esat pārliecināts, ka cūka ir maza ārējo faktoru dēļ, labāk atstāt lielo. Sivēni uzauga vienādos apstākļos, rūpes par viņiem bija vienādas, tas nozīmē, ka lielākajam vismaz ir labāka veselība. Tāpat neatstājiet cilts sivēnus pašlabošanā, ja jums nav nopietnu zootehnisko zināšanu un skaidras izpratnes par mērķi, kurā nepieciešama ciltsdarba uzsākšana.

Fotoattēlā skaidri redzamas cūkas ar asām sejām, kas uzskaitītas kā vjetnamiešu podu vēderi. Tie ir vai nu tīršķirnes indivīdi, vai arī ciltsdarba rezultāts. Jebkurā gadījumā šādas cūkas atstāšana cilti nav tā vērts.

Sivēnu audzēšana

Praktiski visur ir ieteikumi caurdurt sivēnus ar dzelzs injekcijām 4., 10. un 15. dzīves dienā, jo cūku pienā ir maz dzelzs. Bez injekcijām sivēni kļūst letarģiski un mirst. Bet lēmums injicēt dzelzi vai nē ir lielā mērā atkarīgs no barības, ko ēd cūka, un no ūdens, ko tā dzer. Ja pārtikas produktos, ko patērē vjetnamiešu katlu vēderi, ir daudz dzelzs, injekcijas var nebūt vajadzīgas. Šajā jautājumā jākonsultējas ar vietējiem veterinārārstiem. Dzelzs pārpalikums ir ne mazāk kaitīgs nekā tā trūkums. Sivēni mirst arī no dzelzs pārdozēšanas.

Kā apgriezt sivēnu ilkņus un caurdurt dzelzs preparātu:

Pats gadījums, kad sivēniem tiek nogriezti zobi, jo sliktas kvalitātes vēders cūka atsakās tos barot. Bet, iespējams, cūkas patiešām slikti iekož cūkas tesmeni, jo selekcija netiek veikta. Ja visi cūku audzētāji aptaujā kaušanas cūkas, kuras ir pametušas sivēnus, tad arī graužošie sivēni pārstāj piedzimt. Izdzīvo tikai tie, kas var zīst, netraumējot māti.

Galu galā zobu klātbūtne jaundzimušajos sivēnos ir saistīta ar evolūcijas likumiem. Teorētiski, ja cūka nomirst, sivēniem ir iespēja izdzīvot mežacūkas aizsardzībā, barojoties ar ganībām. Un kaut kā galu galā mežacūkas izdzīvoja miljoniem gadu, līdz tās tika pieradinātas.

Brīdinājums! Labāk nelieciet pirkstus jaundzimušās cūkas mutē.

Video, kurā paskaidrots, kāpēc sivēni mirst pēc dzelzs injekcijas:

Atsauksmes par vēdera cūku īpašniekiem

Irina Sakotrova, s. Injutino
Viņa ilgi turēja vjetnamiešu cūkas, līdz tās atrada ĀCM mūsu valstī un aizliedza privātīpašniekiem turēt cūkas vispār. Pirms tam bija no 50 līdz 70 galvām. Būtu iespēja, es sāktu šo šķirni vēlreiz. Vēderu veselība ir lieliska, viņi slimo ļoti reti. Sākumā atnešanās laikā es burtiski dzīvoju cūku kūtī, bet laika gaitā es nolēmu, ka man ir žēl par sevi. Ja lopu māte nespēj sevi pavairot, tad šādas mātes vieta ir desā. Un izrādījās, ka daudzas manas cūkas un kazas var iztikt bez manis. Es tikko atnācu no rīta un priecājos par papildinājumu. Tagad tikai bērniem ir jāpriecājas.
Mihails Kostromcevs, lpp. Almenevo
Mēs ilgi neturam vjetnamiešu podus. Pirmkārt, viņi paņēma vienu sivēnu nobarošanai. Viņi kastrēja un sāka augt. Sivēns izrādījās ļoti gudrs, viņas meita pat spēja iemācīt viņam komandas. Bet galu galā jau cūka, kur viņu turēt? Mēs izskatījām šo gadījumu un nolēmām audzēt vjetnamiešu cūkas. Nopirkām vēl vienu cūku un cūku. Jaunajam gadam jau ir nokauti pirmie baraviki, un šie dzīvo. Smieklīgi viņus skatīties. Bet jums ir jāapglabā arī izraktās bedrītes. Cūkas, izejot pastaigā, katru dienu izraka bedres iecienītākajās vietās. Viņi tā izklaidējas.
Darina Svintsova, s. Saules
Pirms gada viņa atveda vjetnamiešu vēdera cūkas tikai tāpēc, lai ģimenei nodrošinātu gaļu, nevis pārdošanai. Es paņēmu divus pārus no dažādiem pārdevējiem. Viens pāris izrādījās sliktas kvalitātes: mazs, ar sliktu uzbūvi. Šī pāra kuilis tika ātri nokauts, un cūka tika gaidīta atnešanās laikā. Tāpēc pēc atnešanās viņa gulēja uz vēdera un nelaida sivēnus pie tesmeņa. Rezultātā no 6 izdzīvoja tikai 3. Vai nu viņa naktī sasmalcināja pārējos, vai arī viņi nomira badā, nespējot apmesties pie otrās cūkas. Otrais bija vecāks, atnesās mēnesi agrāk. Šī izrādījās laba māte. Atnešanās naktī viņa pārējos trīs izdzina no istabas, pēc tam viņi vēl pusi dienas dzīvoja ārā, līdz atnešanās cūka viņus palaida atpakaļ. Viņa atnesa arī 6 sivēnus, visus baroja, visi izdzīvoja un izauga lieli. Tagad man ir pāris augstas kvalitātes cūkas: šī ir laba karaliene un mežacūka ar lielisku formu. Vēl viena cūka tika nokauta kopā ar sivēniem. Tikai dzemde pēc sivēniem ir 2 mēnešus veca un sivēni 4 gadu vecumā.

Secinājums

Vjetnamas pods ir patiešām izdevīgs ieguldījums. Visticamāk, ka bizness ar viņiem, ar visiem aizliegumiem un ierobežojumiem, netiks darīts, taču ģimene pārtrauks iet uz veikalu pēc cūkgaļas. Un nopirktā cūkgaļa pēc katla vēdera gaļas kaklā nenonāks.

Dot atsauksmes

Dārzs

Ziedi

Celtniecība