Dārznieka-dārznieka mēness kalendārs Urāliem 2021. gadam: stādījumu tabula pa mēnešiem, labvēlīgas un nelabvēlīgas Mēness dienas

Reģionos ar sarežģītiem laika apstākļiem ir jāsāk iepriekš sagatavoties stādīšanas darbiem. Mēness kalendārs 2021. gadam Urāliem palīdzēs plānot darbu dārzā un dārzeņu dārzā. Tas ir sastādīts, ņemot vērā visas pazīmes, atspoguļo atsevišķu Mēness fāžu ietekmi uz augu augšanu un attīstību. Pareizi lietojot kalendāru, jūs varat sasniegt labu ražu, pasargāt kultūraugus no slimībām un kaitēkļiem.

Reģiona klimatiskās īpatnības

Ģeogrāfiskās atrašanās vietas dēļ Urālu klimats ir nestabils un bieži mainās. Pat vienas dienas laikā var notikt globālas izmaiņas, kas ietekmē augu stāvokli. Piemēram, no rīta var snigt sniegs, tad pēkšņi līs un atnesīs auksta vēja brāzmas. Un līdz vakaram iznāks skaidra saule. Bet ne tikai tas trauksmi Urālu dārzniekiem, katrā no tā sezonas garums ir atšķirīgs. Polārajos Urālos vasara ir īsa un ilgst ne vairāk kā 1,2-2 mēnešus, bet Dienvidu Urālos siltais laiks ilgst apmēram 5 mēnešus.

Tieši šo īpašību dēļ ir grūti audzēt dārza kultūras un augļu un ogu augus. Lai palīdzētu vasaras iemītniekiem, nepieciešams piezemēšanās kalendārs, kas tiek sastādīts, ņemot vērā Urālu klimatu, un parāda darbam labvēlīgas dienas 2021. gadā.

Mēness sēšanas kalendārs 2021. gadam Urāliem

Mēnesim ir 4 fāzes, no kurām katra savā veidā ietekmē augu attīstību, kavējot vai stimulējot to augšanu:

  • jauns mēness, kad ir vērts atlikt visus darbus un sagatavot rīkus;
  • augošs mēness, kas stimulē visu dzinumu, lapu un zaru augšanu;
  • pilnmēness, kad procesi tiek palēnināti;
  • dilstošs mēness, kas stimulē sakņaugu augšanu, pārējie procesi tiek kavēti.

Lai stādītu stādus Urālos, kalendārā ir svarīgs augošs un dilstošs mēness, kas 2021. gadā iekrīt noteiktās tabulā norādītajās dienās. Zinot šos datumus, jūs varat droši plānot sēšanas darbus.

 

Sēšanas mēness kalendārs 2021. gada februārim norāda, ka jau tagad ir iespējams sākt dārzeņu kultūru sēšanu Urālos, ja tos audzēs apsildāmā siltumnīcā. Sagatavot sēklas un pārbaudīt to dīgtspēju nebūs lieki. Februāra pirmajā pusē labāk stādīt kultūraugus ar ilgu veģetācijas periodu: papriku, baklažānu. Otrajā desmitgadē viņi sāk sēt bietes, burkānus agrīnai siju ražošanai. Turpina papriku un baklažānu sēšanu audzēšanai ārpus telpām. Viņi sāk sēt sīpolus stādiem, kātiņu selerijas.

Marta sākumā saskaņā ar 2021. gada Mēness sēšanas kalendāru Urāliem viņi sēj visu veidu zaļumus, tomātus, baltos kāpostus, Briseles kāpostus un dažādu šķirņu Pekinas kāpostus. Tuvāk mēneša vidum turpiniet sēt piparus stādiem. Marta trešajā dekādē pēc Mēness kalendāra stāda sakņaugus, diedzē sēklas kartupeļus.

Aprīļa sākumā ir atļauts sēt aukstumizturīgas kultūras, piemēram, redīsus, kāpostus. Otrajā desmitgadē viņi plāno uz spalvām stādīt zirņus, zaļumus un sīpolus. Tuvojoties aprīļa beigām, viņi sēj kartupeļus siltumnīcās, bietēs un burkānos.Pākšaugu, gurķu, cukini un ķirbju stādīšana ir atļauta.

Uzmanību! Pēc Mēness kalendāra 10. datuma ir labvēlīgs laiks ķiršu un plūmju stādīšanai.

Maija sākumā Urālos tiek stādīti kartupeļi un zaļumi, un tiek pārstādītas zemenes. Tuvojoties mēneša vidum, paprikas un baklažānu sēšana vēlīnai augļošanai turpinās, stāda augļu kokus un krūmus. Maija beigās ir kārta sakņaugiem ilgtermiņa uzglabāšanai.

Jūnijā tiek iestādīti pilnīgi visi sakņaugi, zaļumi un labība. Trešajā desmitgadē viņi nodarbojas ar ogu kultūru pārstādīšanu. Jūlijā pēc Mēness kalendāra viņi sāk sēt ziemas un rudens kultūras, piemēram, melnos redīsus.

Augustā un septembrī dilles, pētersīļus un citas ziemāju kultūras sēj agram patēriņam. Kopš augusta vidus viņi Urālos pārstāda zemenes, augļu kokus un krūmus.

Dārznieka un dārznieka Mēness kalendārs 2021. gadam Urāliem pa mēnešiem

Viss darbs pēc Mēness kalendāra dārzā un dārzeņu dārzā koku un krūmu kopšanai Urālos sākas pēc pozitīvas temperatūras noteikšanas. Labākais laiks tam ir uz dilstoša mēness.

Janvāris

Saskaņā ar janvāra sēšanas mēness kalendāru šajā periodā Urālos viņi tikai gatavojas stādīšanas darbiem. Ir pienācis laiks plānot stādījumus, sagatavot dārza darbarīkus, iegādāties sēklas un kārtot lietas veikalā.

Februāris

Mēneša beigās saskaņā ar Mēness stādīšanas kalendāru Urālos viņi apgriež kokus un krūmus.

Martā

Marta sākumā no pulksten 1 līdz 3 viņi gatavo siltumnīcas:

  • mazgāt un apstrādāt sienas;
  • mēslot augsni;
  • atslābiniet gultas;
  • nezāļu nezāles.

No 7. marta līdz 14. martam lielāka uzmanība tiek pievērsta augļu un ogu kultūru potēšanai un atzarošanai. Trešā desmitgade ir piemērots laiks barošanai un kaitēkļu kontrolei. Pavasarī kokus un krūmus labāk barot ar organiskām vielām.

Aprīlis

Saskaņā ar Mēness sēšanas kalendāru 2021. gada aprīļa sākumā viņi nodarbojas ar dārza un dārzkopības kultūru barošanu. Ir pienācis laiks veidot izciļņus stādu stādīšanai. No 5. aprīļa viņi sāk strādāt ar krājumiem, gatavoties vakcinācijai. Aprīļa beigās viņi sāk kaitēkļu apkarošanu augļu kokos un ogu krūmos, veic dārza sanitāro tīrīšanu un atzarošanu. Labs laiks ērkšķogu, sausserža, jāņogu veidošanai. Viņi sagatavo siltumnīcas un siltumnīcas stādīšanas sezonai, noņem no vietas vecos gružus.

Maijs

No 11. līdz 14. maijam ir pienācis laiks sākt sagatavot vietu stādīšanai. Sākot no mēneša vidus, saskaņā ar Mēness stādīšanas kalendāru sākas labvēlīgs periods laistīšanai un apaugļošanai Urālu vidū. Maija beigās labāk pievērst uzmanību cīņai ar pārziemotiem kaitēkļiem.

Brīdinājums! Izsmidzināšanu vislabāk veikt pirms pumpuru pārtraukuma.

jūnijs

Jūnija sākums ir labvēlīgs laiks ravēšanai, mīkstināšanai, laistīšanai un barošanai. Pēc 15. datuma ir vērts atkārtot darbības, turklāt veikt kaitēkļu apkarošanu.

Jūlijs

Saskaņā ar Mēness sēšanas kalendāru Urāliem līdz 10. jūlijam ir labākais laiks kaitēkļu un slimību kontrolei, mēslošanai un augsnes atslābināšanai. Pēc 18. datuma viņi sāk noņemt pabērnus uz tomātiem.

augusts

Praktiski visu augustu viņi nodarbojas ar augu kopšanu, augsnes sagatavošanu ziemāju kultūru stādīšanai. Augšējā apstrāde saskaņā ar Mēness kalendāru Urālos šomēnes tiek pārtraukta, lai augiem būtu laiks sagatavoties ziemai un labi panes sals.

Septembris

Septembra sākums ir piemērots laiks dārza ikdienas tīrīšanai. Koki un krūmi tiek apgriezti, un augi tiek sagatavoti ziemai. Trešajā desmitgadē ir pēdējais laiks augļu koku un ogu rudens barošanai. Ja laika apstākļi ir sausi, tad jāatceras par apūdeņošanu ar ūdeni. To veic pirms pirmā sala.

Oktobris

Pašā oktobra sākumā viņi nodarbojas ar koku stumbru un dažu krūmu uzlaušanu. Mēneša vidū dārzs ir cieši sagatavots ziemai. Viņi sāk pasargāt kultūraugus, kas ir vāji izturīgi pret salu.

Novembrī

Mēness stādīšanas kalendārs norāda, ka viss novembris ir labvēlīgs laiks daudzgadīgo kultūru patversmei. Jūs varat veikt aprīkojuma remontu, plānojot nākotnes stādījumus.

Decembris

Ziemā dārzniekiem un Urālu dārzniekiem sākas atpūtas periods. Teritorija tiek noņemta no sniega, sniega sega tiek izmesta zem koku stumbriem, tos papildus sasildot. Neaizmirstiet par siltumnīcām. Lai novērstu augsnes izžūšanu un plaisāšanu, ziemā uz gultām izlej sniegu. Kūstot, tā papildus samitrinās augsni.

Kādās dienās jums vajadzētu atturēties no darba dārzā un dārzā

Katram dārzniekam būtu jāzina, ka uz jauna mēness un pilnmēness nav iespējams iestādīt vai nirt. Šajā periodā satelīts atņem visu augu vitalitāti un atjaunojas. Vienīgais, ko jūs varat darīt dārzā, mūsdienās ir cīnīties ar nezālēm.

Dilstošā mēnesī visi augu spēki tiek novirzīti uz leju, tāpēc tiek stādītas tikai sakņaugi, citas kultūras nevar sēt vai pārstādīt.

Turklāt zodiaka zīmes ietekmē augu augšanu un attīstību. Kad mēness atrodas Aunā, Dvīņos, Jaunavā, Lauvā un Ūdensvīrā, sēšanas un stādīšanas darbi nav nepieciešami. Šos datumus varat apskatīt kalendāra drukātajā versijā.

Komentēt! Visi datumi, kas nav iekļauti nevienā Mēness kalendārā, tiek uzskatīti par neitrāliem un tiem nav nekādas ietekmes uz augiem.

Secinājums

Mēness kalendārs 2021. gadam Urāliem ir lielisks palīgs darba plānošanā. Tas atspoguļo vislabvēlīgākās dienas sēšanai, stādīšanai, savākšanai, barošanai un kaitēkļu kontrolei. Turklāt tabulās ir norādītas nevēlamas dienas, kad jāatsakās no jebkādiem darbiem dārzā un dārzeņu dārzā Urālos.

Dot atsauksmes

Dārzs

Ziedi

Celtniecība