Hortenzijas Magic Pinkerbell (burvju pinkerbell): atsauksmes, apraksts, fotogrāfijas

Hortenzijas koks Magical Pinkerbell ir salīdzinoši nesen izaudzēta ziedu šķirne. Neskatoties uz to, augs jau ir kļuvis plaši pielietojams dārznieku ainavā dažādās valstīs. Magic Pinkerbell pozitīvās īpašības ir bagātīgi sārtināti ziedi, lielas ziedkopas un spēcīgi dzinumi. Efektīvu augšanu un skaistu ziedēšanu var panākt, ievērojot stādīšanas un kopšanas noteikumus.

Pinkerbell hortenzijas apraksts

Hortenzijas maģiskais Pinkerbell ir lapkoku daudzgadīgs krūms, kas var izaugt līdz 140-150 cm augstumā. Arborescens burvju sārtbloks strauji aug un zied jūlijā-septembrī, piemēram, panicle hortenzija. Kronis ir sfērisks.

Hortenzijas dzinumi ir spēcīgi, kas ļauj Magic Pinkerbell panest lietainu un vējainu laiku un turēt masīvas ziedkopas bez nopietniem bojājumiem. Šī šķirne ir viena no izturīgākajām starp rozā hortenzijām.

Hortenzija jāpērk agrā pavasarī vai septembra sākumā

Hortenzijas lapas ir formas elipses vai ovālas formas. Vasarā lapotne kļūst gaiši zaļa, un līdz rudenim tā kļūst dzeltena.

Zieda ziedkopas ir lielas, diametrā sasniedzot 20-30 cm. Tvertne ir arī liela izmēra, ziedlapiņas ir platas, spilgti tumšsarkanas vai violetas krāsas. Atšķirībā no liellapu hortenzijas, ziedlapu krāsa nav atkarīga no augsnes skābuma.

Uzmanību! Saulē krāsu piesātinājums var samazināties pat ar pietiekamu augsnes mitrumu.

Hortenzijas Magic Pinkerbell smarža ir vāja, tikko uztverama, bet patīkama un svaiga.

Hortenzijas maģiskā Pinkerbell ainavu dizainā

Hortenzijas maģija Pinkerbell ir dekoratīvs augs, ko izmanto zāliena labiekārtošanā un dzīvžogu ierobežošanā. Krūms nodrošinās harmonisku izskatu gan vienas, gan grupas stādījumiem.

Hortenzijas Magic Pinkerbell ziemcietība

Magic Pinkerbell ir klasificēta kā sala izturīga hortenzija - tā var izdzīvot līdz -30 -35 ° C. Klasificējot apgabalus pēc ziemcietības, šī temperatūras robeža atbilst 3.b zonai.

Hortenzijas Magic Pinkerbell stādīšana un kopšana

Hortenzijas kokam līdzīgā maģiskā Pinkerbella ne velti tika audzēta karaļa dārzos - tā spēj pārsteigt ikvienu ar savu skaistumu. Tomēr to var panākt, tikai ievērojot kopšanas un stādīšanas noteikumus.

Nosēšanās vietas izvēle un sagatavošana

Hortenzijas var audzēt ārā vai podā vai traukā. Neatkarīgi no nosēšanās vietas, Magic Pinkerbell jābūt daļēji ēnā.

Augsnei jābūt nedaudz paskābinātai. Jāuzmanās arī no kaļķainas vai purvainas augsnes.

Hortenzijām ir piemērotas bedres, kuru diametrs un dziļums ir 45-55 cm, dienu pirms stādīšanas tās rūpīgi aplej.

Svarīgs! Lielas bedres rakšana arī mīkstinās un atbrīvos augsni, kas ir ļoti izdevīgi Magic Pinkerbell.

Pirms stādīšanas augsni labāk kompostēt vai mēslot ar kūdru, īpaši, ja augsne nav bagāta ar barības vielām un mitrumu.

Pārskats par Magic Pinkerbell stādu stādīšanu:

https://www.youtube.com/watch?v=U3YXIBLMqvE

Nosēšanās noteikumi

Hortenzijas stādīšana vislabāk tiek organizēta rudens sākumā, siltās vietās to var izdarīt pavasarī.

Stādot ziedu, ir vērts izgatavot tādus mēslošanas līdzekļus kā superfosfāts un kālija sulfāts. Nekādā gadījumā nevajadzētu pievienot krītu, osi, koku mizu vai kaļķi, jo tie nelabvēlīgi ietekmēs stāda attīstību.

Pirms stādīšanas krūms tiek stādīts podā vai traukā tā, lai sakņu sistēma būtu pilnībā izkliedēta, un pēc tam kopā ar zemes gabalu ievieto sagatavotajā bedrē. Zieds ir pārklāts ar apaugļotu augsni, atstājot daļu sakņu kakla virs augsnes slāņa, un bagātīgi dzirdina. Stumbra aplis ir mulčēts ar zāģu skaidām vai koku mizu.

Laistīšana un barošana

Magic Pinkerbell ir prasīga, izvēloties ūdeni. Šķidrumam jābūt nosēdušam, bet ne stāvam, pretējā gadījumā sakņu sistēma puvi. Tam jābūt arī istabas temperatūrā.

Svarīgs! Apūdeņošanai nelietojiet ūdeni, kas satur hloru, jo tas var izraisīt hortenzijām raksturīgo hlorozi.

Laistīšana tiek veikta 1-2 reizes nedēļā, atkarībā no tā, vai lija. Katrā krūmā ielej 3-5 spaiņus.

Laistiet augu 1-2 reizes nedēļā ar ūdeni istabas temperatūrā.

Lai iegūtu skaistu un efektīvu augšanu un attīstību, jāveic vairāki pārsēji:

  1. Kad nieres uzbriest, urīnvielu pievieno ar ātrumu 10 g vielas uz 5 litriem.
  2. Organiskie mēslošanas līdzekļi tiek ieviesti vasarā.
  3. Augiem sākoties, augsne tiek atslābināta, apaugļota ar kālija sulfātu un superfosfātu un padzirdīta, lai ūdens nenokristu uz pumpuriem un lapām.
  4. Nokrītot lapotnei, augam tiek doti minerālmēsli.

Griešanas hortenzijas koks Maģiskais Pinkerbell

Atzarošanas process ir nepieciešams, jo zieds aktīvi aug. Parasti to rīko rudenī. Visā augšanas procesā tiek veikta sanitārā atzarošana - tiek noņemti vecie žāvētie zari un ziedkopas.

Turklāt tiek nogriezti kāti, kas vecāki par 4 gadiem. Krūms tiek atšķaidīts, noņemot vājus dzinumus.

Pēdējā pagriezienā visi dzinumi tiek saīsināti līdz 6-8 pumpuriem, izņemot kārtējā gada stublājus.

Gatavošanās ziemai

Hortenzijas maģija Pinkerbell nevarēs dot sulīgas ziedkopas, ja ziemā tā sasalst. Tāpēc to vajadzētu sagatavot ziemai. Lai to izdarītu, noņemiet atšķaidītus dzinumus un zarus, "skatoties" uz krūma centru. Nokritušās lapas tiek savāktas.

Krūma zari ir sadalīti daļās un saliekti uz zemes, piestiprināti ar stiepli. Augu virsū uzliek neaustu drānu, pārkaisa ar sausām lapām un pēc tam pārklāj ar plēvi un smagu materiālu, lai patvērumu nenopūstu spēcīgs salnains vējš.

Pavairošana

Dārznieki uzskata par vienu no visefektīvākajām pavairošanas metodēm. Šajā gadījumā, kad parādās jauni kāti, spraudeņus vajadzētu sagriezt ne vairāk kā 10 cm garumā, griezums jāieeļļo ar augšanas stimulatoru un pēc stādāmā materiāla ievietošanas siltumnīcā vai siltumnīcā. Kad krūmi kļūst stiprāki, tos stāda pastāvīgā vietā.

Pavairošanai var izmantot arī slāņošanas metodi. Pavasarī viņi raka un izlīdzina augsni pie krūma, un pēc tam šajā zonā tiek izveidotas vagas, tajās ievieto pirmā gada dzinumus un pārklāj ar augsni. Kad stublāji izaug līdz 50-55 cm, slāņi tiek atdalīti no mātes krūma un stādīti.

Papildus izciršanai un pavairošanai ar slāņiem dārzkopju vidū ir izplatīta krūma sadalīšana. Hortenzija tiek izrakta un sadalīta daļās, lai nedaudz sabojātu sakņu sistēmu. Meitas krūmi tiek stādīti atsevišķi viens no otra.

Slimības un kaitēkļi

Starp hortenzijas koka slimībām slimības izceļas:

  • traucēta vielmaiņa;
  • sēnīte;
  • vīruss.

Vielmaiņas traucējumu gadījumā var parādīties melni plankumi uz lapām un to nokrišana, mitra melnēšana un hloroze. Visas šīs slimības rodas augu kopšanas noteikumu neievērošanas dēļ, tāpēc profilaksei ir svarīgi pareizi organizēt krūma audzēšanu.

Pelēkā puve ir sēnīšu slimība, kurā lapotne ir mīksta un ūdeņaina, veidojot dažādas ieplakas. Slimo krūma daļas tiek noņemtas, un stādīšana tiek pakļauta Fundazol apstrādei.

Pelēko puvi ir grūti ārstēt

Ar peronosporozi tiek novērots dzeltenu un zaļu eļļainu plankumu parādīšanās, kas laika gaitā var kļūt tumšāka. Šajā gadījumā Magic Pinkerbell jāārstē ar ziepjūdens šķīdumu, pievienojot vara sulfātu.

Pulverveida miltrasa parādās ar dzelteniem un zaļiem plankumiem uz lapām, apakšpusē veidojas pelēks zieds, krūms nokalst. Hortenziju izsmidzina ar Fitosporin-B, Topaz un Skor.

Septorijas simptoms ir plankumi, kas ir gaiši centrā un kļūst tumšāki pret lapas perifēriju. Šajā gadījumā augu apstrādā ar vara sulfātu.

Ūdeņošana un slāpekļa mēslojuma pārpalikums ir faktors, kas veicina slimības attīstību

Gredzena plankums tiek izteikts kā gredzenveida plankumi. No šīs slimības nav iespējams izārstēt; slimie krūmi tiek noņemti un sadedzināti, lai novērstu vīrusa izplatīšanos.

Kukaiņi, piemēram, sakņu tārps, laputu un zirnekļa ērces, būs bīstami hortenzijām.

Ja starp lapu un kātu parādās maza biezuma zirnekļa tīkls, tad to pārsteidz zirnekļa ērce. Kleschevit, Fitoverm, Taurus, Neoron un citi tiek uzskatīti par efektīviem cīņā pret šo kaitēkli.

Lapu laputis izsūc sulu no lapotnes, liekot tai izžūt. Šajā gadījumā krūmus apstrādā ar ziepjūdeni. Novārtā atstātā situācijā jūs varat pieteikties "Fitoverm", "Iskra", "Zubr" un citus.

Sakņu tārpa nematodes sakāve noved pie hortenzijas izžūšanas. Tajā pašā laikā saknes ir pārklātas ar žetoniem. Ārstēšanā palīdz "Bassamil", "Nematorin" vai "Nematofagin BT".

Secinājums

Hortenzijas koks Maģiskais Pinkerbell ir skaists augs, kas vairākus gadus iekarojis dārznieku mīlestību stādu tirgū. Iemesls tam bija lielās ziedkopas un izturība pret nelabvēlīgiem laika apstākļiem ar vēju un lietu. Nav brīnums, ka starp cilvēkiem, kuri audzē ziedus, izplatīts ir arī cits krūma nosaukums - violeta saule.

Atsauksmes par hortenzijas koka maģisko Pinkerbell

Marina Tamanova, 39 gadus veca, Ufa.
Lieliskā Magic Pinkerbell hortenzija mūsu dārzā aug jau ilgu laiku. Es priecājos par viņu. Tas zied ilgu laiku, labi pārdzīvo ziemu un pārmērīgu augsni. Turklāt zieds ir vienkārši ļoti skaists.
Uljana Morozova, 48 gadi, Pleskava.
Es gribu pastāstīt par vienu no maniem iecienītākajiem augiem - Magic Pinkerbell hortenziju. Šie krūmi zied un priecē mani katru gadu no jūlija līdz oktobrim. Augs ir daudzgadīgs - tā ir laba ziņa. Lieli ziedi izskatās iespaidīgi gan uz krūma, gan pušķī. Man, audzējot maģiskās Pinkerbell hortenzijas, bija grūtības izvēlēties vietu, kur augs varētu iesakņoties. Es iesaku hortenziju kā brīnišķīgu augu, lai rotā jūsu dārzu.
Darija Arseņeva, 44 gadus veca, Saratova.
Šī apburošā hortenzija uz visiem laikiem ir ieguvusi manu mīlestību un atzinību par tās smalko skaistumu, kopšanas vieglumu un ilgo ziedēšanu. Ziedi ilgu laiku priecē ar skaistumu un svaigumu.
Dot atsauksmes

Dārzs

Ziedi

Celtniecība