Hortenzijas paniculata Dharuma (Daruma): apraksts, stādīšana un kopšana

No vasaras sākuma līdz rudens sākumam panikas hortenzija Daruma patīk ar savu ziedēšanu. Krūmu augs ir dekoratīvs un strauji augošs, un tas ir ieguvis popularitāti dārznieku un lauku māju īpašnieku vidū. Prasība pret augsni un augšanas apstākļiem. Ja jūs nolaidīsit nolaišanās un kopšanas noteikumus, panikas hortenzija Daruma var zaudēt dekoratīvo efektu.

Hortenzijas paniculata Daruma apraksts

Hortenzijas paniculata (Hydrangea paniculata) ir lapkoku krūms ar vēja formas zaru izvietojumu. Hortenzijas strauji aug un var izaugt līdz 3 m augstumā.

Daruma tiek uzskatīta par mazāko krūmu savā ģimenē. Tās augstums nepārsniedz 150 cm, kas ļauj dekoratīvo krūmu izmantot ainavu kompozīcijās un pat interjera dizainā.

Augu atšķirīgās iezīmes:

 • uzcelt, spēcīgi dzinumi ir tumši sarkanā vai sarkanbrūnā krāsā;
 • vidēja lieluma ziedi (ne vairāk kā 2 cm diametrā) tiek savākti mazās ažūra paniculate konusa formas ziedkopās;
 • tumši zaļām olveida lapām ir sarkanīgi nokrāsa;
 • krēmveida nokrāsas ziedi ziedēšanas sākumā īsā laikā iegūst intensīvu rozā krāsu;
 • krūma ar vertikāli izvietotu vēdekļveida vainagu augstums nepārsniedz 1,5 m.

Šīs sugas hortenzija var kļūt par ziedu kārtojuma centru.

Dienvidu reģionos ar subtropu klimatu Daruma panicle hortenzijas augstums var sasniegt 2,5-3 m. Augu var veidot atkarībā no sastāva: tas var būt sulīgs krūms vai mazs koks ar skaistu vainagu.

Hortenzija Daruma ainavu dizainā

Sakarā ar ziedēšanas ilgumu un augstu dekorativitāti ainavu kompozīciju sagatavošanā ir pieprasīta panikas hortenzija (paniculata dharuma). Tas labi iederas krūma veidošanā, to apgriežot.

Hortenziju Darumu izmanto, lai izveidotu dzīvžogus, angļu puķu dobes, sadalot dārza teritorijas, kompozīcijas ar citiem augiem.

Augu visbiežāk izmanto ainavu veidošanā:

 1. Krūmu un skujkoku kombinācija. Viņiem ir iespēja palielināt augsnes skābumu, kā arī radīt daļēju nokrāsu, kas pozitīvi ietekmē auga dekoratīvo efektu.
 2. Lai izveidotu mixborders, ir labi izgatavot kompozīcijas no hortenzijas ar berserk un buksusu. Bārbele ir īpaši laba augam.
 3. Dzīvžogiem dizaineri iesaka izmantot vai nu hortenziju, kas apstādītas ap vietnes perimetru, vai arī kopā ar kadiķi.

Hortenzijas paniculata Daruma ziemcietība

Skarbo krievu ziemu apstākļos panicle hortenzija ir labi iesakņojusies. Šim augam ir vairāki veidi. Daruma no kolēģiem atšķiras ar ziedu krāsu un ziedkopu formu.

Visas panicle hydrangea klases sugas ir piemērotas audzēšanai vidējā joslā. Bet tajā pašā laikā jauniem augiem ir nepieciešama sagatavošanās ziemas sezonai.

Daruma panicle hortenzija ir ieteicama dizaina risinājumiem Krievijas vidienē, jo šī suga ir sala izturīga.Pieaugušie augi lieliski panes ziemas aukstumu, kas raksturīgs vidējās zonas klimatiskajai zonai.

Pēc stādīšanas augam vajadzētu nodrošināt patvērumu pirmajos 2 gados pirms sala iestāšanās. Aukstos reģionos šāda aizsardzība būs nepieciešama katru gadu.

Daruma panicle hortenzijas stādīšana un kopšana

Augu dekoratīvums ir atkarīgs no pareizi izvēlētās stādīšanas vietas un augsnes kvalitātes. Hortenzija paniculata Daruma dod priekšroku ēnai un daļējai nokrāsai. Nepatīk tiešie saules stari.

Stādot, augšanas pumpuru nevajadzētu padziļināt, tam jābūt uz virsmas

Ja jūs iestādāt krūmu vietās, kas ir atvērtas saulei, ziedi ātri zaudē krāsu, kļūst bāli, parādās netīri brūns nepievilcīgs tonis. Daruma hortenzija ir prasīga pret augsnēm, bet nepretencioza aprūpē.

Lai Daruma panicle hortenzija labi iesakņotos vietnē un daudzus gadus rotātu dārzu, jums jāiepazīstas ar vienkāršiem noteikumiem, kā izvēlēties vietu un procedūru stādīšanai, laistīšanai un barošanai, kā arī sagatavošanos ziemas sezonai. .

Nosēšanās vietas izvēle un sagatavošana

Lai bagātīgi ziedētu ilgi un augtu labi, augsnei stādīšanai jābūt skābai videi. Smagie māls ar neitrālu skābumu jāsagatavo iepriekš.

Svarīgs! Augs nepieļauj kaļķainas augsnes un kaļķus apūdeņošanas ūdenī.

Labākā vieta stādīšanai būs daļēja nokrāsa un bez melnrakstiem. Vislabāk ir stādīt jaunus augus pavasarī, lai vasarā tie varētu stiprināties un pielāgoties jaunajiem apstākļiem.

Stādīšana rudenī ir iespējama tikai dienvidu reģionos - tur, kur nedraud agrīnas sals un pēkšņas temperatūras izmaiņas.

Nosēšanās noteikumi

Izvēlējušies nosēšanās vietu, viņi sāk sagatavot bedri. Tās dziļums ir atkarīgs no saknes lieluma un ir vismaz 40 cm. Platums ir aptuveni pusmetrs.

Izrakuši bedri, tajā ielej 2 - 3 spaiņus ar mīkstu ūdeni bez kaļķiem. Atstājiet to uz nakti.

Trešdaļa stādīšanas bedres tilpuma ir piepildīta ar smilšu maisījumu ar humusu vai kūdru. Sakņu sistēma tiek ievietota bedrē tā, lai pumpurs paliktu virs augsnes virsmas, un augs atrodas stingri vertikāli.

Tie ir pārklāti ar zemi un cieši saspiesti. Pēc stādīšanas jauno hortenziju aplej ar lielu daudzumu mīksta ūdens.

Laistīšana un barošana

Lai nodrošinātu augu ar sulīgu ziedēšanu un veselību, jums jāizveido:

 • regulāra laistīšana;
 • top dressing;
 • atzarošana;
 • augsnes atslābināšana sakņu zonā.

Laistīšana jāveic biežāk 2 reizes nedēļā karstā laikā. Hortenzija Daruma reaģē uz laistīšanu un barošanu. Labāk ir izmantot mīkstu ūdeni. Ja tas nav iespējams, jāļauj krāna ūdenim nosēsties.

Rūpīga hortenzijas kopšana nodrošinās sulīgu, ilgstošu ziedēšanu

Lai krūma zari būtu elastīgi, dārzniekiem ieteicams izsmidzināt un laistīt ar vāju kālija permanganāta šķīdumu. Šo procedūru ziedēšanas laikā veic trīs reizes.

Hortenzija paniculata Daruma reaģē uz apaugļošanu. Augšējai mērcei tiek izmantotas organiskas un minerālu kompozīcijas. Procedūru var sākt jau pavasara sākumā pēc sulas plūsmas.

Ir vairāki hortenzijas pārsēju veidi:

 1. Lapu veidošanās laikā mēslošana tiek veikta ar šādu sastāvu: 10 litriem ūdens - 1 ēdamkarote. l. kālija sulfāts un urīnviela. Viena auga laistīšanai nepieciešams 5 tējk. sastāvs.
 2. Sākotnējā periodā tos baro ar organiskām vielām: vircu atšķaida ar ūdeni proporcijā 1:10, šķīdumam pievienojot kālija un fosfora preparātus.
 3. Rudenī, pēc ziedēšanas beigām, tos baro ar šādu sastāvu: 10 litrus ūdens atšķaida ar ēdamkaroti superfosfāta un kālija sulfāta.

Laika pārbaudīta recepte augu barošanai, neizmantojot ķīmiskas vielas 200 litriem ūdens:

 • pudele joda;
 • vara un dzelzs vitriols - 1 ēdamkarote. l;
 • mangāns un bors - katrs 1 tējkarote;
 • krīts - 1 kg;
 • pienenes zāle, vērmele un strutene, smalki sagriezta biezputrā.

Iegūtais šķīdums tiek labi samaisīts, atstāts 7 līdz 10 dienas. 2 litrus šī šķīduma atšķaida ar 10 litriem ūdens. Nogulsnes var izlikt sakņu sistēmā.

Daruma hortenzijas atzarošana

Lai augs varētu iepriecināt ar sulīgu krāsu, ir nepieciešams apgriezt. Bez tā ziedi kļūst mazi un neuzkrītoši.

Atzarošanas procedūra atjauno augu un stimulē jaunus dzinumus. Tas padara hortenziju sulīgāku un ļauj atbrīvoties no slimiem un sausiem zariem.

Panicle hortenziju ir pieņemts sagriezt agrā pavasarī pirms sulas plūsmas. Vidējā joslā šis periods iekrīt aprīļa sākumā. Lai noteiktu procedūras optimālo laiku, tiek uzraudzīti augšanas pumpuri. Tiklīdz tie uzbriest, jūs varat sākt atzarošanu, vienlaikus veidojot krūmu.

Svarīgs! Negrieziet, ja pastāv atkārtota sala draudi! Bet arī nav ieteicams to darīt pārāk vēlu. Ja pievilkts ar atzarošanu, augs vasaras laikā neziedēs.

Optimālais atzarošanas laiks ir līdz aprīļa beigām vidējā joslā. Attiecīgi dienvidu reģioniem periods tiek pārvietots par 1 - 2 nedēļām, tāpat kā ziemeļu reģioniem.

Rudenī ir iespējama sanitārā atzarošana: slimu un žāvētu zaru noņemšana. Krūmu nav ieteicams veidot rudenī.

Apgriešanas veidi:

 1. Formēšana - apgriešana, kas ļauj veidot. Pirms trešā gada ir svarīgi veidot skeletu. Lai to izdarītu, 1 - 2 gadu laikā skeleta zari tiek nogriezti līdz pamatnei, un tiek noņemti iekšpusē augošie dzinumi. 3. gadā uz skeleta zariem atstāj 3 pumpurus.
 2. Regulēšana tiek veikta vainaga retināšanai, kas nākotnē nodrošina sulīgu ziedēšanu.
 3. Pretnovecošanās ietver vecāku par 3 - 4 gadiem dzinumu noņemšanu.
 4. Sanitārija - slimu zaru noņemšana.

Smagu bojājumu gadījumā kardinālā atzarošana ietaupīs augu

Svarīgs! Smagu slimību vai kaitēkļu bojājumu gadījumā tiek veikta kardinālā atzarošana: visi dzinumi tiek noņemti tā, ka paliek tikai kaņepes.

Zari, kas ir sasaluši, tiek sagriezti uz veselīga koka.

Gatavošanās ziemai

Hortenzijas saglabāšanas atslēga ir noteikumi par sagatavošanos ziemas periodam. Pirms patvēruma ziemai jāveic šādas manipulācijas:

 • pārtrauciet laistīšanu rudenī;
 • sagrieziet ziedkopas un noņemiet lapotni;
 • pārtrauciet slāpekļa piegādi, jūs varat barot ar mēslošanas līdzekļiem, kuru pamatā ir kālijs un fosfors.

Pirms patversmes augs jāpārklāj ar zemi, kas sajaukta ar kūdru. Tas pasargās bagāžnieka apli no sasalšanas. Iekārta ir jāpieliek pie zemes, šim nolūkam izmantojot stiepļu stiprinājumus.

Augšdaļu pārklāj ar plastmasas apvalku vai pārklājošu materiālu, pēc tam egļu zariem. Ar svaru palīdzību nospiediet plēves (materiāla) malas ap bagāžnieka apli, ko var izmantot kā akmeņus, ķieģeļus un citus materiālus.

Pavairošana

Augu, kas ir iesakņojies šajā vietā, var pavairot. Ir 3 veidi, kā audzēt hortenzijas:

 1. Spraudeņi. Lai to izdarītu, nieru pietūkuma periodā jums jāsamazina kātiņš ar 2 starpnozarēm. Apakšējais gals ir sagriezts 45 grādu leņķī, augšējam galam jābūt taisnam. Tas tiek nolaists traukā ar augsnes maisījumu par 3 - 4 cm, pārklāts pēc mini siltumnīcas principa. 2 mēnešus pēc sakņu iegūšanas jūs varat stādīt hortenziju zemē.
 2. Gaisa slāņošana. Šī metode ir vienkāršākā dārzniekiem iesācējiem. Veselīgs, spēcīgs dzinums ir saliekts līdz zemei, nofiksē pozīciju ar matadatu un aprakts. Šī vieta tiek laista bagātīgi. Pēc gada dzinumu var atdalīt no saknes un iestādīt jaunā vietā.
 3. Pavairošana ar sēklām mājās ir darbietilpīgs un ilgs process, uz kura rezultātu nevar paļauties. Jauna stādāmā materiāla sagaidīšana prasīs 2,5 gadus. Sēklas tiek izkaisītas pa augsnes virsmu traukā, sablīvētas un samitrinātas ar smidzinātāju. Pārklājiet trauku ar caurspīdīgu stiklu vai plēvi, kas katru dienu jānoņem, lai vēdinātu 1-2 stundas. Pēc stādu parādīšanās (tas notiks ne agrāk kā 1,5 mēnešus), tie tiek nirti.Tos baro ar slāpekli saturošiem maisījumiem.

Slimības un kaitēkļi

Neskatoties uz labu izdzīvošanas līmeni un vieglu aprūpi, panicle hortenzijas, tāpat kā visi augi, ir pakļauti bojājumiem. Visbiežāk tās ir vīrusu vai sēnīšu etioloģijas slimības.

Dārznieki saskaras ar šādām slimībām:

 • miltrasa;
 • balta un pelēka puve;
 • septorija.

Cīņā pret šādām slimībām tiek izmantoti fungicīdi. Lai pasargātu Daruma hortenziju no miltrasas, izmantojiet ziepju šķīdumu, kas sajaukts ar vara sulfāta sastāvu. Izmantojiet augu izsmidzināšanai.

Kaitēkļi un veidi, kā tos apkarot:

 1. Gliemeži. Parasti tos noņem ar rokām. Bet tas būs jādara katru dienu. Jūs varat izmantot līdzekļus, kas aizbaida gliemežus, kas ir izvietoti ap bagāžnieka apļa perimetru.
 2. Zirnekļa ērce. Iznīcini kaitēkli ar insekticīdiem preparātiem.
 3. Darum hortenzijas bīstamākie kaitēkļi ir laputis. Izsmidzināšanu veic ar ziepjūdeni, aukstu ūdeni vai Tamrek and Commander preparātiem.
 4. Žults nematodes izraisa augu lapu novītušanos, apdraud sakņu sistēmu. Lai novērstu kaitēkļa pavairošanu, pirms stādīšanas hortenzijas saknes jāapstrādā ar vara sulfātu. Pieaugušo augu aizsargā šādi: augsnē ievada īpašus preparātus.

Secinājums

Hortenzija paniculata Daruma ir brīnišķīgs zieds kompozīciju veidošanai dārzā un siltumnīcā. Visas vasaras garumā augs priecē acis ar sulīgu krāsu. Lai pagarinātu Daruma panicle hortenzijas dzīvi, jums vajadzētu iepazīties ar stādīšanas, kopšanas un pavairošanas noteikumiem un tos ievērot.

Atsauksmes par hortenzijas panikulu šķirnēm Dharuma

Anna Ivanovna, 58 gadi, Maskava.
Daudzus gadus es vasarnīcā audzēju panicle hortenziju Daruma. Jūs nonākat pie dachas, un ziedēšana priecē acis. Es neredzu īpašas grūtības aiziet. Es bieži dalu spraudeņus ar kaimiņiem šajā vietnē, un mūsu dārza mājas visu vasaru ir apraktas ziedos.
Svetlana Aleksandrovna, 46 gadus veca, Kirova.
Es iestādīju Daruma hortenziju blakus eglēm. Adatas labi atbaida kaitēkļus, tāpēc man nav jālieto ķīmiskas vielas to apkarošanai. Mūsu reģiona ziemas ir skarbas. Bet mēs neaizmirstam augu pārklāt ziemai. Kad krūmājs kļuva augsts, tika uzcelts aizsargplēves kupols. Hortenzija labi ziemo ar šādu aizsardzību, priecē mūs ar saviem ziedu lietussargiem no pavasara beigām līdz rudenim.

Dot atsauksmes

Dārzs

Ziedi

Celtniecība