Hortenzijas vasaras sniegs: apraksts, stādīšana un kopšana, foto

Hortenzijas vasaras sniegs ir īss daudzgadīgs krūms ar izplatītu vainagu un pievilcīgām lielām baltām ziedkopām. Pienācīgi rūpējoties, tie parādās jūlijā, augustā, septembrī un pat oktobra sākumā. Augstas dekoratīvās vērtības dēļ vasaras sniegu bieži izmanto lauku dārza un lauku mājas dekorēšanai. Šķirne atšķiras ar augstu ziemcietību, kas ļauj audzēt krūmus lielākajā daļā Krievijas reģionu.

Hortenzijas vasaras sniega apraksts

Vasaras sniegs ir panikas hortenzijas veids ar sniegbaltiem ziediem, kas savākti sulīgās ziedkopās lielu panikāļu veidā (garums līdz 35 cm). Atšķiras ar ilgu ziedēšanas ilgumu - no jūlija vidus līdz oktobra sākumam. Turklāt pirmās ziedkopas parādās jau stāda stādīšanas gadā.

Hortenzijas vasaras sniegs ir sulīgs, izplatīts krūms ar blīvu lodveida vainagu (galvenokārt līdz 80-150 cm augstumā). Pienācīgi kopjot, tas izaug līdz 3 m, atgādinot skaistu ziedošu koku. Lapas ir lielas, ar smailu galu, tām ir tumši zaļa krāsa un matēta virsma. Pateicoties tam, ziedkopas atgādina sniegu, kas pārklājis krūmu. Tāpēc hortenzijas nosaukums tiek tulkots kā "vasaras sniegs".

Svarīgs! Vasaras sniega hortenzijas ziedi ir lieliski piemēroti griešanai, jo tie ilgu laiku paliek svaigi (uzglabāti cukura ūdenī).

Hortenzijas vasaras sniegā ir grezni balti ziedi, kas tiek savākti lielās panicle ziedkopās

Hortenzijas paniculata vasaras sniegs ainavu dizainā

Panicle hortenzija Hydrangea Paniculata Summer Snow rotās dārzu, puķu dārzu, zālienu mājas priekšā. Tā kā krūms aug diezgan plaši un garš, šķirni biežāk izmanto atsevišķos stādījumos. Paralēli tam ir arī citas lietojumprogrammas. Piemēram, varat to izmantot:

 • mixborders ar citām krāsām;
 • kompozīcijās ar daudzgadīgiem zālaugu augiem;
 • lai izveidotu dzīvžogu (šajā gadījumā stādīšanas intervāls starp blakus esošajiem stādiem tiek samazināts līdz 80 cm).

Hortenzijas vasaras sniegs labi izskatās gan uz zāliena fona, gan uz "kailās" zemes

Padoms! Tā kā krūms aug ļoti plaši, vislabāk ir dot tam daudz vietas. Šī hortenzija izskatās īpaši pievilcīga atklātās telpās un kalnos.

Hortenzijas paniculata ziemcietība Dzīvais vasaras sniegs

Vasaras sniegs pieder šķirnēm ar labu ziemcietību. Ir pierādījumi, ka tas var izturēt ziemas sals līdz -35 grādiem. Tāpēc tas ir piemērots audzēšanai gandrīz visos Krievijas reģionos, tostarp:

 • Centrālā daļa;
 • Urāls;
 • Uz dienvidiem no Sibīrijas;
 • Tālajos Austrumos.
Svarīgs! Tā kā ziemas bieži ir neparedzamas, ieteicams rudenī (aktīvās lapu krišanas laikā) krūmu mulčēt un izšļakstīt. Labāk ir papildus pārklāt Summer Snow hortenzijas jaunos stādus ar agrošķiedru. Tas nav jādara Krievijas dienvidos.

Vasaras sniega hortenzijas stādīšana un kopšana

Krūms tiek iegādāts stādaudzētavās, lai to stādītu agrā pavasarī (tas ir iespējams aprīlī, pēc tam, kad nokusis sniegs). Vienīgie izņēmumi ir Krasnodaras teritorija, Ziemeļkaukāzs un citi dienvidu reģioni.Šeit vasaras sniegu, tāpat kā citas hortenzijas, ir atļauts stādīt rudenī (aptuveni oktobra otrajā pusē).

Nosēšanās vietas izvēle un sagatavošana

Lai izvēlētos labāko vietu, jāņem vērā vairāki punkti:

 1. Hortenzijas vasaras sniegs mīl labi apgaismotus augstumus, kuros nokrišņi nestāv. Ja gruntsūdeņi nonāk pārāk tuvu virsmai, augsne jāiztukšo ar maziem akmeņiem.
 2. Ir pieļaujama neliela ēna no ēkām, kaimiņu krūmiem, un dienvidos tas ir pat vēlams.
 3. Ja iespējams, vietne ir jāaizsargā no stipra caurvēja un vēja - optimāli ir vasaras sniega hortenziju stādīt blakus mājai vai citām ēkām.
 4. Izvairieties no zieda stādīšanas koku tuvumā, jo tie absorbē daudz mitruma.

Pirms vasaras sniega hortenziju stādīšanas vietne tiek attīrīta no gruvešiem un izrakta. Optimālā augsnes reakcija ir mēreni skāba, tās pH ir aptuveni 5,0. Ir atļauta neitrāla reakcija, bet uz stipri sārmainas augsnes Summer Love, tāpat kā citas hortenzijas šķirnes, augs ļoti slikti. Tādēļ jūs varat iepriekš neitralizēt, piemēram, ar 9% etiķa (pusi glāzes uz 10 litriem ūdens).

Atklātās vietās Summer Snow hortenzija izskatās īpaši skaista

Nosēšanās noteikumi

Pirms stādīšanas ir nepieciešams sagatavot auglīgu šādu sastāvdaļu maisījumu:

 • zemes gabals (2 daļas);
 • humusa (2 daļas);
 • kūdra (1 daļa);
 • smiltis (1 daļa).

Pats stādīšanas process ir vienkāršs:

 1. Sagatavotajā zonā tiek izrakti urbumi ar dziļumu un diametru 30 cm.
 2. Sakņojiet stādu un apkaisa to ar maisījumu tā, lai saknes kakls paliktu uz virsmas.
 3. Dodiet 1-2 spaiņus ūdens.
Padoms! Dažas dienas pēc stādīšanas jūs varat atbrīvot žāvēto augsni 5 cm dziļumā un mulčēt ar zāģu skaidām, adatām vai kūdru.

Laistīšana un barošana

Šīs sugas hortenzijai ir liela ūdens nepieciešamība. Laistīšana jāveic regulāri, lai augsnes virskārta neizžūtu un turklāt neplaisātu. Standarta ūdens tilpums ir 1 spainis uz stādu un 2-3 uz pieauguša krūma. Laistīšana reizi nedēļā, ja nav nokrišņu, un nedaudz biežāk sausuma laikā. Ja līst lietus, tos vada augsnes mitrums.

Lai nodrošinātu sulīgu un ilgu ziedēšanu, regulāri (vismaz 3-4 reizes sezonā) tiek uzklāta virskārta:

 1. Agrā pavasarī (martā-aprīlī) tiek piešķirts komplekss minerālmēsls.
 2. Pavasara sākumā jūs varat apkaisīt ar vircu, kas vienreiz atšķaidīta ar ūdeni 10 reizes.
 3. Pumpuru veidošanās stadijā ir lietderīgi barot ar superfosfātiem (70 g uz 1 m2) un kālija sulfātu (40 g uz 1 m2).
 4. Pēdējās 2 mērces tiek uzklātas jūlijā un augustā: sastāvs ir vienāds (kālijs un fosfāti).

Lai sulīgi ziedētu, vasaras sniegam būs nepieciešama regulāra laistīšana un barošana.

Atzarošana panicle hortenzijas Vasaras sniegs

Krūmam nepieciešama ikgadēja atzarošana, ko vislabāk izdarīt agrā pavasarī, pirms pumpuri sāk ziedēt (optimāli to pietūkuma laikā). Griešanai izmantojiet atzarošanas šķēres vai dārza šķēres. Pamatnoteikumi ir:

 1. Visi mirušie un bojātie dzinumi tiek noņemti.
 2. Labi attīstītie zari ievērojami saīsina, atstājot 3 pumpurus.
 3. Vecie kātiņi tiek pilnībā noņemti (tie dod ziedus 2 gadus pēc kārtas).
Svarīgs! Vasaras sniega hortenzijas pumpuru veidošanās laikā jūs varat noņemt visus vājus dzinumus ar ziedkopām.

Gatavošanās ziemai

Vasaras sniegs ir ļoti izturīgs pret salu, tāpēc tam nav nepieciešama īpaša pajumte. Tomēr rudenī ir ieteicams no lapotnēm, adatām, kūdras, zāģu skaidām līdz 6-7 cm izlikt mulčas slāni un izšļakstīt krūmu (15-20 cm), lai tas droši izdzīvotu ziemu. Ja reģionā ir iespējams ārkārtējs sals zem -30 grādiem, ieteicams augu pārklāt ar spandbondu, rupjš audekls vai īpašu pārklājumu.

Pavairošana

Hortenzija tiek audzēta:

 • sēklas;
 • slāņošana;
 • vakcinācija;
 • sadalot krūmu.

Visvienkāršākā metode tiek uzskatīta par pavairošanu ar zaļajiem spraudeņiem. Instrukcija ir šāda:

 1. Nogrieziet augšējos dzinumus ar 2-3 lapu pāriem.
 2. Noņemiet augšējās lapas un pārgrieziet apakšējās lapas uz pusēm.
 3. Mērcēt nakti sakņu stimulatorā.
 4. Stādiet mitrā smiltī un audzējiet zem stikla 1-1,5 mēnešus.
 5. Pēc vairāku lapu pāru parādīšanās pārstādiet katlā un nosūtiet uz ziemu 14-16 grādu temperatūrā.
 6. Vasarā pārstādiet uz pastāvīgu vietu.

Vasaras sniega hortenzijas spraudeņi var sakņoties gan slapjās smiltīs, gan glāzē ūdens

Slimības un kaitēkļi

Vasaras sniegs ir diezgan izturīgs pret slimībām un kaitēkļiem. Bet periodiski krūms var inficēt sēnīšu infekcijas:

 • miltrasa;
 • pelēkā puve;
 • rūsa.

Dažādi kaitēkļi bieži parazitē uz lapotnēm un saknēm:

 • laputu;
 • zirnekļa ērce;
 • Apvalks;
 • liekšķere.

Lai tos apkarotu, ieteicams lietot efektīvus fungicīdus (Bordo šķidrums, "Skor", "Maxim") un insekticīdus ("Biotlin", "Zaļās ziepes", "Aktara"). Profilaktiska ārstēšana ir ieteicama aprīlī.

Svarīgs! Labāk ir izsmidzināt šķīdumu saulrietā, skaidrā un mierīgā laikā. Vēlams, lai nākamajās 2-3 dienās nebūtu nokrišņu.

Secinājums

Hortenzijas vasaras sniegs ir diezgan nepretenciozs krūms, kas labi iesakņojas gan vidējā joslā, gan dienvidos, gan aiz Urāliem. Ja jūs regulāri laistāt un barojat augu, kā arī nogriežat nevajadzīgas zarus, hortenzija ziedēs ļoti ilgu laiku. Tāpēc Vasaras sniegs noteikti iepriecinās visus ziedu audzētājus un varēs izrotāt vairāk nekā vienu dārzu.

Atsauksmes par hortenzijas vasaras sniegu

Marina Viktorovna, 61 gads, Arhangeļska.
Vasaras sniegs ir labākā hortenzija ziemcietības, skaistuma un kopšanas ziņā. Pat mākoņainos reģionos ar spēcīgu vēju, piemēram, Arhangeļskas apgabalā, tas aug diezgan labi. Es jau runāju pēc pieredzes - viņi ar kaimiņiem sāka vairoties pirms gada. Pirmie ziedi patiešām aizritēja stādīšanas gadā, tagad mēs gaidām jauno sezonu. Es nezinu, kur, bet mūsu stādiem ziemai jābūt mulčētiem un pārklātiem ar agrošķiedru.
Anna Alekseevna, 55 gadi, Tjumeņa.
Vasaras sniegu tā sauc par iemeslu: šī hortenzija pēc pirmā sniega izskatās kā krūmi. Viņa uzreiz mani piesaistīja ar savu skaistumu. Jūs vienmēr vēlaties iestādīt ziedu, kas augtu daudzus gadus, un, lūdzu, lūdzu. Turklāt tas pat ļoti labi panes Sibīrijas sals. Es joprojām segu stādi ar maisu, un pats galvenais, es lapu mulšanas laikā veicu mulču. To var papildināt ar zāģu skaidām vai egļu zariem - būs tikai siltāk.
Jurijs Nikolajevičs, 68 gadi, Soči.
Dienvidu platuma grādos hortenzijas aug perfekti, tāpēc es nolēmu eksperimentēt ar ziediem un izaudzēt sev jaunu šķirni Vasaras sniegs. Parasti to ieteicams stādīt atklātā vietā, taču mums ir daudz saules, tāpēc es pie mājas iestādīju vairākus stādus. Tagad jūs varat tos apskatīt tieši no loga - tie izskatās ļoti iespaidīgi.
Dot atsauksmes

Dārzs

Ziedi

Celtniecība