Ezhemalina dārzs: stādīšana un kopšana atklātā laukā: pavasaris, rudens, foto, video

Ezhemalina ir hibrīds, kura pamatā ir parastie augļu krūmi - kazenes un avenes. Vispirms to ieguva Amerikas Savienotajās Valstīs, bet vēlāk selekcionāri no visas pasaules pievienojās jaunu šķirņu izstrādes darbam. Hibrīda augļi pēc garšas ir saldi, bet neatkarīgi no veida vienmēr ir neliels skābuma daudzums. Bet to kompensē lielais izmērs, stabila raža. Jaggery audzēšana prasa ievērot noteiktus aprūpes noteikumus. Tikai šajā gadījumā krūms katru gadu spēj parādīt augstu veiktspēju. Tādēļ jums vajadzētu ar tiem iepriekš iepazīties.

Ezhemalina ogu krāsā ir līdzīga upenēm un pēc garšas ir vairāk līdzīga avenēm.

Ezhemalina augšanas iezīmes

Ezemalina audzēšana personīgā zemes gabalā daudzējādā ziņā ir līdzīga citiem augļu krūmiem. Bet šīs kultūras iezīme ir tās dzinumu spēja strauji augt, kas prasa pastāvīgu saitēšanu un pienācīgu kopšanu. Ja jūs ignorējat šo noteikumu, krūms nomāc kaimiņu augus.

Ezhemalinai nav augsta salizturība. Tās zari var izturēt temperatūru līdz -18 grādiem. Tāpēc, audzējot ezhemalīnu Sibīrijā valstī, jums vajadzētu saliekt dzinumus līdz zemei ​​un izolēt ziemai. Pretējā gadījumā nebūs iespējams iegūt augstu ražu.

Ezhemalina, pienācīgi rūpējoties, aug vienā vietā 8-10 gadus

Šis hibrīds slikti reaģē uz sabiezētiem stādījumiem. Tāpēc stādi jānovieto pietiekamā attālumā, lai tie būtu labi vēdināmi un nekonkurētu savā starpā par mitrumu un uzturu. Pārējā gadījumā jums jāievēro standarta aprūpes noteikumi, tāpat kā ar citiem augļu krūmiem.

Kā pareizi iestādīt ezemalīnu

Stādīšanai jāizvēlas gadu veci stādi ar labi attīstītu sakņu sistēmu. Viņiem nedrīkst būt slimību un kaitēkļu invāzijas pazīmes.

Kad labāk stādīt ezhemalīnu

Ezhemalīnu ieteicams stādīt agrā pavasarī vai rudenī, tas ir, pirms augšanas sezonas sākuma vai tās beigās. Pirmajā gadījumā jums jāgaida, līdz augsne atkusīs līdz 30 cm dziļumam, un temperatūra droši turējās virs +10 grādiem neatkarīgi no diennakts laika.

Svarīgs! Pavasara salnu atgriešanās draudu gadījumā jaunie Yezhemalin stādi jāiesaiņo agrošķiedrā, lai tie neciestu.

Otrajā gadījumā stādīšana jāveic, ņemot vērā augošā reģiona klimatu. Lai pareizi iestādītu ezemalīnu rudenī, jums jāzina, kad parasti iestājas pastāvīgas sals. Procedūra jāveic vismaz trīs nedēļas pirms tam. Šis laiks ir nepieciešams, lai pēc stādīšanas sēklaudzis pilnībā sakņotos. Pretējā gadījumā nenobriedis augs ziemā sasalst.

Kur ir labāk stādīt ezemalīnu vietnē

Lai stādītu hibrīdu, jums jāizvēlas atvērta, saulaina zona, kas pasargāta no aukstām vēja brāzmām. Ar gaismas trūkumu un nepareizu kopšanu krūms aug zaļā masā, kaitējot augļu veidošanās procesam.

Jums nevajadzētu stādīt ezhemalina kalnā un zemienē.Hibrīdam paredzētajai vietai jābūt līdzenai, kas ļaus saknēm vienmērīgi nodrošināt mitrumu. Kultūras stādīšana zemu nogāžu apakšā ir atļauta, taču jums vajadzētu uztraukties par pienācīgu aprūpi. Šajā gadījumā jums jānodrošina, lai augs neciestu no mitruma trūkuma, un arī tā saknes nenomazgā lietus ūdens straumes.

Krūms parāda augstu produktivitāti, ja to stāda smilšmāla un mālainā augsnē ar zemu skābuma līmeni 5,5-6,5 pH robežās. Tajā pašā laikā ir svarīgi, lai augsnei būtu laba aerācija, kas ļaus gaisam plūst uz saknēm un novērsīs mitruma stagnāciju.

Svarīgs! Aveņu stādīšanai paredzētajā gruntsūdeņu pakaišiem jābūt vismaz 1 m.

Ir nepieņemami audzēt šo augļu krūmu uz māla augsnēm.

Kādā attālumā stādīt ezhemalina

Stādot pavasarī vai rudenī, stādi jānovieto 1 m attālumā un pēc kārtas jāiztur 2 m. Tas ļauj augiem pilnībā attīstīties, nekonkurējot savā starpā. Izmantojot šo stādīšanas shēmu, ir vieglāk rūpēties par augiem un savākt augļus.

Svarīgs! Ar ciešu krūmu izvietošanu palielinās sēnīšu slimību sakāves varbūtība, un raža tiek ievērojami samazināta.

Pareiza Jemalina stādīšana

Ezhemalina stādīšanas vieta ir jāizrok divas nedēļas pirms un rūpīgi jānoņem visas daudzgadīgo nezāļu saknes. Tāpat uz katru kvadrātmetru augsnei jāpievieno 40 g superfosfāta un 25 g kālija sulfīda. m. Pēc tāda paša principa, ja nepieciešams, ezhemalina tiek pārstādīta uz jaunu vietu.

Soli pa solim norādījumi par procedūru:

  1. Izrakt urbumu 40x40 cm lielumā, koncentrējoties uz sakņu sistēmas tilpumu.
  2. Apakšā ielieciet šķembu vai šķeltu ķieģeļu 7 cm biezu.
  3. Apkaisa to ar zemi.
  4. Novietojiet stādi centrā, sakņu kaklu novietojot augsnes līmenī.
  5. Apkaisa ar zemi, nedaudz sablīvē augsnes virsmu.
  6. Gar sakņu apļa diametru izveidojiet nelielu grāvi, bagātīgi laistiet un pēc tam nolīdziniet zemi.

Nākamajā dienā pēc stādīšanas mulčējiet augsni stādu pamatnē ar salmiem. Tas saglabās mitrumu augsnē un novērsīs sakņu izžūšanu.

Kā pareizi rūpēties par Yazhmalina Sadovaya

Ezemalina stādīšana un kopšana Maskavas reģionā praktiski neatšķiras no citiem valsts reģioniem. Lauksaimniecības tehnoloģija ietver laicīgu laistīšanu, barošanu, atzarošanu, siešanu un mulčēšanu. Ievērojot visus stādīšanas un kopšanas ieteikumus, šis augļu krūms no viena auga gadā var dot līdz 7 kg svaru.

Atzarošana un veidošana

Agrotehnoloģija ezhemalina audzēšanai ietver regulāru dzinumu apgriešanu un vainaga veidošanos. Augu raža ir tieši atkarīga no pienācīgas aprūpes.

Pirmo reizi ezhemalīnu nepieciešams samazināt maija beigās vai jūnija sākumā. Šajā periodā auga jaunie zari ievērojami aug, tāpēc ieteicams tos saspiest par 10-15 cm. Tas palielinās sazarojumu un paātrinās dzinumu nogatavošanos.

Veicot pienācīgu rūpību, atzarošana ir jāveic otro reizi rudenī, noņemot vecās zari, kas zaudējuši savu potenciālu. Jūs varat atstāt ne vairāk kā 8-9 labi attīstītus dzinumus. Un pārējo sagrieziet pie pamatnes. Un trešo reizi, ņemot vērā kopšanas ieteikumus, vainaga noņemšana jāveic agrā pavasarī. Šajā laikā ir nepieciešams nogriezt visas sasalušās daļas un sausos zarus.

Siešana

Lai sezonas beigās iegūtu labu ražu, pavasarī jums pienācīgi jārūpējas par aveņu. Šis krūms pieder ložņu kategorijai. Tāpēc viņam ir nepieciešams atbalsts. Labākais variants ir režģis.

Šajā gadījumā agrā pavasarī visi pārziemojušie dzinumi ir jāpiesaista uz stieples labajā pusē. Un jaunie augošie zari pamazām tiek virzīti uz režģa kreiso pusi. Rudenī, ņemot vērā aprūpes noteikumus, ir nepieciešams sakārtot dzīvotspējīgus dzinumus, atstājot ne vairāk kā 10 gabalus. Ar vairāk no tiem samazinās ogu lielums un ražas apjoms.

Yazhmalina nes augļus uz sānu dzinumiem, kas aug no galvenā zara

Laistīšana

Šis krūms nepieļauj mitruma trūkumu augsnē, kas noved pie olnīcas izžūšanas un augļu apjoma samazināšanās. Tāpēc, rūpējoties par ezemalīnu, nepieciešama savlaicīga laistīšana. Lai to izdarītu, jums jāizmanto nosēdies ūdens, kura temperatūra ir + 18-20 grādi. Mitrinot, augsnes mērcēšanai jābūt 10 cm. Sausos periodos apūdeņošana jāveic divas reizes 7 dienu laikā.

Svarīgs! Nedēļu pirms ogu lasīšanas jāpārtrauc laistīšana, pretējā gadījumā augļi kļūs ūdeņaini.

Kā barot Yezhemalin

Ņemot vērā kopšanas ieteikumus, pirmā Yezemalina barošana jāveic ne agrāk kā divus gadus pēc stādīšanas. Tas ir saistīts ar faktu, ka barības vielu pārpalikums veicina augstu ražu, bet samazina krūmu salizturību.

Pirmo reizi mēslot ieteicams pavasarī. Šim nolūkam varat izmantot organiskās vielas. Otro reizi ir nepieciešams apaugļot pēc augļiem, katram augam izmantojot 40 g superfosfāta un 25 g kālija sulfīda.

Mulčēšana

Pareiza ezemalīnas kopšana ietver mulčas uzlikšanu krūmu pamatnē sausos periodos. Tas palīdz novērst garozas veidošanos uz augsnes virsmas, sakņu pārkaršanu un pārmērīgu mitruma iztvaikošanu. Kūdru, salmus var izmantot kā mulču. Šajā gadījumā slāņa biezumam jābūt 3 cm.

Svarīgs! Nelieciet mulču tieši blakus krūma dzinumiem, jo ​​tas novedīs pie mizas sildīšanas.

Jezhemalīns ziemai jāaptver, ja to audzē reģionos ar skarbu klimatu.

Kad un kā vislabāk pārstādīt ezemalīnu

Pareizi stādot un pareizi kopjot, ezemalina krūmus var audzēt vienā vietā līdz 10 gadiem. Pēc tam augi jāpārvieto uz jaunu vietu. Labāk to izdarīt pavasarī pirms sulas plūsmas sākuma. Šī procedūra tiek veikta tāpat kā nolaišanās.

Jezemalinas selekcijas noteikumi

Šis augļu krūms labi atveido, slāņojot un sagriežot. Pirmajā gadījumā agrā pavasarī jums jārok ezhemalīna šāviens visā garumā. Un pienācīga aprūpe būtu jānodrošina visu sezonu. Lai to izdarītu, ir nepieciešams saglabāt augsni nedaudz mitru un periodiski pievienot augsni zem dīgtspējīgiem stādiem. Jūs varat tos transplantēt uz pastāvīgu vietu tikai pēc gada.

Krūmu ieteicams izcirst jūnijā. Lai to izdarītu, sagrieziet daļēji ligificētos dzinumus gabalos ar diviem vai trim pumpuriem. Tie jāstāda tieši zemē. Lai labāk sakņotu, uz augšu uzstādiet mini siltumnīcu. Stādīšana regulāri jāvēdina un jāsamitrina, jo augsnes virskārta izžūst. Jūs varat stādīt jaunus Yezhemalin stādus, kad tie ir pietiekami stipri un aug. Pēc tam viņiem ir jārūpējas, tāpat kā par pieaugušiem augiem.

Slimības un kaitēkļi

Šim krūmam ir augsta dabiskā imunitāte. Un, ievērojot stādīšanas un turpmākās aprūpes noteikumus, kaitēkļi un slimības viņu neietekmē. Bet augšanas apstākļu neatbilstības gadījumā ezhemalina var viegli ciest no antraknozes. Šajā gadījumā ir nepieciešams izsmidzināt krūma vainagu ar "Fundazol".

Secinājums

Veiksmīga ezhemalina audzēšana personīgajā zemes gabalā un vasaras rezidencē ir atkarīga no krūmu izvietošanas ieteikumu ievērošanas, tā stādīšanas un aprūpes noteikumu ievērošanas. Tikai šajā gadījumā jūs varat paļauties uz lielu krūmu ražu gadā.

Dot atsauksmes

Dārzs

Ziedi

Celtniecība