Black Butte BlackBerry (Black Butte): šķirnes apraksts, ziemcietība, kopšana, atzarošana

Black Butte Blackberry ir amerikāņu šķirne, kurai raksturīgas ļoti lielas, saldas ogas (svars līdz 20 g). Iztur sals līdz -20 grādiem, tāpēc kultūru var audzēt dažādos Centrālā reģiona apgabalos. Šķirne ir izvēlīga attiecībā uz laistīšanu un barošanu.

Izcelsmes stāsts

Black Butte ir amerikāņu audzēts hibrīds, ko ražo selekcionārs Čads Finns, Lauksaimniecības departamenta Lauksaimniecības pētījumu virsnieks. Darbs tika veikts Corvallis izmēģinājumu stacijā (Oregona, ASV ziemeļrietumos).

Black Butte plaši izplatījās 2000. gadā. Tas parādījās Krievijā vairākus gadus vēlāk, tas tika ievests no Ukrainas. Šķirne nav iekļauta vaislas sasniegumu reģistrā, bet ir pazīstama daudziem vasaras iedzīvotājiem un lauksaimniekiem. Krievu literatūrā ir vairāki vārdi:

 • Melnais Butte;
 • Melnā Bute;
 • Melnais Betijs;
 • Melnā vanna.

Black Butte šķirnes apraksts

Black Butte ir krūms ar spēcīgiem dzinumiem, kas izplatās gar zemi (3-4 m garumā). Zari ir pietiekami elastīgi, neplīst, visā garumā ir pārklāti ar maziem melniem ērkšķiem. Krūms mēreni izplatās. Saknes ir labi attīstītas, sakņu augšanas nav.

Lapas ir spilgti zaļas, ar gofrētu virsmu, malas ir robainas. Plāksne ir veidota kā trefoil. Black Butte Blackberry dod augļus pagājušā gada dzinumos. Augļu zari parādās ne vairāk kā 5–6. Ogas tiek veidotas 4–5 gabalos vienā kopā.

Tie ir iegareni, melnā krāsā ar zilganu nokrāsu. Izmēri ir netipiski lieli: līdz 5 cm garš, vidējais svars ir 12–15 g, bieži sastopami īpatņi līdz 20 g. Celuloze ir sulīga, garša ar izteiktu saldumu un nelielu skābumu.

Black Butte BlackBerry raksturojums

Black Butte kazenes atšķiras ar pietiekamu ziemcietību, kas ļauj to audzēt ne tikai dienvidos, bet arī noteiktos Centrālā reģiona apgabalos (piemēram, Lejas Volga reģionā). Tajā pašā laikā krūmi dod priekšroku bagātīgam mitrumam - ilgstošs sausums slikti ietekmē ražu. Tāpēc karstajā periodā to nepieciešams regulāri laistīt.

Melnās Butte ogas parādās no jūnija līdz jūlija beigām

Nogatavošanās periods un raža

Krūmi sāk ziedēt maija vidū. Ogas nogatavojas apmēram 1–1,5 mēnešos. Tāpēc šķirne pieder agrīnajām. Augļi ir pagarināti, vidēji tas ilgst 6-7 nedēļas, kuru laikā tiek novākti visi augļi.

Ienesīgums ir diezgan augsts. Ja tiek ievēroti kopšanas pamatnoteikumi, no viena krūma novāc 3–3,5 kg kazenes, dažreiz līdz 4 kg. Augļi tiek izmantoti svaigi. Tie ir piemēroti dažādiem ēdieniem un izstrādājumiem (konditorejas izstrādājumi, konservi, ievārījums, kūku dekorēšana).

Black Butte, tāpat kā citas kazenes šķirnes, uzglabāšanas kvalitāte ir zema. Ogas ledusskapī uzglabā ne ilgāk kā 1-2 dienas. Tāpēc tie jālieto svaigi vai jāizmanto sagatavju sagatavošanai. Ir atļauta šoku sasalšana, kas saglabās noderīgas vielas.

Black Butte kazenes ziemcietība

Melnais Butte pieder ziemcietīgajām šķirnēm - tas var izturēt sals līdz –29 ° C, kas atbilst 5. zonai.Tie ir Lejas Volgas reģiona, Melnās Zemes reģiona un visu dienvidu reģionu reģioni, tostarp Krasnodaras teritorija, Ziemeļkaukāzs un citi. Ir pierādījumi, ka krūmi parasti panes sals līdz –18 ° C. Ja ziemas ir vēsākas, kultūra ir jāpārklāj (it īpaši, ja tā ir stādīta nesen).

Melno Butte var audzēt dažādos Centrālās Krievijas reģionos

Slimību un kaitēkļu izturība

Black Butte Blackberry ir laba izturība pret lielāko daļu slimību un kaitēkļiem. Krūmi var ciest no pelēkas pelējuma. Šī ir sēnīšu infekcija, kuras simptomi ir puvušas ogas ar baltu pārklājumu. Arī apikālajos dzinumos parādās brūni plankumi, nomākti uz iekšu. Šī parādība ir īpaši izplatīta kazenes ziedēšanas periodā (maijā un jūnija sākumā).

Kā preventīvs pasākums ir nepieciešams:

 1. Paceliet Melnās Butte rāpojošos zarus virs zemes.
 2. Periodiski sagrieziet dzinumus, izvairoties no vainaga sabiezēšanas.
 3. Novāc laikā.
 4. Periodiski pārbaudiet augus, noņemiet skartās lapas, zarus un sadedziniet tos.

Ziedēšanas priekšvakarā (aprīļa beigās) visus krūmus ieteicams pilnībā apstrādāt ar Bordeaux šķidrumu vai citu fungicīdu:

 • "HOM";
 • "Quadris";
 • "Ātrums";
 • "Topāzs";
 • "Ordans".

Augšanas sezonā kaitēkļi var apmesties uz Black Butte krūmiem:

 • zirnekļa un kazenes ērces, kuru dēļ bieži tiek zaudēta līdz pusei ražas);
 • lācis (rakšana saknēs);
 • Apvalks.

Kukaiņu iznīcināšanai tiek izmantoti tautas līdzekļi (piemēram, tabakas putekļu, koka pelnu infūzija ar veļas ziepēm, kliņģerīšu novārījums, kartupeļu galotnes). Ja tas nepalīdz, krūmus apstrādā ar insekticīdiem:

 • Tiovit Jet;
 • "Decis";
 • "Karatē";
 • "Karbofos";
 • Inta-Vir;
 • "Dzirksts".

 

Padoms! Kazenes krūmu Black Butte apstrādei augļu laikā labāk ir izmantot bioloģiskos preparātus, piemēram, "Vertimek", Fitoverm "," Bitoxibacillin "un citus. Jūs varat novākt ražu 3-5 dienas pēc izsmidzināšanas.

 

Šķirnes plusi un mīnusi

Black Butte kazenes vasaras iedzīvotāji un lauksaimnieki novērtē par labu ražu, garšīgām un lielām ogām. Šķirnei ir vairākas priekšrocības, kas ļauj veiksmīgi audzēt ogas gan sev, gan pārdošanai.

Black Butte Blackberry sniedz ļoti lielas prezentācijas ogas

Plusi:

 • nemainīgi augsta raža;
 • patīkama garša;
 • krūmi nav izvēlīgi pret augsni;
 • agra nogatavošanās;
 • universāls mērķis;
 • izturība pret slimībām.

Mīnusi:

 • vidējā ziemcietība, augam nepieciešama pajumte;
 • krūmi stipri aug, ir nepieciešama atzarošana;
 • pārāk daudz ērkšķu - grūti kopt un novākt;
 • zema glabāšanas kvalitāte;
 • precizitāte laistīšanai.

Nosēšanās noteikumi

Kazenes stādus iegādājas stādaudzētavās vai piegādātājos. Stādīšanu var veikt maija sākumā (dienvidos - oktobrī). Nakts temperatūrai nevajadzētu pazemināties zem +12 ° C. Stādīšanai izvēlieties atvērtu zonu ar auglīgu, vieglu augsni. Mēnesi pirms stādīšanas tajā ievada kompostu (spainī uz 1 m²) vai kompleksu minerālmēslu (30–40 g uz 1 m2).

Nosēšanās noteikumi ir standarta:

 1. Dažu nedēļu laikā ir nepieciešams sagatavot tāda paša dziļuma un diametra (40x40 cm) bedres ar 80-100 cm atstarpi viena no otras.
 2. Apakšā ielej mazus akmeņus.
 3. Stādīšanas dienā stādus iemērc augšanas stimulatora (Kornevin, Heteroauxin) šķīdumā.
 4. Augi tiek stādīti, apkaisa ar auglīgu augsni, nedaudz to saspiežot.
 5. Ielej spaini nostādināta ūdens.

Optimāla augsne - auglīga, vaļīga smilšmāla

Aprūpe

Audzējot Black Butte kazenes, īpaša uzmanība tiek pievērsta laistīšanai. Ja lietus nav, dodiet 1-2 spaiņus nedēļā (sausumā - 2 reizes biežāk). Šajā gadījumā augsne nedrīkst būt pārāk mitra vai pārmērīga. Mēslojumu sāk izmantot no otrās sezonas:

 • aprīlī izmantojiet 15–20 g karbamīda vienā krūmā;
 • ziedēšanas laikā ir nepieciešams sapuvis komposts un koksnes pelnu infūzija;
 • nedēļu vēlāk - superfosfāts (40 g uz krūmu) un kālija sāls (20 g uz krūmu).

Augsni regulāri atslābina un ravē.Ziemai uz zemes tiek liktas zāģu skaidas, kūdra, egļu zari un cita mulča. Reģionos ar aukstu klimatu (zem -20 grādiem) jaunus stādus ieteicams ietīt agrošķiedrā.

Uzmanību! Black Butte kazenes ir labi jālaista, tomēr pārmērīga ūdeņošana var izraisīt sakņu puvi.

Mitruma pārpilnības dēļ šīs šķirnes ogas kļūs ūdeņainākas, tās palielināsies, taču tas slikti ietekmēs garšu.

Veidojot BlackBerry Black Butte

Krūmi aug spēcīgi, un zari izplatās gar zemi. Tāpēc Black Butte kazenes ir jāveido. Dariet to pakāpeniski:

 1. Tiklīdz uzceltās dzinumi izaug līdz 40 cm, tie ir saliekti un piestiprināti pie zemes.
 2. Pēc tam, kad tie izaug līdz 1 m, stiprinājums tiek noņemts un piestiprināts pie režģa.

Lai bukses būtu kompaktas, neaizņemtu daudz vietas, tās rīkojas šādi:

 1. 1-2 gadus vecam stādam jūlijā saspiediet augšanas augšējo punktu (tiklīdz dzinums sasniedz 1 m), lai stimulētu sānu zaru parādīšanos.
 2. Aprīļa sākumā, pirms pumpuri uzbriest, tiek noņemti visi zemie sānu dzinumi (līdz 40 cm), un augstākie tiek nogriezti - tad tie augs vēl ātrāk.
 3. Visas zari, kas devušas ražu, tiek noņemtas tuvāk salam (oktobra sākumā).

Reprodukcijas metodes

Black Butte zemenes var atšķaidīt ar kārtu. Procedūra sākas augusta sākumā. Secība:

 1. Atzīmējiet vairākus jaunus zaļus dzinumus, noņemiet to apikālās daļas (par 2 cm).
 2. Atkāpieties 15 cm un noņemiet visas lapas zem šīs atzīmes.
 3. Nolieciet zaru un piestipriniet to pie zemes.
 4. Apkaisa ar auglīgu augsni to daļu, kas paliek bez lapām.
 5. Oktobra sākumā uzmanīgi mulčējiet ar egļu zariem, zāģu skaidām vai citu materiālu.
 6. Nākamajam pavasarim organizējiet pastiprinātu aprūpi - barošanu, laistīšanu.
 7. Gadu vēlāk (t.i., jau otro sezonu) ar lāpstu vai nazi atdaliet slāņus no Melnās Butte mātes krūma un iestādiet jaunā vietā. Atkal ūdeni un mulču ziemai.

Secinājums

Blackberry Black Butte ir šķirne, kas Krievijā vēl nav kļuvusi plaši izplatīta. Tas ir piemērots lielu un saldu ogu mīļotājiem. Augļi tiek izmantoti gan svaigi, gan dažādos sagatavošanās darbos ziemai.

Dārznieku atsauksmes par Black Butte kazenes

Krasnova Jekaterina, Elista
Black Beat - amerikāņu kazene ar milzu ogām! Gandrīz visas ir lielas, pat sver līdz 20 g. Ogas ir garšīgas, it īpaši, ja vasara ir saulaina un karsta. Kultūraugs mīl ūdeni, tāpēc ar sliktu laistīšanu raža būs maza.
Poļakova Anastasija, Vladikavkaza
Melnais Butte ir brīze, kas aug, ja to dzirdina un labi baro. Mēslojiet vismaz vienu reizi pavasarī un divas reizes vasarā. Ziemai es pārklāju tikai jaunus stādus, un pieaugušie krūmi labi jūtas arī bez izolācijas. Ogas ir garšīgas, iegarenas. Ja mums nav laika ēst kultūru, tad to izmantojam ievārījumam.

Dot atsauksmes

Dārzs

Ziedi

Celtniecība