Kazenes trīskāršais vainags

Pēdējos gados kazenes ir kļuvušas par populāru kultūru postpadomju telpā. Diemžēl vietējie selekcionāri ir bezcerīgi atpalikuši no amerikāņiem - lielākā daļa interesanto jauno produktu mums nāk no ārzemēm. Viena no labākajām šķirnēm vairāk nekā 20 gadus ir bijusi Triple Crown kazenes. Jūs to varat zināt kā Trīskāršu vai Trīskāršu vainagu.

Vaislas vēsture

Triple Crown Blackberry tika izveidots 1996. gadā ar Ziemeļaustrumu apgabala pētījumu centra (Beltsvilla, Merilenda) un Klusā okeāna rietumu lauksaimniecības pētījumu stacijas (Portlenda, Oregona) kopīgiem spēkiem. Mātes šķirnes bija Black Magic un Columbia Star.

Triple Crown Blackberry tika pārbaudīts Oregonā 8 gadus, pirms tas nonāca pārdošanā.

Ogu kultūras apraksts

Blackberry Triple Crown bija un paliek viena no labākajām desertu šķirnēm. Mēs to audzējam privātās saimniecībās, bet Amerikai tā ir rūpnieciska šķirne. Tur, upenēm, kas paredzētas svaigam patēriņam, galvenais ir garša, nevis raža.

Šķirnes vispārēja izpratne

Krūmainā Triple Crown kazene veido spēcīgu krūmu ar daļēji ložņainiem dzinumiem. Jau pirmajā gadā pēc stādīšanas skropstas izaug līdz 2 m, vēlāk, nesaspiežot, sasniedz 3 m. Ērkšķu nav visā dzinuma garumā.

Triple Crown kazenes lapas ir grūti sajaukt ar citu šķirni - pēc formas un blīvuma tās ir līdzīgas upenēm. Dzinumu veidošanas spēja ir laba. Sakņu sistēma ir spēcīga. Ziedi un ogas veidojas, pieaugot iepriekšējam gadam.

Ogas

Triple Crown ogas ir lielas, ar vidējo svaru 7-9 g, kas savāktas kopā. To forma var būt apaļa, nedaudz iegarena vai ovāla, krāsa ir melna, ar raksturīgu spīdīgu spīdumu. Saskaņā ar dārznieku atsauksmēm par trīskāršā krona upenēm pēdējās ražas augļi ir tikpat lieli kā pirmās ogas. Drupes ir mazas.

Ogas ir saldas, ar plūmju vai ķiršu aromātu un patīkamu skābu noti. Augļu degustācija un atsauksmes par kazenes Vietējo pazinēju Trīskāršais vainags ir vienāds - 4,8 punkti.

Raksturīgs

Kazenes šķirnes Triple Crown (Triple Crown) īpašības ir uzticamas, jo tās ir pārbaudījušas laiks. Divdesmit gadi ir ilgs laiks, jūs varat pārbaudīt ražu dažādos apstākļos un reakciju uz laika katastrofām.

Ja Amerikā Triple Crown kazenes tiek audzētas galvenokārt rūpnieciskajās plantācijās, tad šeit tās lielākoties ir iekarojušas dārznieku amatieru un mazo zemnieku sirdis. Viss ir saistīts ar prioritātēm. Triple Crown raža ir vidēja, lai gan pietiekama deserta kultūrai. Krievijā un kaimiņvalstīs lielajām saimniecībām galvenais ir bagātīgs auglis. Amerikas Savienotajās Valstīs viņi pievērš uzmanību gaumei - tur patērētājus sabojā dažādas upeņu šķirnes, un viņi neēdīs skābas vai rūgtas ogas tikai tāpēc, ka ir veselīgas.

Galvenās priekšrocības

Raksturojot kazenes Triple Crown šķirni, galvenais uzsvars tiek likts uz izcilu garšu, augstu ogu transportējamību un ērkšķu trūkumu. Bet Amerikā, kur tiek veikta šīs kultūras rūpnieciskā audzēšana, klimats ir maigs, un ziemas ir siltas. Tāpēc citām īpašībām mums ir liela nozīme.

Triple Crown kazenes ziemcietība ir zema. Tas ir nepieciešams patvērums pat Ukrainas centrālajos un dažos dienvidu reģionos. Krievijā, it īpaši vidējā joslā, bez siltināšanas ziemai, krūms vienkārši nomirs.

Bet Triple Crown šķirnes izturība pret karstumu un sausumu ir augstumā. Ogas vasarā netiek ceptas, ar pietiekamu laistīšanu tās nesarūk. Turklāt šķirne ir jāēno tikai karstākajā vasarā ar aktīvu sauli.

Pieaug augsnes auglības pieprasījums pēc trīskāršā krona kazenes. Šķirne aprūpē nav īpaši izvēlīga, taču audzējot ir dažas nianses, kas jāņem vērā, ja vēlaties iegūt pienācīgu ražu.

Ražas rādītāji, augļu datumi

Triple Crown kazenes augļi atkarībā no reģiona sākas jūlija beigās vai augusta sākumā un ilgst mēnesi vai ilgāk. Tas tiek uzskatīts par ogu vidēja un vēlīna nogatavošanās periodu.

Aukstā klimatā Triple Crown šķirne ir ļoti pretrunīga. Vēlā ziedēšana ļauj atbrīvoties no atkārtotām salnām, bet līdz septembrim pagarinātā auglība var liegt dārzniekiem savākt 10-15% ogu.

Padoms! Kazenes galotnes kopā ar ziediem un ogām var žāvēt un dzert kā tēju. Tie ir daudz veselīgāki un garšīgāki nekā lapas. Jūs varat tos uzglabāt pat pēc pirmā sala.

Triple Crown raža ir aptuveni 13 kg ogu no pieauguša krūma. Varbūt dažiem tas šķitīs nedaudz, bet tikai uz tehnisko šķirņu fona. Starp elitārajām kazenēm visproduktīvākā ir Triple Crown.

Ogu darbības joma

Blackberry Triple Crown pieder desertu šķirnēm. To ēd svaigu, ogas labi uzglabā vēsā telpā un tiek transportētas bez zaudējumiem. Sulas, vīni, sagatavošana un sasaldēšana ziemai, ogu deserti un konditorejas izstrādājumi - to visu var pagatavot no Trīskāršās vainaga augļiem.

Slimību un kaitēkļu izturība

Triple Crown kazenes šķirne ir izturīga pret slimībām, ko kaitēkļi ietekmē reti. Tas neatceļ profilaktisko apstrādi, īpaši ar sabiezētiem stādījumiem rūpnieciskajās plantācijās.

Priekšrocības un trūkumi

Blackberry Triple Crown ir gan desertu šķirne, gan tiek audzēta rūpnieciskā mērogā. Vairāk nekā 20 gadus Amerikas Savienotajās Valstīs to uzskata par vienu no labākajām šķirnēm. Neapšaubāmas priekšrocības ietver:

 1. Skaistas lielas ogas.
 2. Laba gaume.
 3. Augsta (desertu šķirnei) raža.
 4. Ērkšķu trūkums.
 5. Lieliska ogu transportējamība.
 6. Augsta izturība pret karstumu un sausumu.
 7. Cieši pieguļoša iespēja.
 8. Augsta izturība pret slimībām un kaitēkļiem.
 9. Pēdējās kolekcijas ogas pēc izmēra ir gandrīz vienādas ar pirmajām.

Starp Triple Crown šķirnes trūkumiem ir:

 1. Zema sala izturība.
 2. Vidējā raža.
 3. Spēcīgi dzinumi apgrūtina patvērumu ziemai.
 4. Vēlu augļi.
 5. Ziemeļu reģionos ne visām ogām ir laiks nogatavoties pirms sala.
 6. Ja reti stāda dienvidu reģionos, šķirne joprojām cieš no karstuma.

Reprodukcijas metodes

Triple Crown kazenes ir viegli pavairot, sakņojot apikālos spraudeņus. Tiesa, izvēlētais dzinums būs jāatliec uz zemes virsmas, kad tas ataugs - pieaugušās skropstas nelabprāt liecas.

Laba šķirne tiek audzēta, izmantojot sakņu spraudeņus - zaļie sakņojas sliktāk. Jūs varat sadalīt pieaugušo kazenes krūmu.

Nosēšanās noteikumi

Triple Crown kazenes stādīšana un kopšana pavasarī un visu sezonu maz atšķiras no citām šķirnēm.

Ieteicamais laiks

Dienvidu reģionos kazenes ieteicams stādīt rudenī, vismaz mēnesi pirms pirmā sala. Vēl labāk ir sākt rakšanu, tiklīdz siltums norimst. Parasti īstais laiks ir septembra beigas - oktobra sākums. Ukrainas centrālajos reģionos un Krievijas dienvidos stādīšanu var veikt līdz novembra sākumam.

Citos reģionos ieteicams stādīt pavasarī. Siltajā sezonā upenēm būs laiks iesakņoties un droši pārdzīvot skarbo ziemu.

Pareizās vietas izvēle

Vidējā joslā un vēsākos reģionos Triple Crown kazenes tiek stādītas saulainā vietā, kas pasargāta no aukstā vēja. Dienvidos jūs varat izvēlēties nedaudz aizēnotu dārza zonu. Gruntsūdeņiem jāatrodas ne tuvāk kā 1-1,5 m no virsmas.

Kazenes Triple Crown augsnēm ir prasīgāks nekā citas šķirnes, īpaši ar sabiezinātu stādījumu.

Augsnes sagatavošana

Izraka bedrīti ar diametru un dziļumu 50 cm, stādīšanai jāsagatavo auglīgs maisījums - tiek sajaukts zemes virskārta, spainis humusa, 50 g potaša mēslojuma un 120-150 fosfora mēslojums. Skābu kūdru pievieno sārmainā vai neitrālā augsnē. Karbonāta augsne tiek uzlabota, papildus ievadot humusu, māla augsne - ar smiltīm. Skābā zemē pievieno kaļķi.

Svarīgs! Daži dārznieki sagatavo auglīgu maisījumu, izmantojot tikai to, kas atrodas saimniecībā, vai paļaujas uz "varbūt" un vienkārši izrok bedrīti, kurā stāda kazenes. Tas parasti ir nepareizi, un šķirne Triple Crown ir īpaši izvēlīga attiecībā uz augsnes sastāvu.

Stādīšanas bedre 2/3 tiek pārklāta ar auglīgu augsni, piepildīta ar ūdeni un ļautu nosēsties 10-14 dienas.

Stādu atlase un sagatavošana

Stādus nav vērts pirkt no rokām. Tādā veidā jūs varat iegūt pilnīgi citu šķirni, nekā jūs gaidāt. Labāk tos iegādāties audzētavās vai pārbaudītās mazumtirdzniecības ķēdēs.

Stādam jābūt stipram, elastīgam dzinumam ar gludu, neskartu mizu. Triple Crown šķirnē tam nav ērkšķu. Saknei jābūt attīstītai, elastīgai, pēc svaigas zemes smaržas.

Pirms stādīšanas konteinera kazenes tiek padzirdītas, un atvērto sakņu sistēmu iemērc ūdenī 12 stundas. Lai uzlabotu iesūkšanos, šķidrumam var pievienot heteroauxin vai citu stimulantu.

Nolaišanās algoritms un shēma

Triple Crown kazenes stādīšanas shēma tiek aprēķināta atšķirīgi no citām šķirnēm. Lai iegūtu lielāku ražu, krūmi jānovieto nelielā attālumā viens no otra - 1,2-1,5 m. Rindu atstarpēs ir atstāti vismaz 2,5 m. Rūpnieciskie stādījumi tiek vēl vairāk saspiesti.

Nosēšanās notiek šādā secībā:

 1. Bedres centrā izveidojas pilskalns, ap to iztaisno kazenes saknes.
 2. Aizmieg un sablīvē auglīgo maisījumu. Sakņu kakla dziļumam jābūt 1,5-2 cm.
 3. Krūmu dzirdina ar spaini ūdens, augsni mulčē ar skābu kūdru.

Kultūras turpmākā aprūpe

Reģionos ar aukstu un mērenu klimatu pēc stādīšanas Triple Crown kazenes pavasara kopšana sastāv no regulāras laistīšanas divas reizes nedēļā. Dienvidos šķirne tiek stādīta rudenī, ja bieži līst, papildu mitrums nav nepieciešams.

Augšanas principi

Triple Crown šķirnes ražu ietekmē stādīšanas modelis un prievīte. Ir pamanīts, ka augļi palielinās, ja krūmi atrodas tuvu viens otram, un dzinumi ir piestiprināti pie režģa gandrīz vertikāli. Šī ir atšķirība starp trīskāršo vainagu un citām šķirnēm, kuras dod priekšroku brīvi augt un dod lielāku ražu, palielinoties barošanās laukumam.

Režģi var izvēlēties kā daudzrindu vai T veida. Optimālais augstums ir 1,8-2 m, tas vienkārši vairs nav ieteicams. Pārtikas ir piesietas gandrīz vertikāli, augļi pērn - vienā virzienā, jauni - otrā.

Pienācīgu Triple Crown kazenes ražu var novākt tikai ar intensīvu barošanu.

Nepieciešamās aktivitātes

Triple Crown šķirnes laistīšana ir nepieciešama sausos laika apstākļos reizi 1-2 nedēļās. Mitrināšanas biežums ir atkarīgs no apkārtējās vides temperatūras un augsnes struktūras. Kazenes mīl ūdeni, bet ne sakņu laistīšanu. Uz šo kultūru attiecas noteikums: "Ja rodas šaubas, vai ir vērts laistīt, ūdeni."

Triple Crown šķirnei nepieciešama intensīva barošana - ar sabiezētiem stādījumiem barošanas laukums ir mazs, un krūma slodze augļu laikā ir liela:

 1. Agrā pavasarī augam tiek piešķirts slāpeklis.
 2. Ziedēšanas sākumā kazenes tiek apaugļotas ar pilnu minerālu kompleksu.
 3. Ogu veidošanās laikā krūmu 2 reizes baro ar deviņvīru spēka infūzijas (1:10) vai garšaugu (1: 4) šķīdumu.
 4. Pēc augļiem kazenes izlej ar kālija monofosfāta vai cita līdzīga efekta mēslojuma šķīdumu.
 5. Visas sezonas laikā reizi 2 nedēļās ir lietderīgi izsmidzināt krūmu ar lapotnēm, pievienojot tiem helātu kompleksu un epīnu vai cirkonu.
Svarīgs! Mēslošanas līdzekļos nedrīkst būt hlora.

Pavasarī un rudenī augsne zem kazenes ir atslābināta. Ziedēšanas un augļu laikā augsne tiek mulčēta ar skābu kūdru vai humusu.

Krūmu atzarošana

Tūlīt pēc augļiem vecos dzinumus sagriež gredzenā tuvu augsnes virsmai. Pavasarī skropstas ir normētas - atstātas 8-12 spēcīgākās. Lai ogas būtu lielākas un ātrāk nogatavotos, augļu dzinumu skaits jāsamazina. Tātad raža samazināsies, bet tās kvalitāte uzlabosies.

Jaunie dzinumi vasarā tiek saspiesti 1-2 reizes, kad tie sasniedz 40-45 cm garu. Daži dārznieki to nedara vispār. Izmēģiniet visu iespējamo - visiem apstākļi ir atšķirīgi. Dabiski, ka visas sezonas laikā tiek izgriezti salauzti un vāji dzinumi.

Gatavošanās ziemai

Rudenī, pirms sals iestājas, skropstas tiek noņemtas no režģa, saliektas līdz zemei ​​un nostiprinātas ar skavām. Vienkāršākais veids, kā tikt galā ar vertikāliem bieziem dzinumiem, ir tuneļa patversme.

Svarīgs! Daudzi dārznieki domā par to, kā viņi pavasarī noliec pātagu uz zemes. Viņi "trenē" jaunus dzinumus, piespiežot tos zemē, līdz tie izaug līdz 30-40 cm.

Uveņu patversme tiek būvēta no egļu zariem, salmiem, kukurūzas un topinambūra kātiem, agrošķiedras vai spandbonda, sausas augsnes.

Slimības un kaitēkļi: kontroles un profilakses metodes

Kazenes kultūra, jo īpaši Triple Crown šķirne, ir izturīga pret slimībām un kaitēkļiem. Bet sabiezēta stādīšana veicina infekcijas izplatīšanos. Pirms ziemošanas un pēc patversmes noņemšanas ir upuru dzinumus obligāti apsmidzināt ar preparātiem, kas satur varu.

Secinājums

Trīskāršā kronis vairāk nekā 20 gadus tiek uzskatīts par vienu no labākajiem. Ne velti to sauc par pērli - tā ir visauglīgākā starp deserta upenēm. Un skaistas melnās ogas ir ne tikai lielas, bet arī patiešām garšīgas.

Atsauksmes

Marina Konstantinovna Ļubimceva, 35 gadi, Kazaņa
Iepriekš mēs audzējām parasto kazeni, varbūt pat sugu - dzeloņainu, skābu, bērni negribēja ēst pat tad, kad pieauga. Ne pierunāšana, ne stāsti nepalīdzēja, cik tā ir noderīga oga. Un pat pieaugušajiem nepatika to savākt - visas rokas bija saskrāpētas, ērkšķi bija asi. Mēs nopirkām šķirni Triple Crown. Sākumā bērni šņāca, bet, ieraudzījuši milzīgās spīdīgās ogas - mēģināja, nevarēja pretoties. Tagad jūs nevarat izvilkt kazenes aiz ausīm.

Georgijs Petrovičs Krilovs, 45 gadus vecs, Lermontovs, Stavropoles teritorija
Man ir mazs sižets. Sākumā mēs ar sievu tirgojām zemenes, bet viņa ātri aizbrauc. Mēs mēģinājām pārdot avenes - es labi uztveru ogas, bet kultūra bieži ir slima, un peļņa ir maza, mūsu platības nav vienādas. Viņi atveda šķirnes Triple Crown kazenes. Sakarā ar to, ka tie tika stādīti tuvu viens otram (1,2-1,3 m), ap vietas perimetru tika novietoti simts krūmu. Katrs dod vairāk nekā 10 kg, un oga ir dārga. Tātad mūsu peļņa tagad ir laba, tomēr rudenī, kamēr mēs noņemam un nosedzam pātagas no režģa, mēs cietīsim. Bet darbs uz vietas nemaz nav viegls.

Dot atsauksmes

Dārzs

Ziedi

Celtniecība