Melleņu Bluecrop

Blueberry Bluecrop ir viena no populārākajām šķirnēm, kas izceļas ar augstu augšanu un stabilu ražu. Kultūra spēj pielāgoties vietām ar dažādiem klimatiskajiem apstākļiem, kā arī labi panes augsnes skābuma izmaiņas.

Vaislas vēsture

Šķirni 1915.-1917. Gadā Ņūdžersijas štatā audzēja amerikāņu selekcionāri Frederiks Kovilijs un Elizabete Vaita no garajām mellenēm. Pagājušā gadsimta vidū kultūra tika nogādāta PSRS teritorijā, pateicoties kurai tā joprojām ir populāra Krievijā, Baltkrievijā un Ukrainā.

Selekcionāri Bluecorp mellenes uzskata par standartu citām šķirnēm.

Ogu kultūras apraksts

Melleņu šķirnes Bluecrop apraksts jāsāk ar to, ka augs tiek stādīts ne tikai ražas novākšanas nolūkā, bet arī kā dekoratīvs krūms. Lapu krāsas maiņa atbilstoši dažādiem gadalaikiem dārzos un pagalmos izskatās ļoti iespaidīgi.

Vispārēja izpratne par šķirni

Melleņu Bluecrop augstums ir aptuveni 1,6-1,9 m, un vainaga platums ir aptuveni 1,7-2 m. Lapām ir zobaina mala, iegarena, nedaudz iegarena forma un raksturīga spilgti zaļa krāsa.

Dzinumi ir stāvi, izplatīti un spēcīgi. Melleņu Bluecrop sakņu sistēma ir šķiedraina, bez villiem un atrodas 35-40 cm attālumā no zemes virsmas.

Ziedi ir balti ar zaļganu nokrāsu, garumā ne vairāk kā 1-1,5 cm, pēc formas tie atgādina mucas vai zvani.

Blueberry Bluecrop aug tikai aukstos reģionos, tāpēc ir bezjēdzīgi stādīt kultūru dienvidos. Augam nepieciešamas skābas kūdras augsnes, kas sastopamas tikai ziemeļu reģionos.

Ogas

Augļi ir dziļi zilā krāsā, diezgan lieli, apmēram 2 cm diametrā, tiem ir izteikta ziedēšana. Katras ogas svars svārstās starp 1,8-2,5 g.Melleņu garša ir saldskāba.

Augļi aug blīvās kopās, kas nogatavojas 20-25 dienu laikā pēc ziedēšanas. Skaidrības labad zemāk ir melleņu melleņu fotogrāfija.

Raksturīgs

Melleņu raksturojums Bluecrop ir savas īpašības, kas to atšķir no citām šķirnēm. Piemēram, krūms ir ļoti izturīgs pret salu, kas ļauj augus audzēt reģionos ar aukstu klimatu. Šo šķirni visbiežāk kultivē Amerikas Savienotajās Valstīs kā rūpniecisko kultūru.

Galvenās priekšrocības

Melleņu Bluecrop sala izturība ir viena no galvenajām šķirnes priekšrocībām. Krūms var izturēt temperatūru līdz -30-32 ° C. Bluecrop priekšrocības salīdzinājumā ar citām šķirnēm ietver:

 • relatīvā sausuma tolerance;
 • imunitāte pret lielāko daļu slimību;
 • regulāri un bagātīgi augļi;
 • laba ogu uzglabāšanas kvalitāte un transportējamība.

Turklāt augs ir nepretenciozs aprūpē, pirms aukstā laika iestāšanās nav nepieciešama īpaša sagatavošana.Ir svarīgi tikai ievērot laistīšanas režīmu, regulāri ravēt un mulčēt stādīšanas vietu, kā arī apgriezt dzinumus.

Melleņu šķirņu ir daudz, tās bieži salīdzina savā starpā. Piemēram, Bluecrop vai Northland mellenēm ir vairākas atšķirības. Zilkopa nogatavojas vēlāk, bet no viena krūma var savākt par 2-3 kg vairāk ogu nekā no Ziemeļlandes mellenēm. Turklāt Bluecrop ir izturīgs pret plašāku slimību klāstu.

Ziedēšanas periods un nogatavošanās laiks

Melleņu apputeksnēšana Ziedkopa ir visbiežāk apputeksnēšana. Tāpēc, lai iegūtu ražu blakus krūmam, ir nepieciešams stādīt citas šķirnes ar vienādiem ziedēšanas periodiem.

Augs sāk ziedēt maijā, un jūlija beigās parādās pirmās ogas. Tajā pašā laikā melleņu augļu nogatavošanās ir nevienmērīga.

Ražas rādītāji, augļu datumi

Garā melleņu Bluecrop raža ir augsta. No viena pieauguša krūma jūs varat savākt apmēram 8-10 kg ogu. Kultūra sāk nest augļus no jūlija beigām līdz augusta sākumam. Ražas novākšanas laiks var atšķirties atkarībā no reģiona klimata un īpašībām.

Ogu darbības joma

Melleņu šķirne Bluecrop tiek plaši izmantota ievārījumu, konservu un citu ziemas izstrādājumu gatavošanai no garšīgām un nogatavojušām ogām. Augļus var ēst arī svaigus.

Slimību un kaitēkļu izturība

Dārza melleņu Bluecrop apraksts ietver arī izturību pret dažādām slimībām un kaitēkļiem. Šai kultūrai ir mērena izturība pret lielāko daļu vīrusu un patogēnu.

Padoms! Pareiza aprūpe un slimību novēršana vairākas reizes palielinās auga imunitāti.

Šķirnes priekšrocības un trūkumi

Daudzas atsauksmes par Bluecrop mellenēm norāda uz šādām šīs šķirnes priekšrocībām:

 • augsti ražas rādītāji;
 • izturība pret aukstumu;
 • laba augļu garša;
 • imunitāte pret plašu slimību klāstu;
 • viegli kopjams;
 • lielas ogas;
 • laba transportējamība.

Starp trūkumiem ir:

 • ilga ogu nogatavošanās;
 • pārmērīga dzinumu sazarošana;
 • krūma sastrēgums ar ogām.

Bet, neskatoties uz šiem trūkumiem, Bluecrop ir etalons citām melleņu šķirnēm.

Melleņu pavairošana

Dārza mellenes Bluecrop var vairoties trīs galvenajos veidos:

 • ar sēklām - darbietilpīgākā metode, kurā pieaudzis stāds sāk nest augļus tikai 5-6 gadu vecumā, bet nemanto šķirnes pazīmes;
 • slāņošana - labākais variants melleņu audzēšanai, kas sastāv no dzinumu noliekšanas pie zemes un apslacīšanas ar augsni saknēm;
 • spraudeņi - tos ievāc rudenī, pēc tam tos visu ziemu uzglabā vēsā vietā, pavasarī tos ievieto zemē un pārklāj ar plēves materiālu līdz augusta beigām.

Padoms! Dārzniekiem iesācējiem mellenes ieteicams pavairot ar slāņiem.

Nosēšanās noteikumi

Stādīt Blue Crop mellenes ir viegli. Ir svarīgi tikai izvēlēties optimālo stādīšanas vietu un dienu, kā arī veikt visus nepieciešamos substrāta sagatavošanas pasākumus.

Ieteicamais laiks

Stādot mellenes Bluecrop vislabāk ir pavasarī. Bet dienvidu reģionos, ja nav agrīnu sals, stādīšanu var veikt rudenī.

Pareizās vietas izvēle

Stādīšanas vietai jāatrodas saulainā vietā, bez citiem lieliem kokiem, kas kavē saules gaismu un gaisa cirkulāciju. Gruntsūdeņiem jāatrodas līdz 55-60 cm attālumā no zemes virsmas. Vislabāk, ja tuvumā tiek stādīti apputeksnētāji Bluecrop mellenēm.

Augsnes sagatavošana

Lai iestādītu melleņu mellenes, jums jāsagatavo substrāts. Augsnes sastāvs ir viens no vissvarīgākajiem nosacījumiem veiksmīgai kultūraugu audzēšanai. Augsnei jābūt skābai (pH apmēram 3,5-5), kas sastāv no kūdras, melnas augsnes, smiltīm, pievienojot zāģu skaidas un mizu.

Stādu atlase un sagatavošana

Atsauksmes par garajām mellenēm Bluecrop bieži satur informāciju par to, kā izvēlēties stādus. Stādāmam materiālam jābūt 2-3 gadus vecam, ar slēgtu sakņu sistēmu, bez bojājumiem dzinumiem un slimības pazīmēm.

Svarīgs! Vislabāk ir iegādāties stādus tikai pārbaudītās stādaudzētavās, kas specializējas ogu kultūru audzēšanā.

Nolaišanās algoritms un shēma

Melleņu stādīšanas process ietver šādus galvenos soļus:

 1. Rakšana bedrē ar dziļumu un diametru apmēram 55-60 cm.
 2. Drenāžas slāņa (šķembu vai šķelto ķieģeļu) ieklāšana bedres apakšā.
 3. Augsnes sajaukšana ar skābu kūdru, smiltīm un melnu augsni.
 4. Izlejot 1/3 no visa substrāta un iestādot stādi.
 5. Sakņu sistēmas izplatīšana, pārējās augsnes aizpildīšana.
 6. Augsnes mulčēšana ar zāģu skaidām vai adatām un bagātīga laistīšana.

Pirmo reizi laistot pēc stādīšanas, 0,1 litru etiķa atšķaida 10 litros ūdens.

Kultūras turpmākā aprūpe

Melleņu melleņu stādīšana un kopšana ir tik vienkārša, ka pat iesācēji dārznieki to var izdarīt. Melleņu ir nepretenciozs kultūraugs, kas palīdz izvairīties no kļūdām, rūpējoties par to.

Nepieciešamās aktivitātes

Regulāra un bagātīga laistīšana ir viens no vissvarīgākajiem soļiem, rūpējoties par ogu kultūru. Bet ir svarīgi to nepārspīlēt, jo mellenes nepieļauj mitruma stagnāciju sakņu sistēmas zonā. Laistīšana ir ieteicama 3-4 reizes nedēļā. Apūdeņošanas biežums ir atkarīgs no sezonas un reģiona klimata.

Turklāt melleņu audzēšana Bluecrop ietver augu barošanu. Mēslojums jāizvēlas tā, lai netraucētu augsnes skābumu; vislabāk ir izvēlēties preparātus, kas satur boru, kāliju, fosforu un slāpekli. Apaugļošana tiek veikta divas reizes gadā: aprīlī un jūnijā.

Pēc katras laistīšanas jāveic augsnes atslābināšana un ravēšana. Adatas, kūdra un zāģu skaidas ir lieliski piemērotas kā mulča.

Krūmu atzarošana

Melleņu kopšana ietver arī krūma regulāru apgriešanu. Procedūra tiek veikta rudenī, tiek noņemtas visas filiāles, kas atrodas tuvu zemes virsmai, un atstāti tikai uzceltie dzinumi. Krūmu veidošanās ļauj sasniegt pēc iespējas lielāku ražu.

Gatavošanās ziemai

Stādot un kopjot garās mellenes Bluecrop obligāti jāietver pasākumi, lai krūmu sagatavotu ziemai. Zarām oktobra vidū jābūt saliektām līdz zemes virsmai, nostiprinātām un cieši pārklātām ar egļu vai priežu zariem.

Kultūru savākšana, apstrāde un uzglabāšana

Melleņu šķirnei Bluecrop ir ilgs derīguma termiņš. Pēc ogu novākšanas augustā tās var uzglabāt 4-5 ° C temperatūrā apmēram 14-16 dienas, bet saldētavā - līdz pat vairākiem mēnešiem.

Svarīgs! Ražas uzglabāšana ilgāk par vienu gadu var izrādīties bezjēdzīga, jo ogas tik ilgi zaudē visas labvēlīgās īpašības.

Slimības un kaitēkļi, kontroles un profilakses metodes

Augsto melleņu ziloņu augu raksturo mērena izturība pret slimībām un kaitēkļiem. Galvenās kontroles un profilakses metodes ir norādītas tabulās.

Slimība

Profilakses un ārstēšanas metodes

Cilmes vēzis

Dzinumu apstrāde ar fungicīdiem, barošana un apūdeņošanas režīma ievērošana.

Pelēkā puve

Skarto krūmu zaru noņemšana un sekciju cauterization. Ir svarīgi regulāri uzraudzīt slāpekļa mēslošanas līdzekļu izmantošanu un nezāļu stādīšanas vietu.

Miltrasa

Visefektīvākie preparāti lapu un dzinumu ārstēšanai ir Sulfarid, Topaz un Bayleton.

Kaitēkļi

Kontroles un profilakses metodes.

Nieru ērce

Lietots Nitrafēns un vara sulfāts.

Melnas un sarkanas laputis

Krūmu apsmidzina ar Iskra un Aktara.

Regulāra rūpnīcas pārbaude un savlaicīga iepriekš minēto kontroles metožu izmantošana ļaus izvairīties no nopietnām sekām.

Secinājums

Blueberry Bluecrop pamatoti tiek uzskatīta par atsauces šķirni.Kultūru izceļas ar augstu salizturību, nepretenciozu aprūpi, labu augļu turēšanas kvalitāti, kā arī augstu ražas līmeni.

Atsauksmes

Makeeva Yulia Stanislavovna, 52 gadi, Troicka
Manā vietnē aug 4 dažādas melleņu šķirnes, un es uzskatu, ka Bluerop ir viena no labākajām. Kultūra ir pilnīgi nepretencioza, lieliski panes sals, dod bagātīgu ražu. Turklāt krūms lieliski iekļaujas dārza vispārējā stilā un piešķir tam zināmu šarmu. Man stādīt un kopt Bluecrop mellenes Maskavas reģionā nav grūti. Ir svarīgi uzraudzīt laistīšanas režīmu un savlaicīgi apgriezt krūmu.
Kiseleva Olga Sergeevna, 60 gadus veca, Rjazāns
Pirms pieciem gadiem es nopirku bērnudārzā melleņu stādu Bluecrop. Pavasarī es to iestādīju uz vietas, un jau otro gadu krūms dod mums bagātīgu ražu. Augļi ir ļoti garšīgi, sulīgi, ar raksturīgu skābumu. Pavasarī un rudenī es vienmēr baroju ar slāpekli saturošiem mēslošanas līdzekļiem, regulāri veidoju krūmu un ievēroju visus noteikumus par tā kopšanu. Tā rezultātā mellenes mūsu vietnē jūtas lieliski!
Dot atsauksmes

Dārzs

Ziedi

Celtniecība