Aveņu Tarusa

Visi pazīst avenes, un, iespējams, nav neviena cilvēka, kurš nevēlētos mieloties ar tā garšīgajām un veselīgajām ogām. Gandrīz jebkurā vietā ir aveņu krūmi, taču ne visi var lepoties ar labu ražu. Pat laba kopšana neglābs dienu, ja šķirne ir neproduktīva. Lai dārznieka darbs atmaksātos ar bagātīgu ražu, ir jāstāda pārbaudītas lielaugļu šķirnes. Viena no tām ir Tarusa avene.

Bioloģiskās īpatnības

Aveņu ir daudzgadīgs augs, kas pieder rozā ģimenei. Tas ir lapkoku krūms ar divu gadu attīstības ciklu. Stublāji ir uzceltas, pirmajā gadā tie ir zāli zaļā krāsā, nākamajā gadā tie kļūst stīvi, un pēc augļu beigām tie pilnībā nomirst. Augļi ir sarežģīti, sastāv no kausētiem kauliņiem, tiem var būt atšķirīga krāsa: dažādu toņu sarkana, dzeltena, oranža un pat melna.

Uzmanību! Avenes ir labs medus augs. Bites to var apputeksnēt pat neliela lietus laikā, pateicoties īpašam ziedu izvietojumam.

Šķirnes šķirne

Pirmie kultivētie aveņu augi parādījās 16. gadsimtā, un kopš tā laika šķirņu daudzveidība pastāvīgi pieaug. Pēc augļu īpašībām aveņu šķirnes iedala remontantās un neremontantās. Ne tik sen tika audzētas šķirnes ar īpašu dzinumu struktūru, tā sauktās standarta vai kokveidīgās. Viņu dzinumi ir ļoti spēcīgi, ar lielu biezumu un vairāk līdzinās mazam kokam. Dažreiz tos sauc par: sārtināt koku. Aveņu Tarusa ir cienīgs aveņu koku pārstāvis.

Tarusa avenes šķirnes pazīmes

Aveņu šķirni Tarusa ieguva, pārbaudīja un ieviesa audzēšanā vietējais selekcionārs, profesors, bioloģijas zinātņu doktors Viktors Valerianovičs Kičina 1993. gadā. Pie viņu vecākiem lielaugļu Skotijas hibrīdi, Tarusa aveņu ogas bija iespaidīgas un raža bija ievērojama. Vietējās šķirnes, kas piedalījās selekcijas procesā, Tarusa avenēm deva ziemcietību, izturību pret slimībām un kaitēkļiem.

Kas tas ir - šis purpursarkanais Tarusa koks?

Tarusa aveņu šķirnes apraksts jāsāk ar ogu lielumu: tās ir daudz lielākas par vidējo izmēru un var svērt līdz 15 gramiem. Iespaidīgs ir arī ogas garums - līdz pieciem centimetriem!

Krāsa ir spilgta, dziļi sarkana. Tarusa ir izteikts aveņu aromāts. Tarusa avenei raksturīga iezīme ir bieža ogu dubultošana, kas palielina ne tikai tās svaru, bet arī ražu kopumā. Un viņš jau ir ļoti smags - no viena krūma sezonā sasniedz četrus kilogramus vai vairāk. Tas ir augstākais rādītājs starp visām aveņu standarta šķirnēm. Ogas labi turas uz krūma un ilgstoši nesadrupina. Viņu garša ir patīkama, ar nelielu skābumu.

Tarusa aveņu krūms ir ļoti dekoratīvs, saspiests tips ar spēcīgiem dzinumiem, kas sasniedz pusotra metra augstumu. Apakšējā - sānu dzinumu standarta daļai nav, tie aug krūma vidējā un augšējā daļā, veidojot sava veida vainagu, piemēram, koku. Tarusa avenēs sānu dzinumu skaits, kas nodrošina lielisku ražu, var sasniegt desmit, kuru garums ir līdz 50 cm. Šīs aveņu šķirnes atšķirīgā iezīme ir ērkšķu trūkums, kas ne tikai atvieglo kopšanu. augu, bet arī ražas novākšana ir prieks.Spēja dot aizstājošos dzinumus Tarusa šķirnes avenēs ir zema, dzinumu atražošanai ir pietiekami daudz, bet tas vairs netiks ložņājis pāri vietai.

Tarusa aveņu koka salizturība ir līdz - 30 grādiem, reģionos ar smagāku klimatu salīdzinoši mazais krūma augstums ļauj to paslēpt zem sniega, viegli noliekot dzinumus zemē.

Uzmanību! Aveņu dzinumu locīšana jāveic pakāpeniski vairākos posmos un pirms sala sākuma, kas dzinumus padara trauslus.

Nogatavošanās ziņā Tarusa aveņu šķirne ir vidēji vēlīna, augļu laiks ir atkarīgs no zonas, kurā tā aug, un svārstās no jūlija sākuma līdz augusta beigām. Tarusa standarta aveņu šķirnes apraksts būs nepilnīgs, ja neteiksim, ka blīvā oga pēc ražas novākšanas tiek labi uzglabāta un transportēta, jo tā ilgu laiku nedod sulu.

Tarusas aveņu koka agrotehnika

Avene ir mazprasīgs augs, taču standarta šķirnēm, kurām pieder Tarusa avene, ir raksturīgas kopšanas īpašības.

Kas patīk standarta aveņu Tarusai un kas nepatīk?

Galvenais nosacījums, kas nodrošina Tarusa aveņu labu augšanu, veselību un bagātīgu ražu, ir šķirnes prasību ievērošana augsnei, ūdenim un gaismas apstākļiem, kā arī virskārtai.

Kāda veida augsne ir nepieciešama

Tarusa šķirnes avenes mīl ēst. Tāpēc zemei ​​jābūt auglīgai. Ar organiskām vielām piesātinātas irdenas, smilšmāla un smilšmāla augsnes ir labi piemērotas. Smilšainā augsnē Tarusa avene tiks nomākta nepieciešamā mitruma trūkuma dēļ, raža samazināsies, ogas būs mazas. Pat bieža laistīšana situāciju neuzlabos. Vienīgā izeja ir augsnes uzlabošana, pievienojot pietiekamu daudzumu organisko vielu un nedaudz māla. Māla augsnei jāpievieno smiltis. Svarīgs rādītājs ir skābuma līmenis. Avenes nepieļauj augsni, kuras pH ir mazāks par 5,8. Optimālās pH vērtības ir no 5,8 līdz 6,2. Ja augsne neatbilst šīm prasībām un ir pārāk skāba, tā jākaļķo saskaņā ar kaļķa sastāva normām uz iepakojuma.

Padoms! Ja plānojat avenes stādīt pavasarī, augsne rudenī tiek kaļķota, to nevar izdarīt pirms stādīšanas, jo kaļķošanas laikā tiek zaudēta lielākā daļa augsnē esošā slāpekļa.

Mitruma prasības

Aveņu Tarusa nav piemērota ne pārāk sausai, ne pārāk mitrai vietai. Vietās, kur gruntsūdeņi ir augsti, šis krūms nepalielināsies, jo saknes viegli sapūst no paaugstinātā mitruma daudzuma. Augsnei jābūt mitrai, bet bez stāvoša ūdens. Sausā laikā laistīšana ir nepieciešama ik pēc desmit dienām, it īpaši, ielejot ogas.

Padoms! Laistot avenes, jums pilnībā jāsamitrina viss augsnes slānis, kurā atrodas saknes. Tas ir vismaz 25 cm.

Augu mulčēšana ap augiem palīdzēs samazināt laistīšanas daudzumu. Mulčai ir piemērotas visas organiskās vielas, izņemot svaigas zāģu skaidas. Mulčēšanas materiāla slānim jābūt ne mazākam par desmit centimetriem, bet vēlams vairāk.

Nepieciešamība pēc apgaismojuma

Aveņu Tarusa mīl sauli, ārkārtējos gadījumos ir piemērota daļēja nokrāsa. Ēnā izstiepjas aveņu dzinumi, raža strauji samazinās, ogas kļūst skābas. Pastāv noteikums - jo vairāk saules, jo saldākas ogas. Izvēloties stādīšanas vietu, jums jāatceras, ka Tarusa avene nepieļauj caurvēju un brāzmas.

Top dressing: kad un ar ko

Jo ražīgāka kultūra, jo vairāk barības vielu tai nepieciešams augt. Standarta aveņu Tarusa ir šķirne ar augstu potenciālo ražu. Tāpēc īpaša uzmanība jāpievērš barošanai. Nepieciešamība pēc Tarusa šķirnes avenēm dažādos pārtikas elementos nav vienāda.

 • Kālija vajadzības tiek apmierinātas, uzklājot 300-400 gramus uz kvadrātmetru koksnes pelnu. Pietiek to pavasarī reizi sezonā izkaisīt zem krūmiem un viegli ievietot augsnē. Šim krūmam nepatīk dziļa atslābināšanās, tiek bojātas virspusējas saknes.Papildus kālijam pelni satur fosforu un daudzus mikroelementus un novērš augsnes paskābināšanos.
 • Tarusa krājuma avenēm nepieciešams daudz slāpekļa mēslojuma. Vienreizēja barošana šeit ir neaizstājama. Labākais sastāvs - 10 litriem ūdens pievieno 10 gramus karbamīda un kilogramu kūtsmēslu. Maisījumu labi samaisa, un augus dzirdina ar ātrumu 1 litrs uz krūmu.

Pirmā barošana sakrīt ar pumpuru pārtraukuma brīdi.Otrā un trešā barošana veic ar četrpadsmit dienu starplaiku. Katra barošana jāpapildina ar turpmāku apūdeņošanu ar tīru ūdeni. Laistīšanu neveic tikai tad, ja stipri līst.

Padoms! Aveņu Tarusa labi reaģē uz sakņu barošanu ar augu infūziju ar pārsvarā nātru.

Nemetāliskā traukā jābūt vairāk nekā pusei garšaugu, pārējais ir ūdens. Pēc nedēļas ilgas infūzijas virskārtu veic ar atšķaidījumu no viena līdz desmit, vienu litru uz krūmu. Sezonas laikā pietiek ar 2-3 barošanu.

Aveņu jaunveidošanās stadijā lapotņu barošana tiek veikta ar kompleksu mēslojumu ar mikroelementiem Ryazanochka vai Kemira-Lux ar ātrumu 1,5 tējkarotes uz ūdens spaini. Augšējo ģērbšanos veic augošā mēnesī auglīgā zīmē mākoņainā, bet ne lietainā laikā. Mēslojuma šķīdumu izsmidzina no smidzinātāja, labi samitrinot lapas. Pirms vakara rasas viņam viņos jāiemērc.

Uzmanību! Tarusa kravas avenes nav iespējams barot ar minerālmēsliem ar augstu slāpekļa saturu vasaras beigās un vēl jo vairāk rudenī.

Slāpeklis veicina lapu masas augšanu un pagarina augšanas sezonu. Augam nebūs laika sagatavoties miega stāvoklim, un ziemā tas atstās novājinātu. Jālieto potaša un fosfora mēslošanas līdzekļi attiecīgi 30 un 20 grami uz kvadrātmetru.

Tarusa aveņu koku stādīšana

Jūs nevarat stādīt Tarusa standarta avenes pēc kartupeļiem, tomātiem un citām naktssvecēm, un vēl jo vairāk pēc avenēm, tas veicina slimību uzliesmojumu un parasto kaitēkļu izplatīšanos. Naktssveces un zemeņu tuvums avenēm ir nevēlams tā paša iemesla dēļ.

Padoms! Avenes un ābeles savstarpēji labi satiekas.

Augļi no šādas apkārtnes uzlabojas abās kultūrās, un ir mazāk slimību. Jums jāstāda avenes ābolu dienvidu pusē un tā, lai tā to pārāk nenoēnotu.

Norādījumi par standarta aveņu Tarusa stādīšanu

 • Augsne jāsagatavo iepriekš - pavasara stādīšanai rudenī un rudens stādīšanai vasaras vidū.
 • Attālums starp rindām ir aptuveni divi metri, un krūms no krūma nedrīkst būt tuvāks par vienu metru, to prasa standarta aveņu šķirnes Tarusa augšanas īpašības.
 • Ja plānojat iestādīt vairākus krūmus, tad izmantojiet bedrīšu stādīšanas metodi, ja jūs plānojat likt lielu plantāciju, tad labāk ir stādīt avenes tranšejās.
 • Tā, lai nākotnē teritorija zem Tarusa avenēm būtu tīra nezāles to sagatavojot, rūpīgi jāizvēlas visas saknes, izrokot zemi.
 • Ar izkraušanu bedrē to diametrs un dziļums ir četrdesmit centimetri. Tranšeju dziļums un platums ir attiecīgi 40 un 60 centimetri.
 • Tranšejās, tāpat kā bedrēs, ir nepieciešams pievienot humusu - vienu spaini uz bedres un divus spaiņus uz tranšejas tekošo metru, pelnus attiecīgi 0,5 un vienu glāzi, potaša mēslojumu attiecīgi 15 un 30 gramus, fosforu 20 un 40 grami.
 • Laistīšanas laikā avenēm jābūt ļoti labām - līdz 5 litriem uz krūmu. Vislabāk stādīt augus dubļos, tad izdzīvošanas līmenis būs labāks.
 • Pirms stādīšanas stādu sakņu sistēma divas stundas tiek turēta sakņu veidošanās stimulatoru šķīdumā: heteroauxin, root.
 • Stādot, sakņu kakls tiek padziļināts par 2-3 centimetriem.
 • Pēc stādīšanas Tarusa aveņu dzinumu sagriež 40 centimetru augstumā.
 • Augsne ap stādīto augu tiek mulčēta, lai saglabātu mitrumu.

Stādīšanas datumi var būt gan rudens, gan pavasaris. Pavasara stādīšana tiek veikta, pirms pumpuri uzbriest, rudens stādīšana - mēnesi pirms sala perioda sākuma.Konkrētie datumi ir atkarīgi no reģiona, kurā augs Tarusa avene.

Brīdinājums! Stādot avenes Tarusa rudenī, no sējeņa jānoņem visas lapas.

Tarusa aveņu koku kopšana

Aveņu kopšana sastāv no atslābināšanas un ravēšanas vismaz 6 reizes sezonā, pēc vajadzības laistīšanas, apaugļošanas, kaitēkļu apkarošanas: aveņu vabole, aveņu žultsvidus un aveņu kātu muša.

Tarusa avenēs ir jā normalizē aizvietojošie dzinumi, šai šķirnei atstājot ne vairāk kā četrus līdz sešus. Nepieciešamais posms ir krūma veidošanās. Lai iegūtu īstu aveņu Tarusa koku, jāizmanto dubultā atzarošana. Kā to pareizi izdarīt, ir parādīts videoklipā:

Pareizi rūpējoties un veidojot krūmu, Tarusa aveņu koks priecēs jūs ar lielu skaistu un garšīgu ogu ražu.

Atsauksmes

Irina, 32 gadi, Vjazma
Es audzēju Tarusa šķirni jau piecus gadus. Pirmajos pāris gados raža bija maza. Viņa sāka pareizi veidoties un saņēma īstu karmīnsarkanu koku. Tagad šī avene ir iecienīta manā dārzā.
Aleksandrs, 46 gadi, Sanktpēterburga
Aveņu Tarusa patīk ar tās ražu un izskatu. Bet mūsu reģionā tas ļoti cieš no ilgstošām lietavām. Nākamā stādīšana tiks veikta uz paaugstinātām grēdām ar drenāžu. Es ceru, ka tas viņu padarīs ērtāku.
Igors, 62 gadi, Penza
Es iestādīju Tarusa pirms astoņiem gadiem. Es to redzēju no kaimiņa, un mani pārsteidza lielās skaistas ogas. Tagad mana izaugsme nav sliktāka. Vienīgais trūkums ir tas, ka mākoņainā vasarā ogas izrādās skābas, taču tas neietekmē sagatavju kvalitāti.
Dot atsauksmes

Dārzs

Ziedi

Celtniecība