Jemalinas atzarošana rudenī un pavasarī iesācējiem

Ezemalīnu ieteicams apgriezt 2-3 reizes sezonā: agrā pavasarī, vasaras sākumā un rudens vidū. Viņi to dara krūma veidošanai, tā atjaunošanai un sanitāriem nolūkiem (slimu un vāju zaru noņemšana). Periodiski jums vajadzētu saspiest apikālos dzinumus, lai ezemalina neaugtu haotiski. Tad augu būs vieglāk kopt, un raža saglabāsies stabilā līmenī.

Kāpēc apcirpt ezemalīnu

Jugery atzarošana ir obligāta, jo krūms labi aug. Ja augs nav apgriezts, augs var aizņemt pārāk daudz vietas, un vecie zari traucēs jaunu dzinumu aktīvu augšanu. Procedūra tiek veikta dažādiem mērķiem:

 1. Ezhemalina krūma veidošanās - pareizu kontūru piešķiršana, vainaga retināšana, lai saglabātu pievilcīgu izskatu. Arī procedūra tiek veikta, lai atvieglotu kopšanu un ražas novākšanu.
 2. Sanija sanārijas cirpšana ir nepieciešama, lai noņemtu ziemas salu, slimību un kaitēkļu skartos zarus, kā arī likvidētu šķeltos dzinumus.
 3. Atjaunojoša procedūra - veco zaru apgriešana (tos var viegli atšķirt pēc pelēkbrūnas virsmas krāsas), lai stimulētu jaunu dzinumu augšanu.

Vēl viens uzdevums ir sagatavot krūmu ziemai. Frizūras tiek sagrieztas katru oktobri, 2-3 nedēļas pirms sala. Daudzgadīgiem krūmiem tiek veikta arī radikāla atzarošana, noņemot visus vecos zarus pie saknes un atstājot tikai jaunus zaļus dzinumus. Tas jādara tikai strauja ražas krituma gadījumā. Atzarošana tiek veikta ziemai, lai krūmam būtu laiks atgūties un pavasarī dot jaunus dzinumus.

Papildu filiāles ir jāizdzēš arī praktiskiem nolūkiem. Ezhemalina krūmi stipri aug, aizņemot ceļus, kaimiņu gultas un puķu dobes. Vainagu var atšķaidīt gan rudenī, gan pavasarī.

Visos gadījumos atzarošana tiek veikta, izmantojot asus sekatorus ar ērtu rokturi. Ir ieteicams iepriekš apstrādāt tā asmeņus ar vāju kālija permanganāta šķīdumu vai citu antiseptisku līdzekli. Darbs tiek veikts ar cimdiem, ja nepieciešams, izmantojiet zemas kāpnes. Lai izvairītos no šļakatām acīs, ieteicams lietot aizsargbrilles.

Jogurta atzarošana neļauj krūmam augt, kā arī saglabā stabilu ražu

Svarīgs! Dažas šķirnes rada lielu sakņu augšanu. Tas ir bez grūtībām jānoņem, jo ​​slāņi stipri aug un traucē kaimiņu augiem.

Kad jums jāsamazina jemalīns, kurā mēnesī

Ezemalina atzarošana tiek veikta pavasarī, rudenī un pat vasarā. Pirmais posms notiek marta beigās - aprīļa sākumā, kad krūmam vēl nav bijis laika sākt augt (pumpuri nav pietūkuši, tas ir, pirms sulas plūsmas sākuma). Otrais periods ilgst no maija beigām līdz jūnija sākumam. Pēdējā matu griešana plānota oktobra vidū. Konkrēti datumi jāizvēlas, pamatojoties uz reģiona klimatiskajām īpašībām.

Vai ir iespējams rudenī apgriezt ezemalīnu

Ezhemalina ir jāizcērt rudenī ziemai: pareizi ir to darīt oktobra pirmajā pusē, bet noteikti ne sala periodā, kad var ciest novājināts krūms. Aptuvenais laika grafiks dažādām jomām:

 • vidējā josla - oktobra vidus;
 • dienvidu reģioni - novembra otrā dekāde;
 • Ziemeļrietumi, Urāls - oktobra pirmās desmit dienas;
 • Sibīrija, Tālie Austrumi - līdz 10. oktobrim.
Uzmanību! Pirmajā gadā atzarošana netiek veikta rudenī. Pietiek ar bojātu dzinumu noņemšanu pavasarī (ja tādi ir).

Krūmu veidošanās sākas tikai otrajā sezonā.

Vai man pavasarī jāapgriež ezemalīns

Pavasarī matu griešana tiek veikta šādiem mērķiem:

 • slimo zaru noņemšana ir sanitārs pasākums;
 • jaunu dzinumu augšanas stimulēšanai - atjaunojoša procedūra.

Pirmais posms paredzēts agrā pavasarī. Pirms sulas plūsmas jums jābūt savlaicīgi.

 • vidējā josla - aprīļa sākums;
 • dienvidu reģioni - marta vidus;
 • Ziemeļrietumi, Urāls - aprīļa pirmās desmit dienas;
 • Sibīrija, Tālie Austrumi - 10. – 20.

Otrais atzarošanas posms paredzēts maija beigās - jūnija pirmajā pusē. Šajā brīdī garie zari tiek saīsināti, veidojas krūms, atstājot septiņus spēcīgus dzinumus.

Svarīgs! Vasaras iedzīvotāji jūlija beigās dažreiz veic vēl vienu frizūru - augusta pirmo pusi, t.i. pēc visas ražas novākšanas.

Atzarošana tiek veikta, lai atjaunotu krūmu. Visi vecie dzinumi tiek pilnībā noņemti, pat ja tie šogad ir novākti, un atstāj 9-10 spēcīgus zarus.

Yazhmalins tiek apgriezts pavasarī, vasarā un rudenī.

Pareiza jemalina atzarošana atkarībā no šķirnes

Krūmu apgriešanas iezīmes ir atkarīgas no šķirnes. Pēc šī rādītāja izšķir trīs grupas - stāvus, ložņājošus un remontantus.

Uzcelt

Uzceltās ezemalīnas šķirnes atšķiras ar taisniem, spēcīgiem dzinumiem

Šādu šķirņu piemēri: Tayberry, Darrow, Medana. Šo šķirņu atzarošanas galvenā iezīme ir tā, ka to veic tūlīt pēc ražas novākšanas (augusta sākumā). Instrukcija ir šāda:

 1. Visi divgadīgie dzinumi, kas šajā sezonā atnesuši ogas, tiek pilnībā noņemti. Tie ir pārklāti ar koka slāni (brūnganu nokrāsu). Tie ir kuplāki un smagāki zari.
 2. Gada dzinumi paliek, izņemot bojātus un slimus. Tie arī ir labi jāatšķaida, lai vainags paliktu brīvs un gaisma iekļūtu visās lapās.
 3. Ja ir gari dzinumi, tie tiek saīsināti līdz 1 m. Turklāt daži zari var nedaudz nokarentēties - tad tie ir piesaistīti režģim, noliekot topi uz leju.

Pavasarī tiek veikta jauna atzarošana.

Aprīļa sākumā jums jānoņem visi mirušie, salauztie, sala bojātie zari

Pirmajās desmit aprīļa dienās sānu dzinumi tiek saīsināti, atstājot 20–30 cm. Tad jau maijā aktīvi sāks parādīties jauni dzinumi.

Ložņu šķirnes

Ložņu šķirnēm nav stāvu dzinumu - tām ir nepieciešama obligāta prievīte līdz režģim

Ja jūs negriežat, šādi krūmi stipri aug, traucējot kaimiņu stādījumus un izvirzoties uz ceļiem. Ložņu šķirnes ir: Silvan, Cumberland, Loganberry, Merry Berry.

Ložņu pārstāvju apgriešanas īpatnība: oktobrī vecie zari no tiem tiek pilnībā noņemti. Ja daži dzinumi ir pārāk gari, tie tiek saīsināti līdz 2 m, bet atlikušie sānu zari - līdz 30–40 cm. Pēc tam tie tiek piesaistīti trelliem, lai krūms iegūtu ventilatora formu. Lai to izdarītu, velciet dažas virves vai stieples ar intervālu 20-30 cm. Vienā pusē ir nostiprināti jauni dzinumi, no otras puses - augļu zari.

Rāpojošām šķirnēm tiek izmantota vēdekļveida rudens atzarošana

Kultūras pavasara frizūra tiek veikta marta beigās vai aprīļa pirmajā pusē. Šajā laikā tiek noņemti visi salauztie un apsaldētie dzinumi.

Salabotas šķirnes

Remontējošās šķirnes ietver šķirnes, kas vienā sezonā dod divas ražas. Visizplatītākie pārstāvji: Bekingems, Marions, Sarkanais Dimants.

Šīm sugām nepieciešama īpaša piesardzība. Lai nodrošinātu otro ziedēšanas vilni, atzarošana tiek veikta divas vai trīs reizes sezonā:

 1. Marta beigās - aprīļa sākumā viņi veic sanitāro frizūru, noņemot slimos, žāvētos zarus. Visas lielās zari tiek saīsināti līdz nelielam garumam (15 cm), atstājot katrā vismaz četrus veselus pumpurus.
 2. Maija beigās - jūnija sākumā viņi sāk veidot jaunu krūmu. Ir nepieciešams atstāt 5-6 spēcīgas zarus, un vidēja garuma dzinumus sagriezt uz pusi.
 3. Divus gadus vecus zarus novāc rudenī. Atzarošanu var plānot oktobrī vai augustā pēc otrās ražas novākšanas.

Sezonas īpatnības

Jebkuras kultūras frizūra tiek veikta saskaņā ar noteiktu grafiku. Lai nodrošinātu augu ar maksimālu komfortu, jums jāņem vērā sezonas īpatnības:

 1. Agrā pavasarī krūms vēl nav pamodies, bet daži zari ir cietuši no sala. Šajā brīdī ir nepieciešama sanitārā frizūra. Ja jums ir nepieciešams atjaunot augu, labāk to izdarīt martā vai aprīlī. Tad ezhemalina šajā sezonā dos jaunus dzinumus.
 2. Otrais atzarošanas posms (pavasara beigas) ietver vainaga retināšanu, pārāk garu zaru saīsināšanu un slimo dzinumu noņemšanu (ja nepieciešams).
 3. Vasarā krūms aug labi, tāpēc labāk jogurtu veidot rudenī. Procedūra tiek sākta tūlīt pēc ražas novākšanas vai oktobra sākumā, 15–20 dienas pirms sala. Šajā posmā tiek pilnībā nogriezti visi divus gadus vecie dzinumi, kas jau ir ražojuši ogas. Gada zari ir ievērojami jāsaīsina (līdz 50 cm augstumā). Pirms ziemošanas paliek 8-9 spēcīgi zari, un pārējie tiek pilnībā noņemti.

Jemalina formatīvās atzarošanas shēma palīdzēs pareizi veikt procedūru

Kā rūpēties par burku pēc atzarošanas

Tā kā ezemalina ir ievainota atzarošanas laikā, krūma atjaunošanai ir jānodrošina pietiekami laba aprūpe. Apkaisīt brūces ar sasmalcinātu kokogli vai aktivētās ogles pulveri. Lai novērstu infekciju, tos var arī apstrādāt ar vāju kālija permanganāta šķīdumu vai pārklāt ar dārza laku.

Tā kā krūms aug labi (līdz 4–5 m augstumā), pēc rudens atzarošanas ir nepieciešams piesaistīt dzinumus pie trellises. Labākais variants ir likt līdz 2,5 m augstu plakanu režģi. Uz tā 30–40 cm attālumā tiek uzvilkti četri vadi vai stipras troses. Visi augļus nesošie dzinumi ir piesaistīti vadotnēm dažādos augstumos. Vislabāk ir vilkt virvi čūskas formā, kā parādīts attēlā.

Jogurta auglīgo zaru sasiešana pie režģa pēc atzarošanas ir nepieciešama, lai būtu ērti strādāt ar kultūru

Pēc atzarošanas rudenī ieteicams arī saspiest visas krūma galotnes, lai apturētu augšanu. Pateicoties tam, ezhemalinai būs laiks sagatavoties aukstajai sezonai. Ziemai zari tiek noņemti no trelliem un novietoti uz egļu zaru vai zāģu skaidas slāņa. Jūs varat apkaisīt augšu ar to pašu materiālu un izmantot arī:

 • sausa lapotne;
 • salmi;
 • trīsslāņu gofrētā kartona loksnes;
 • melnā kūdra.

Reģionos ar salnainām ziemām ieteicams uzstādīt rāmi, uz krūma mest sausu lapotni vai citu mulču un pa virsu izstiept blīvu agrošķiedru. Agrā pavasarī šāda patversme ir jāizjauc pakāpeniski, atverot vispirms vienu, tad otru malu.

Rāmis Yazhmalina patversmei tiek uzstādīts pēc rudens atzarošanas

Pēc katras frizūras kultūra ir jābaro. Mēslošanas līdzekļu izvēle ir atkarīga no sezonas:

 • pavasaris - amonija nitrāts, urīnviela vai citi slāpekļa savienojumi;
 • vasara - superfosfāts un kālija sāls vai organiskā viela;
 • rudens - superfosfāts, kālija sāls un koksnes pelni (slāpeklis nav iekļauts).
Padoms! Visi sagrieztie zari un lapotne tiek izmesti pēc iespējas tālāk no krūma augšanas vietas. Labāk tos sadedzināt, lai novērstu sēņu un citu kaitēkļu sporu pārziemošanu.

Secinājums

Ezmalīns jāsamazina vismaz divas reizes sezonā. Pavasarī procedūra tiek veikta sanitāriem nolūkiem, vasaras sākumā - lai palielinātu ražu un stimulētu jaunu dzinumu augšanu. Rudenī jūs varat sākt veidot krūmu. Tajā pašā laikā ir nepieciešams sagatavot augus ziemai - piesaistīt tos režģim, pārklāt un mulčēt, kā arī izmantot mēslošanas līdzekļus. Yezhemalina rudens atzarošanas noteikumi ir sīki aprakstīti videoklipā.

Dot atsauksmes

Dārzs

Ziedi

Celtniecība