Kazenes šķirņu labošana: Maskavas reģionam, Krievijas centrālajai daļai, bez kuģiem

Kazenes ir daudzgadīgs augļu krūms, kas dārznieku vidū vēl nav guvis plašu popularitāti. Bet, spriežot pēc atsauksmēm, interese par šo kultūru katru gadu pieaug. Galu galā pēc īpašībām tas daudzējādā ziņā ir līdzīgs avenēm. Un tā ogas ir arī garšīgas un veselīgas, taču tām ir tumšs, gandrīz melns nokrāsa. Krūma pieaugošo popularitāti veicināja arī atlase, pateicoties kurai parādījās remontantu kazenes šķirnes, kas ļāva vienā sezonā savākt divas kultūras.

Salabotās kazenes parādījās salīdzinoši nesen, 2000. gadu sākumā.

Remontējošo šķirņu priekšrocības un trūkumi

Tāpat kā visiem augļu krūmiem, arī remontantam kazenim ir ne tikai priekšrocības, bet arī trūkumi. Tāpēc, lai iegūtu pilnīgu priekšstatu par šo kultūru, ir svarīgi ar tām iepazīties.

Salabotās kazenes atšķiras ar kompaktiem krūmiem

Galvenās priekšrocības:

 1. Pirmā raža nogatavojas jau stādīšanas gadā.
 2. Palielināta izturība pret temperatūras galējībām, slimībām, kaitēkļiem.
 3. Neprasa sarežģītu sagatavošanos ziemai.
 4. Krūmi regulāri zied, kas palielina augu dekorativitāti un kaimiņu kultūru apputeksnēšanas līmeni.
 5. Dzinumi ir vērsti uz augšu, izauguma diametrs ir mērens, kas atvieglo aprūpi un veicina krūmu ciešu izvietojumu.
 6. Nogatavojusies kultūrauga ilgstoši saglabājas uz dzinumiem, saglabājot visas pārdotās īpašības.
 7. Otrais augļu periods ilgst līdz salam.
 8. Universāls pielietojums, lieliska ogu garša.
 9. Kultūra ir piemērota transportēšanai.

Trūkumi:

 1. To nepieciešams regulāri laistīt, jo, ja augsnē trūkst mitruma, augļi kļūst mazāki, un raža samazinās.
 2. Augsne ir prasīga pret sastāvu un slikti reaģē uz sārmainu augsni.
 3. Augļu periodā krūma zari, iespējams, neiztur slodzi un noliecas pret zemi, tāpēc jums jāuzstāda trellises.
 4. Ogas ir slikti atdalītas no tvertnes, kas sarežģī to sagatavošanu pārstrādei.
Svarīgs! Magnija un dzelzs trūkums augsnē nelabvēlīgi ietekmē remontantos upeņu krūmus, tāpēc karbonātu maisījumu izmantošana nav pieļaujama.

Novāc remontantu kazenes šķirnes

Galvenā remontant kazenes iezīme ir tā, ka tā var dot divas kultūras. Pirmās ogas uz krūma veidojas uz pagājušā gada dzinumiem, un ar atkārtotu augļu - uz kārtējā gada zariem. Bet starp visiem remontējošajiem kultūraugu veidiem tie ir īpaši produktīvi.

Starp viņiem:

 1. Milzīgs. Šķirnei ir augsta sala izturība, tā viegli iztur temperatūras pazemināšanos līdz -30 ° C. Veido krūmus līdz 2,5 m augstiem. Ogas ir iegarenas līdz 5 cm, katra vidējā masa ir lielāka par 20 g. Raža no krūma ir 30 kg sezonā. Šķirnei ir nepieciešams uzstādīt režģi, jo zari augļu periodā neiztur slodzi.

  Milzim nepieciešama savlaicīga un kompetenta atzarošana

 2. Amara. Čīles jaunums, kas tika uzsākts 2017. gadā. To raksturo augļu lielums, vidējais svars ir 15 g. Veido krūmus līdz 2 m ar augšanas diametru apmēram 1,5 m.

  Amarai ir lieliska garša.

 3. Prime Ark 45 (Prime Ark 45). Šķirni audzēja amerikāņu selekcionāri.To raksturo lielas, iegarenas un ļoti saldas ogas. Augļu vidējais svars ir 7-9 g. Pirmā raža nogatavojas līdz jūnija beigām, bet otrā - septembra sākumā. Atšķiras ar spēcīgiem dzinumiem, kas viegli iztur slodzi. Šķirne ir ražīga, tās ogas ir piemērotas pārvadāšanai.

  Zari pie Prime Arc 45 ir pilnībā pārklāti ar ērkšķiem

Svarīgs! Augstu augļu līmeni būs iespējams sasniegt tikai tad, ja tiks ievērotas visas kultūras prasības un ieteikumi tās kopšanai.

Remontant upenes šķirnes bez lāčiem

Pateicoties selekcionāru pūlēm, tika iegūtas šķirnes, uz kuru dzinumiem nav ērkšķu, kas šai kultūrai ir neparasts. Tas ir ievērojami palielinājis dārznieku interesi un arī atvieglojis krūmu kopšanu un ražas novākšanu.

Remontējošo kazeņu bezlāču šķirnes ar fotogrāfijām un aprakstiem:

 1. Prime-Ark brīvība. Šķirne iegūta 2013. gadā Amerikas Savienotajās Valstīs. To pamatoti uzskata par visgaršīgāko no remontantu sugām. Vidējā sala izturība, krūms var izturēt temperatūru līdz -14 ° C. Augļi ir iegareni, to svars ir 9 g, raža no krūma ir 7 kg. Tās uzcelto dzinumu garums sasniedz 1,7 m.

  Prime-Arc Arc Freedom degustācijas rezultāts ir 4,8 punkti

 2. Prime-Ark Ceļotājs. Šķirne iegūta Arkanzasas universitātē (ASV). To raksturo nemainīgi augsta raža. Blīvas konsistences ogas, kas sver 7-9 g. Salizturība līdz - 25 ° С. Šķirne viegli panes īslaicīgu sausumu.

  Prime Arc Travel ziemai ir nepieciešama pajumte

Atjaunojošo kazeņu šķirnes pēc augšanas apgabaliem

Ne visi remontantu kazenes veidi dažādos reģionos spēj parādīt labu sniegumu. Tāpēc, izvēloties, priekšroka jādod zonētām šķirnēm.

Maskavas apgabala remontantu kazenes šķirnes

Šī reģiona klimatu raksturo agras rudens sals. Tāpēc jums vajadzētu izvēlēties sugas, kurām ir laiks dot ražu pirms aukstā laika iestāšanās.

Maskavas reģionam piemērotas šķirnes:

 1. Galvenais Džims. Amerikas sugas, kas iegūtas 2004. gadā. Dzinumi ir spēcīgi, 1,7 m gari, pilnībā pārklāti ar ērkšķiem. Ogu masa sasniedz 10 g. Augļi ir iegareni līdz 4 cm. Ogas ir ar mērenu aromātu, garšo saldskābi.

  Prime Jim ogu cukura saturs sasniedz 8%

 2. Melnā maģija. Augsti ražīga remontantā kazene, kurai raksturīga lieliska augļu garša. Cukura koncentrācija ogās sasniedz 15% .Šī suga ir pašapputes, nepretencioza aprūpē. Veido uzcelt krūmus ar augstumu 1,2-1,5 m. Augļu vidējais svars ir 11-15 g. Ienesīgums no krūma sasniedz 15 kg.

  Melnā maģija ir ļoti izturīga pret slimībām

Svarīgs! Lai sasniegtu augstu veiktspēju, regulāri jābaro remontant kazenes.

Krievijas centrālās daļas remontantu kazenes šķirnes

Šī reģiona klimats neļauj rudenī iegūt lielu skaitu ogu, tāpēc jāizvēlas sugas ar agrīnu un vidēju nogatavošanās periodu.

Starp viņiem:

 1. Melnais ievārījums. Jaunuma šķirne, kas pārdošanā nonāca tikai 2017. gadā. Tas izceļas ar uzceltiem krūmiem, kuru augstums sasniedz 1,7-1,8 m. Ogas ir iegarenas līdz 4 cm, nogatavojušās iegūst melnu krāsu. Augļu garša ir lieliska. Degustācijas rezultāts ir 4,7 punkti.

  Gataviem melnā ievārījuma augļiem ir spīdīga virsma

 2. Prime Ja. To uzskata par agrāko sugu starp remontantām kazenēm. Pirmo reizi ražu dod vasaras sākumā, bet otro - līdz augusta beigām. To raksturo spēcīgi dzinumi, kas pilnībā pārklāti ar ērkšķiem. Ogas ir lielas, sver līdz 158 g, saldas.

  Prime Yang augļu aromāts ir līdzīgs ābolu aromātam

Urantam paredzētās remontantās kazenes šķirnes

Šajā reģionā ir diezgan skarbi klimatiskie apstākļi. Šeit tiek novērota ziema ar smagām salām, garš pavasaris ar biežām atgriešanās salnām, īsa vasara ar retām saulainām dienām un rudens sākums. Tāpēc, lai audzētu Urālos, jums jāizvēlas agrīna remontanta kazene ar paaugstinātu izturību pret nelabvēlīgiem faktoriem.

Tie ietver:

 1. Rūbens (Rubene). To raksturo uzceltas dzinumi, kuru garums sasniedz 2-2,5 m. Pēc ražas novākšanas ērkšķi uz zariem drūp. Pirmās ogas nogatavojas jūlija sākumā, un augļu atjaunošanās notiek augusta beigās. Augļu vidējais svars ir 10-15 g, to forma ir iegarena, līdz 4,5 cm. Raža ir aptuveni 4 kg.

  Rubens viegli panes īslaicīgu sausumu

 2. Melnā kaskāde. Šo šķirni var audzēt piekārtiem podos, kas ļauj iegūt ražu pat tad, ja nav brīvas vietas augļu krūmiem. Augu raksturo nokarenie dzinumi, kuru garums sasniedz 1 m. Pirmo reizi raža nogatavojas jūnija otrajā pusē, bet nākamo - augusta beigās. Ogu vidējais svars ir aptuveni 8 g. Urālos šo sugu ieteicams audzēt uz balkoniem un terasēm.

  Melnā kaskāde pieder pie desertu veidiem

Svarīgs! Otrā remontantu kazenes raža apjoma ziņā ievērojami pārsniedz pirmo.

Nogatavojošās remontantu kazenes šķirnes

Remontējošie kultūras veidi atšķiras arī pēc nogatavošanās. Agrīnās un vidējās šķirnes ir piemērotas audzēšanai Krievijas vidienē un Urālos, vēlās - tikai dienvidu reģioniem.

Agrīnās remontantu kazenes šķirnes

Šāda veida augļu krūmus raksturo agrs nogatavošanās periods, kas ļauj novākt divas reizes pat reģionos ar īsām vasarām. Bet, kā likums, agrīnās šķirnes ir mazāk aromātiskas, un ogu garša ir izteikta skāba.

Tie ietver:

 • Premjerministrs Jangs;
 • Rubens;
 • Melnā maģija;
 • Galvenais Džims.

Sezonas vidū remontantu kazenes šķirnes

Šīs sugas pirmo reizi nes augļus jūnija vidū un otro augusta pirmajā desmitgadē. Tāpēc tos var audzēt reģionos ar mērenu klimatu, kas veicina ogu nogatavošanos laikā.

Vidēji nogatavojušās šķirnes:

 • Milzīgs;
 • Galvenā loka brīvība;
 • Melnā kaskāde;
 • Melnais ievārījums;
 • Galvenais Loka ceļotājs.

Novēlotās remontantu kazenes šķirnes

Šāda veida kultūrām ir raksturīgs novēlots nogatavošanās periods. Bet tajā pašā laikā viņu garša ir lieliska. Tie ir piemēroti audzēšanai tikai dienvidu reģionos.

Tie ietver:

 • Prime Arc 45;
 • Amara.
Svarīgs! Neatkarīgi no kultūraugu šķirnes, remontant kazenes nepieļauj stāvošu mitrumu augsnē.

Secinājums

Atjaunojošo kazeņu šķirnes atšķiras no salizturības, ražas un nogatavošanās laika. Lai gūtu maksimālu labumu no tiem, vispirms jāizpēta katras sugas īpašības. Pretējā gadījumā visi centieni tiks izniekoti, jo, ja augšanas apstākļi nesakritīs, augs nespēs pilnībā attīstīties un ražot kultūru.

Dot atsauksmes

Dārzs

Ziedi

Celtniecība