Ķirsis Šokoladņica

Cherry Shokoladnitsa ir diezgan jauna šķirne, kas ir ieguvusi lielu popularitāti. Kultūra pieder nepretencioziem augiem, tā lieliski panes sausumu, salu un neprasa rūpīgu kopšanu.

Vaislas vēsture

Šķirne tika izaudzēta, lai iegūtu salizturīgu kultūru ar mazu vainaga izmēru, kā arī garšīgus un pievilcīgus augļus. Šokoladņica tika iegūta pētniecības institūtā augļaugu selekcijai, krustojot iepriekš zināmās ķiršu šķirnes Lyubskaya un Consumer goods black, pēc tam 1996. gadā to iekļaujot valsts augļu kultūru reģistrā.

Kultūras apraksts

Ir atšķirīgas iezīmes ķiršu šķirnes Šokolādes meitene. Koka augstums pieaugušā stāvoklī var sasniegt 2,5 metrus, savukārt maksimālo augšanu iegūst trešais vai ceturtais auga dzīves gads. Kronis parasti ir apgriezta piramīdas forma. Lapas, tāpat kā lielākā daļa ķiršu šķirņu, ir asas, bez raksturīga spīduma, tumši zaļas. Ziedkopas ir baltas. Ogu tumšā krāsa un nelielais rūgtums garšā var mulsināt. Pēc ogu garšas ne vienmēr ir skaidrs, kas ir Šokoladņica: ķirsis vai ķirsis. Šī ir ķiršu šķirne, kuras ogām ir tumšs nokrāsa, salda garša, ar skābuma un rūgtuma noti.

Raksturlielumi

Cherry Shokoladnitsa, kuras koka fotogrāfija ir parādīta zemāk, pieder diezgan agrīnām un nepretenciozām šķirnēm. Tas ir izturīgs pret sausumu, labvēlīgi iztur sals un līdz 4 gadu vecumam dod arī bagātīgu ražu.

Izturība pret sausumu, ziemcietība

Viena no galvenajām šķirnes priekšrocībām ir tā augsta izturība pret zemu temperatūru un mitruma trūkums. Tāpēc šķirne tiek veiksmīgi audzēta daudzos mūsu valsts reģionos, lai gan sākotnēji to ieteica stādīt Krievijas centrālajā daļā.

Apputeksnēšana, ziedēšanas un nogatavošanās periods

Kultūras ziedēšanas periods iekrīt maija pirmajā trešdaļā, un pirmo kultūru jau var novākt līdz 20. jūnijam. Bet ir vērts atcerēties, ka pirmie augļi neparādās agrāk kā 3-4 gadus pēc tam, kad stāds ir stādīts tā pastāvīgajā augšanas vietā.

Galvenie ķiršu šķirnes Shokoladnitsa apputeksnētāji ir ķirši Griot, Sklyanka un Vladimirskaya šķirnes. Tādēļ šo šķirni ieteicams stādīt ar iepriekšminētajām kultūrām.

Produktivitāte, augļi

Augsta raža ir vēl viena no galvenajām Shokoladnitsa šķirnes priekšrocībām. No viena pieauguša koka jūs varat savākt apmēram 10 kg nogatavojušās un garšīgas ogas. Tas tiek uzskatīts par diezgan labu rādītāju tik īsam kokam.

Ogu darbības joma

Tāpat kā daudzas šķirnes, punduris ķiršu Shokoladnitsa, proti, tā augļus plaši izmanto ēdiena gatavošanā:

 • vāra kompotus;
 • pagatavot konservus un ievārījumus;
 • pagatavot dabīgu zefīru;
 • žāvē krāsnī vai speciālā aprīkojumā, kā rezultātā tiek iegūti žāvēti augļi no ķiršiem;
 • ziemai tiek sasaldētas gan veselas ogas, gan ķiršu biezenis.

Blankus izmanto cepšanā, gatavojot dažādas mērces un dzērienus.

Svarīgs! Ogu derīguma termiņš ir 2-3 dienas + 4-6 ° C temperatūrā, ievācot ķiršus kopā ar kātiņu, ogas ledusskapī var uzglabāt līdz 10 dienām.

Slimību un kaitēkļu izturība

Ķiršu šķirnes Shokoladnitsa var būt pakļautas kokkomikozei, moniliozei un laputīm. Tomēr, pienācīgi rūpējoties par kultūru un rīkojoties ar to, var izvairīties no lapu, zaru un mizas piesārņošanas. Turklāt garu zaru trūkums, kas sliecas uz zemi, neļauj citiem kaitēkļiem kolonizēt augu.

Priekšrocības un trūkumi

Apkopojot iepriekš minēto, var atšķirt šādas Shokoladnitsa ķiršu šķirnes priekšrocības:

 • kompakts vainags, kas atvieglo kopšanas procesu un samazina kukaiņu kaitēkļu invāzijas risku;
 • augsta izturība pret sausumu un salu;
 • ātra augļu nogatavošanās;
 • pašapputes iespēja.

Savukārt trūkumi ietver:

 • nepieciešamība regulāri ārstēt sēnīšu slimības un kaitēkļus;
 • zemāka raža salīdzinājumā ar citām lielākām šķirnēm.

Neskatoties uz izturības trūkumu pret sēnīšu infekcijām, šī ķiršu šķirne tiek uzskatīta par vienu no labākajām audzēšanai.

Nosēšanās pazīmes

Atbilstība visiem stādīšanas noteikumiem, vietas izvēle un stādu sagatavošana - tam visam ir svarīga loma kultūras turpmākajā augšanā, tās auglībā un izturībā pret nelabvēlīgiem vides apstākļiem.

Izkraušanas vietas izvēle

Ķiršu šķirne mīl saulainas un atklātas vietas. Ja stādīšanai paredzētajā vietā ir kādas struktūras vai citi lieli augi, tad Shokoladnitsa vislabāk ir stādīt to dienvidu pusē. Šajā gadījumā stādam tiek radīts labvēlīgs mikroklimats, un nekas neaizkavēs saules gaismas iekļūšanu.

Kultūru nepieciešams stādīt pavasarī, bet, ja sējeņu nopirka nedaudz iepriekš, tad vislabāk to izrakt 40 cm dziļā bedrē, pirms zarošanās ar augsni piepildīt sakņu sistēmu un stumbru. Pēc tam pārklājiet ar egļu zariem, tas saglabās stādu sākotnējā stāvoklī.

Cherry Shokoladnitsa stādīšana pavasarī tiek veikta vieglā un neitrālā smilšmāla augsnē.

Svarīgs! Izvairieties stādīt stādi gruntsūdeņu tuvumā un zemienēs.

Stādāmā materiāla atlase un sagatavošana

Stādāmo materiālu, ieskaitot šo ķiršu šķirni, ir jāizvēlas tikai pārbaudītās, specializētās audzētavās, kurās savas jomas profesionāļi varēs sniegt visus aprūpes ieteikumus. Un vislabāk to darīt rudens sākumā.

Priekšroka jādod ne pārāk augstiem paraugiem. Ir svarīgi pārbaudīt dzinumus pēc to skaita (8-12 gabali, atkarībā no auga vecuma un 15-25 cm gari), kā arī ārējā stāvokļa.

Optimālajam sakņu sistēmas tilpumam jābūt 25‒35 cm robežās.Ķiršu mizai nedrīkst būt nekādu bojājumu, sēnīšu bojājumi, saknēm jābūt mēreni mitrām, bez saspiešanas, pietūkumiem, ar lielu zaru skaitu.

Nosēšanās algoritms

Cherry Shokoladnitsa stādīšanas posmi:

 1. Bedres sagatavošana. Tās izmēram jābūt aptuveni 70 cm (platumam) un 65 cm (dziļumam). Izrakto augsni sajauc ar organiskiem, potaša un fosfora mēslojumiem un atkal ielej bedrē, vienlaikus izveidojot nelielu pilskalnu.
 2. Pilskalna augšdaļā ir uzstādīts ķiršu stāds, iztaisnojot visas sānu saknes. Sakņu sistēmu pārkaisa ar atlikušo augsni, sablīvē un ielej ar apmēram 3 nepilnīgiem spaiņiem.
 3. Pēc tam, kad augsne ir nosēdusies, jūs varat to pievienot arī augsnes virspusē un pēc tam piesiet koku pie atbalsta blakus izraktai nūjai.

Turklāt pirms stādīšanas sakņu sistēmu ieteicams apstrādāt ar īpašu stimulējošu preparātu, piemēram, Kornevin.

Pavairošana

Vēl viens svarīgs punkts Cherry Shokoladnitsa kopšanā ir reprodukcija. To veic divos veidos: potēšana un potēšana. Pirmajā gadījumā ķiršu sēklas rudenī tiek stādītas zemē un pēc dīgstu parādīšanās topošais kātiņš ar pumpuriem tiek uzpotēts uz jau esošu pieaugušu augu. Otrajā gadījumā ķiršu kātiņš tiek apglabāts mitrā augsnē un gaida tā sakņu.

Kultūras turpmākā aprūpe

Tikko iestādītiem ķiršu kokiem nepieciešama mērena, bet bieža laistīšana. Pēc pirmo lapu parādīšanās jums ir nepieciešams mulčēt augsni un samazināt laistīšanu.

Pamatnoteikumi par rūpēm par rūpnīcu pirmajos trīs gados ir:

 • regulāra nezāļu noņemšana ap stādu;
 • augsnes atslābināšana un mulčēšana;
 • regulāra laistīšana sausos gada periodos;
 • vainaga veidošanās pirms pumpuru pārtraukuma.

Viens no galvenajiem nosacījumiem, lai rūpētos par Šokoladņicu, ir labi izveidots laistīšanas režīms. Nedrīkst pieļaut ūdens stagnāciju augsnē, jo tas var ietekmēt augļu izskatu un garšu. Bet arī kategoriski nav iespējams atstāt augsni sausu. Viens augs aizņem apmēram 4-5 litrus ūdens.

Daudzi cilvēki uzdod jautājumu: ko darīt, ja Šokoladņicas ķirsis nezied? To var ietekmēt ne tikai kaitēkļi un slimības, bet arī gaismas trūkums, apputeksnētāju trūkums un minerālvielu trūkums augsnē.

Slimības un kaitēkļi

Galvenais Shokoladnitsa šķirnes trūkums ir tā uzņēmība pret kokkomikozi un moniliozi. Pirmajā gadījumā efektīvs slimības iznīcināšanas veids ir koka izsmidzināšana nieru stadijā ar 3% Bordeaux šķidruma šķīdumu, ziedēšanas periodā - ar preparātu "Skor" un pēc augļu savākšanas ar vara šķīdumu. oksihlorīds.

Lai iznīcinātu moniliozi, kas izpaužas kā sēnīšu plāksne uz zariem un mizas, ieteicams noņemt un sadedzināt bojātās vietas un pēc tam kultūru apstrādāt ar vara sulfāta šķīdumu.

Laputis, kas dzīvo uz ķiršiem un bojā augu, vislabāk var noņemt ar 3% nitrafēna šķīdumu.

Secinājums

Ķiršu šķirne Shokoladnitsa patiešām ir viena no daudzpusīgākajām, un tās izturība pret nelabvēlīgiem vides apstākļiem ļauj audzēt šo kultūru daudzos mūsu valsts reģionos.

Atsauksmes

Valentīna, Maskavas apgabals
Šī šķirne manā dārzā aug jau vairākus gadus, un es domāju, ka Shokoladnitsa ķirši Maskavas reģionam ir ideāls variants. Tas labi panes sals, neaizņem daudz vietas vietnē, un, pats galvenais, rezultāts ir bagātīga un garšīga raža!
Irina, Irkutsk
Pirms vairākiem gadiem es nopirku sev Shokoladnitsa ķiršu uz pundura potcelma un biju ļoti apmierināts ar šo šķirni. Tas ir diezgan viegli kopjams, stādot, es ievēroju visus ieteikumus, man patika, ka koka vainags ir ļoti mazs, neizkliedē. No augļiem iegūst garšīgu kompotu un ievārījumu.
Komentāri (1)
 1. kāpēc ķiršu šokolādes ir rūgtas

  07.08.2019 plkst. 09:07
  vladimirs
Dot atsauksmes

Dārzs

Ziedi

Celtniecība