Tomātu izsmidzināšana ar triholiju (metronidazolu)

Audzējot tomātus vasarnīcā, jātiek galā ar kultūraugu slimībām. Visizplatītākā dārznieku problēma ir novēlota pūtīte. Viņi vienmēr piesardzīgi izturas pret iespējamo šīs slimības uzliesmojumu. Phytophthora var sabojāt ražu, kas ir ļoti nevēlama.

Pēc dažām dienām sēne inficēs visas tomātu gultas. Ja jūs neveicat profilaktiskus pasākumus, tad jūs varat izlaist slimības sākumu. Daudzi vasaras iedzīvotāji cenšas iztikt bez ķīmiskām procedūrām, lai ierobežotu toksisko vielu uzņemšanu augļos, mēģina izmantot tautas gudrības receptes, zāles.

Starp šādiem pārbaudītiem līdzekļiem cīņā pret novēlotu puvi ir aptiekas trichopolum.

Šis līdzeklis pieder pretmikrobu zālēm un palīdz augiem pārvarēt briesmīgu slimību. Līdzīgs medikaments ir metronidazols, kas ir lētāks par trihopolumu un ir pelnīts pieprasījums arī taupīgo vasaras iedzīvotāju vidū. Izmantojiet preparātus tomātu izsmidzināšanai siltumnīcās un atklātā laukā vairākas reizes sezonas laikā. Ar uzskaitīto līdzekļu palīdzību tomātu pārstrāde profilakses nolūkos un vēlīnā sērgas izplatīšanās sākuma brīdī. Galvenais ir laiks, lai tomātus pārstrādātu ar triholiju, pirms augļi ir bojāti.

Trichopolum izmantošana viņu vasarnīcā

Vasaras iedzīvotāji nesen sāka aktīvi lietot metronidazolu un triholopolu cīņā pret vēlo puvi tomātos. Bet rezultāti nekavējoties pārliecināja visus, ka tas ir uzticams un budžeta līdzeklis. Pateicoties metronidazola vai trihopoluma priekšrocībām, tomātu apstrāde kļūst efektīvāka. Trīs vai četras izsmidzināšanas sezonā ir pietiekamas, lai novēlotā pūtīte neradītu lielu kaitējumu tomātiem. Trichopolum priekšrocības, kuras vasaras iedzīvotāji svin:

 1. Drošība cilvēkiem. Augļus var droši lietot pēc skalošanas ar ūdeni.
 2. Efektīva ietekme ne tikai uz sēnīšu sporām, patogēnām baktērijām, bet arī uz tomātu kaitēkļiem, kas ļauj izvairīties no augiem, kas apstrādāti ar triholiju vai metronidazolu.

Kad sākt lietot trihopolumu vai metronidazolu uz tomātu gultām? Atgādināsim vēlās drudža pazīmes:

 • melnu vai netīri pelēku nokrāsu parādīšanās uz lapām;
 • ziedkopas ātri kļūst dzeltenas un melnas;
 • ja augļi jau ir iestājušies uz krūmiem, tad uz tiem parādās brūni plankumi;
 • tomātu kāti ir pārklāti ar tumšiem plankumiem;
 • galvenais simptoms ir uzskaitīto simptomu strauja izplatīšanās.

Visu pazīmju klātbūtne jau ir slimības gaitas aktīvā fāze.

Tāpēc tomātu izsmidzināšana ar trihopolumu (metronidazolu) jāsāk iepriekš. Pieredzējuši dārznieki ir izstrādājuši pārstrādes grafiku, kas droši aizsargās tomātu stādīšanu.

Svarīgs! Nepiesprādzējiet tomātu trichopolum.

Slimība izplatās ļoti ātri, un jūs varat nokavēt. Tāpēc veiciet profilaktisku izsmidzināšanu laikā.

Nepalaidiet garām galvenos tomātu apstrādes periodus ar Trichopolum un Metronidazole:

 • sēklu sēšana;
 • stādu vākšana;
 • pārstādot atklātā zemē vai siltumnīcā.

Šādas ārstēšanas metodes ir profilaktiskas, nevis ārstnieciskas un tāpēc efektīvākas. Tie novērsīs mānīgo sēnīšu nosēšanos uz tomātu krūmiem un novērsīs tās ātru izplatīšanos.

Laiks un tehnika tomātu izsmidzināšanai ar triholiju

Papildus procedūrām tomātu augšanas sākuma fāzēs ir nepieciešams izsmidzināt sezonas laikā.

 1. Vispirms profilaktiski izsmidzinot tomātu... Apstrāde sākas vasaras sākumā.Šajā periodā tiek radīti ideāli laika apstākļi sēnīšu infekciju reprodukcijai uz tomātu krūmiem. Tāpēc neaprobežojieties tikai ar tomātu gultām. Pievienojiet produktu un izsmidziniet citas kultūras. Metronidazols ir piemērots gurķiem, pupiņām, kāpostiem, vīnogām, augļu kokiem.
 2. Otro apstrādi veic pirms ražas novākšanas. Labākais tikai divu nedēļu laikā. Bet, ja jūs jau esat pamanījis puves parādīšanos uz tomātu lapām pirms noteiktā laika, tad izsmidziniet bez pievilkšanas! Šajā gadījumā ārstēšana būs jāveic katru dienu, līdz slimības simptomi izzūd, pievienojot sakņu laistīšanu ar trihopola šķīdumu.

Daži pieredzējuši vasaras iedzīvotāji iesaka sezonas laikā ārstēties ar zālēm reizi 10 dienās. Regulāra izsmidzināšana var izraisīt sēnītes pielāgošanos zālēm. Šajā gadījumā jums jāmaina kompozīcijas sastāvs apstrādei.

Svarīgs! Ja pēc izsmidzināšanas ir lijis lietus, tad nākamajā dienā ir nepieciešams atkārtot procedūru.

Šķīduma pagatavošanai 20 tabletes trihopoluma vai metronidazola atšķaida 10 litros ūdens. Tabletes rūpīgi jāsadrupina un jāatšķaida nelielā daudzumā silta ūdens. Tad sajauciet ar pārējo šķidrumu. Pēc 20 minūtēm tomātus apsmidzina ar šo sastāvu.

Nelielās platībās izmantojiet smidzinātāju, ja stādījumi ir pietiekami lieli, ņemiet smidzinātāju.

Stiprināt risinājuma darbību palīdzēs:

 1. Parastā aptieka "izcili zaļa". Trichopolum šķīdumā ielej vienu pudeli "izcili zaļa" un izsmidzina tomātus. Maisījumam jāsit pa abām lapu pusēm.
 2. Joda spirta šķīdums. Ar vienu pudeli pietiek ar trihopola sastāva spaini tomātu izsmidzināšanai.

Profilaktisku tomātu izsmidzināšanu attīstības sākumā veic ar zemākas koncentrācijas sastāvu (10-15 tabletes uz ūdens spaini).

Lai sēnītes nepierastu pie zāles, izsmidzināšanu apvienojiet ar citiem preparātiem:

 1. Rīvētas ķiploka daiviņas (50g) + 1 litrs kefīra (tam jāsarūgst!) Atšķaida 10 litros tīra ūdens. Atšķaidīto maisījumu ielej smidzinātājā un pārstrādā tomātus.
 2. Sajauciet vienu litru piena sūkalu + 25 pilienus aptiekas spirta joda šķīduma (5%) ar 10 litriem ūdens.

Risinājumu sagatavošanai vasaras iedzīvotāji bieži izvēlas metronidazolu nekā triholopolu. Trichopolis ir diezgan augsta cena.

Apstrāde tiek veikta vairāk nekā vienu reizi, tāpēc ir ekonomiskāk izmantot tā analogu.

Svarīgs! Pievienojot ūdenim nedaudz piena, jūs varat samazināt zāļu tablešu skaitu uz pusi.

Secinājums

Trichopolum efektivitāti ir pierādījusi dārznieku pieredze. To lieto, lai samazinātu toksisko vielu daudzumu, ko tomāti absorbē, apstrādājot ar ķīmiskām vielām. Bet ir līdzekļi, kas ne tikai aizsargā tomātus no slimībām un kaitēkļiem, bet tajā pašā laikā piegādā barības vielas. Tādēļ jums ir tiesības neierobežot izsmidzināmo preparātu sarakstu tikai ar aptieku nosaukumiem. Lai gan tie vasaras iedzīvotāji, kuri kompetenti lieto trihopolumu, pilnībā atbrīvojas no fitoftoras uz augiem.

Komentāri (1)
 1. Irina, sveika!
  Diemžēl jūs neesat uzrakstījis, no kādām slimībām ziedus glābsit. Ja mēs zinātu, kādas problēmas ir floksim, delphinium un lilijai, mēs sniegtu konkrētus ieteikumus augu apstrādei.
  Uz jūsu jautājumu mēs atbildam, ka jūs varat apstrādāt ziedus gan ar metronidazolu, gan ar izcili zaļo.
  • Metronidazols, kuru mēs labāk pazīstam kā trihopolumu, ir pretmikrobu un antiprotozoāls (vienšūņu) medikaments.
  • Zelenka vai izcili zaļais ir antiseptisks līdzeklis.
  Metronidazols iedarbojas uz vairākām sēnīšu augu slimībām, jo ​​tās izraisa vienšūņi. Zelenka tiek izmantots lauksaimniecībā kā selektīvs herbicīds, tā šķīdums vājā koncentrācijā augu dezinficēs.
  Lai apstrādātu ziedus, izšķīdiniet 10 metronidazola tabletes spainī ar ūdeni, ielejiet tējkaroti izcili zaļa. Labi samaisiet, izkāš caur neilona zeķēm. Lai šķīdums darbotos labāk, pievienojiet 2 ēdamkarotes šķidrās ziepes (bet ne mazgāšanas līdzekli !!!).
  Svarīgs! Izsmidzinot, neatstājiet novārtā individuālos aizsardzības līdzekļus.
  Bet šādu risinājumu vislabāk var izmantot kā profilaktisku līdzekli, nevis tad, kad slimība jau ir skārusi augu. Šiem nolūkiem ir daudz gan ķīmisku, gan tautas līdzekļu, kas aug tieši jūsu dārzā vai tuvējās pļavās.
  Mēs vēlētos atzīmēt, ka ķīmiskie preparāti visefektīvāk tiek izmantoti dekoratīvajiem augiem, jo ​​mēs tos neizmantojam pārtikā.

  24.07.2017 plkst. 10:07
  Alena Bertrama
 2. Var izmantot ziedu izsmidzināšanai: denlphiniums, floksis, lilijas metronidazols + izcili zaļš? Kāds ir izcili zaļā un metronidazola daudzums šķīdumam? Paldies.

  23.07.2017 plkst. 10:07
  Irina
Dot atsauksmes

Dārzs

Ziedi

Celtniecība