Rāceņu šķirnes ar fotogrāfijām un aprakstiem

Rāceņi ir vērtīga dārzeņu kultūra. Tas izceļas ar nepretenciozitāti, augstu vitamīnu, minerālvielu un citu derīgu vielu saturu. Produkts labi uzsūcas organismā un ir piemērots bērnu pārtikai. Sakņu kultūras tiek uzglabātas ilgu laiku un nezaudē savas derīgās īpašības. Stādīšanai tiek izvēlētas rāceņu šķirnes, kas pielāgotas konkrēta reģiona apstākļiem.

Kurai ģimenei pieder rāceņi?

Rāceņi ir krustziežu dzimtas pārstāvis. Augu audzē kā ikgadēju vai divgadīgu. Pirmajā gadā attīstās sakņu kultūra un lapu rozete. Nākamajā sezonā parādās garš kāts ar lapām un ziediem. Augu tuvi radinieki ir: dažāda veida kāposti, kolrābji, redīsi, redīsi.

Sakņu sistēma ir gaļīgs sakņu dārzenis. Virs zemes aug garš kāts ar daudzām lapām. Tie ir liras virspusēji, zaļi, kaili vai nedaudz pubescējoši.

Rāceņa dzimtene ir Rietumāzija. To lieto pārtikā kopš Senās Ēģiptes laikiem. Krievijā kultūra ir kļuvusi par vissvarīgāko pārtikas produktu. Šodien tas tiek pievienots salātiem, vārīts, cepts. Produkts uzlabo apetīti, stimulē zarnas un veicina pārtikas uzsūkšanos.

Rāceņu veidi un šķirnes

Rāceņu šķirnes klasificē vairākās grupās. Visizplatītākā klasifikācija ir nogatavošanās laiks. Tas ņem vērā periodu, kas paiet no stādu parādīšanās līdz pilnīgai ražas novākšanai.

Rāceņu veidi pēc brieduma:

  • agri - dod ražu 40 - 60 dienu intervālā;
  • sezonas vidū - pēc 60 - 90 dienām;
  • vēlu - 90 dienas vai ilgāk.

Saskaņā ar sakņu kultūru formu kultūra ir šāda veida:

  • noapaļots;
  • plakans;
  • iegarena.

Viņi ēd ne tikai sakņaugus, bet arī gaisa daļu. Šim nolūkam tiek izvēlētas īpašas lapu šķirnes. Zaļumus ievāc 5 līdz 7 nedēļas pēc stādu parādīšanās uz zemes virsmas. Jaunus kātiņus un lapas pievieno salātiem, ko izmanto kā garšvielu pirmajam un otrajam ēdienam.

Saskaņā ar pielietošanas metodi visas šķirnes ir sadalītas tipos:

  • ēdnīcas;
  • lopbarība.

Galda rāceņu šķirnes ir piemērotas dažādu ēdienu pagatavošanai. Viņiem ir laba garša, tie ir bagāti ar vitamīniem un uzturvielām. Stern - sauc rāceņi. Tiem ir raksturīga paaugstināta produktivitāte un lieli izmēri, tāpēc tos izmanto kā dzīvnieku barību.

Svarīgs! Ir rāceņu šķirnes ar labu garšu, kuras var audzēt vasarnīcās.

Labākās rāceņu šķirnes Maskavas reģionam atklātai zemei

Vidējā joslā bez problēmām iegūst divas kultūras. Pirmā sēšana tiek veikta maija sākumā, nākamā - jūnija beigās. Agra raža netiek ilgi uzglabāta, sakņaugi tiek izmantoti pārtikai. Otro kultūru izmanto ilgstošai uzglabāšanai. Turpmāk uzskaitītās rāceņu šķirnes ir piemērotas arī Krievijas ziemeļrietumiem.

Geiša

Geiša ir agrīnā nogatavošanās šķirne. Tās sakņu kultūras ir sfēriskas, tām ir gluda virsma un balta krāsa. Minimālais svars ir 60 g, lielākie aug līdz 200 g. Viņu mīkstums ir salds, balts, sulīgs, bez rupjām šķiedrām.

Jaunās lapas kulinārijā izmanto kā garšaugus, kas satur minerālvielas un vitamīnus. Šķirne labi aug ēnā, nav uzņēmīga pret ziedēšanu un bakteriozi. Raža ir līdz 4 kg uz 1 kv. m.

Petrovskaja-1

Petrovskaya-1 ir plaši pazīstama šķirne, kas iekļauta Krievijas Federācijas Valsts reģistrā 1950. gadā. Nogatavošanās notiek agrīnā vidusdaļā. Kultūras sēklas labi dīgst arī pēc pavasara salnām. Produktivitāte no 1 kv. m gultas ir līdz 3,2 kg.

Sakņu kultūru forma ir plakana apaļa, svars ir no 60 līdz 150 g, to krāsa ir spilgti dzeltena. Celuloze satur kālija sāļus, B un C grupas vitamīnus, tā ir stingra, sulīga un garšīga. Raža tiek izmantota svaigi, kā arī ēdiena gatavošanai. Rāceņu Petrovskaya-1 ilgu laiku uzglabā vēsā telpā.

Lira

Lyra ir agrīna nogatavošanās šķirne, kas dod ražu 2 mēnešos. Tas ir piemērots audzēšanai saimniecībās un dārza gabalos. Šķirne tiek novērtēta par agrīnu briedumu un labu garšu. Lira ir piemērota ilgstošai uzglabāšanai visu ziemu.

Sakņu kultūru forma ir sfēriska. Vidējais svars ir 80 g, tomēr ir paraugi, kuru svars ir līdz 100 g.Sakņu kultūru mīkstums ir maigs, ciets, balts, satur daudz sulas. Produktivitāte no 1 kv. m nosēšanās ir 3,4 kg.

Vectēvs

Vectēvs ir agrīna rāceņu šķirne. Raža ir gatava ražai 45 dienas pēc tam, kad stādi parādās virs zemes. Sakņu kultūras nogatavojas kopā. Dedka šķirnei ir noapaļota forma. Sakņu kultūru krāsa ir divkrāsaina: purpursarkana augšdaļā un balta apakšējā daļā. Miza ir gluda, spīdīga, plāna.

Dedka šķirnes raža ir līdz 4 kg uz kvadrātmetru. Mērķis - universāls: svaigam patēriņam, sautēšanai, sālīšanai. Sulīgi un garšīgi svaigi sakņu dārzeņi ir bagāti ar minerālvielām un vitamīniem.

Sniegbaltīte

Sniegbaltītes šķirnes rāce nogatavojas vidējā termiņā. Kultūras lapas aug vertikālā rozetē. Sakņu kultūras ir baltas, noapaļotas, sver apmēram 250 g. Iekšpusē tās ir maigas, sulīgas, ar baltu mīkstumu, labu garšu, rūgtuma trūkumu un nelielu rāceņu pēcgaršu.

Sniegbaltītes šķirne dod lielu ražu. 1 kv. m gultas tiek noņemtas līdz 4,5 kg sakņaugu. Sniegbaltīte tiek novērtēta par noformējumu, ražu un ilgu glabāšanas laiku.

Medmāsa

Sezonas vidū šķirne, kas nogatavojas 80 - 90 dienu periodā. Augs veido daļēji vertikālu lapu rozeti. Tās saknes ir apaļas, īsas, ar ieliektu pamatni un galvu. Āda ir dzeltena. Lapas ir zaļas, to augšdaļa ir nedaudz izliekta.

Kormilitsa šķirnes masa ir 200 - 250 kg. Sakņu kultūru garšas īpašības tiek vērtētas kā labas. Viņu mīkstums nav rupjš, dzeltens, ļoti sulīgs. Šķirnes mērķis ir universāls: tas ir piemērots svaigu salātu pagatavošanai, cepšanai, pildīšanai. Raža ir līdz 4,2 kg / m2.

Padoms! Lai iegūtu labu ražu, kultūraugu stāda apgaismotā vietā.

Sniega pika

Sniega globusa hibrīds ir kultūras pārstāvis sezonas vidū un viena no labākajām rāceņu šķirnēm Krievijas centrālajai daļai. Nogatavināšana ilgst mazāk nekā 3 mēnešus. Sakņu kultūras ar gludu ādu, baltas, sfēriskas. Katra dārzeņa svars sasniedz 300 g, sniega balta mīkstums kļuva un kļuva par šī nosaukuma cēloni. Dārzeņiem ir laba, asa garša.

Šķirne nav pakļauta ziedēšanai. Ražas raža ir izlīdzināta, ir prezentācija. Dārzeņi tiek patērēti svaigi, un pēc termiskās apstrādes tie ir labi piemēroti medicīniskās uztura un diētas organizēšanai.

Krievu izmērs

Krievijas lieluma hibrīds ir rekordists starp citām šķirnēm, kas atspoguļojas tā nosaukumā. Šī ir liela rāceņu šķirne ar gaļīgām saknēm. Dārzeņu mīkstums ir sulīgs, kraukšķīgs, ar tradicionālu garšu. To raksturo vitamīnu un citu uzturvielu bagātība.

Šķirnei krievu izmērs ir lieliska garša, ja vārīta, cepta un svaiga. Viena dārzeņa masa sasniedz 2 kg. Kultūra ir viegli transportējama un uzglabājama visu ziemu.

Orbītā

Orbita šķirne dod novēlotu ražu. Nogatavošanās ilgst apmēram 4 mēnešus no dīgstu parādīšanās brīža.Dārzeņu lapu plāksne ir tumši zaļa, nedaudz izliekta, forma ir apaļa, balta, ļoti liela. Vidējais svars ir 450 g. Iekšpusē sakņu kultūra ir blīva, bet satur daudz sulas. Labi panes ilgstošu uzglabāšanu.

Orbit tiek novērtēts par atšķirīgo nobriešanu, noformējumu un brīnišķīgo garšu. Augi var izturēt pat ilgstošus saaukstēšanās gadījumus. Raža ir aptuveni 3 kg uz kvadrātmetru.

Safīrs

Safīrs ir lapu šķirne, kuras zaļumi ir gatavi ēst 30 dienas pēc dīgšanas. Tās lapas ir petiolate, aug uzceltā vidēja izmēra rozetē. Jaunos dzinumus izmanto konservēšanai, salātu, uzkodu un garšvielu pagatavošanai.

No 1 kv. m stādījumus noņem līdz 3,5 g svaigu lapu. Katra auga masa nepārsniedz 20 g. Lapu plāksne ir noapaļota, ovāla, zili zaļa, nedaudz grumbaina. Uz tā nav vaska pārklājuma un pubescences.

Labākās rāceņu šķirnes Sibīrijai

Sibīrijā rāceņi tiek stādīti maija sākumā vai vidū, kad augsne sasilst. Tas ļaus jums iegūt agru ražu, kas nogatavosies līdz jūlija beigām. Rāceņi, kas paredzēti ziemas uzglabāšanai, tiek stādīti jūnija pirmajā vai otrajā dekādē. Audzēšanai Sibīrijā vislabāk ir izvēlēties vidēji nogatavojušās šķirnes. Vēlu hibrīdiem ne vienmēr ir laiks veidot kultūru skarbos klimatiskajos apstākļos.

Tirgotāja sieva

Šķirne Kupchikha nogatavojas agrīnā vidusdaļā. Pēc stādu dīgšanas dārzeņi ir gatavi ēst pēc 55 dienām. Vidēja auguma augi ar tumši zaļām lapām, malās nedaudz izliekti un viļņaini, kas veidojas vertikālā rozetē.

Saplacināti dārzeņi, divkrāsaini. Āda virs zemes ir sarkanīgi violeta. Sakņu kultūras daļa, kas atrodas zemē, ir balta. Rāceņu masa ir 220 - 240 g, tā garša ir laba, nedaudz pikanta. Kupchikha šķirnes raža no 1 kv. m sasniedz 9,8 kg.

Maijs dzeltens

Maija rāceņu dzeltenais tiek novērtēts agrā brieduma dēļ. Dārzeņi ir plakani, balti, zaļi pie galvas. Auga augšanas sezona nepārsniedz 70 dienas. Raža nogatavojas jūlijā.

Maiskaya šķirnes mīkstums ir gaiši dzeltens, sulīgs un ar patīkamu garšu. Sakņu kultūru izmērs sasniedz 12 cm. Raža nogatavojas kopā, piemērota bērnu uzturam un diētai. Rāceņi ir izturīgi pret ziedēšanu, piemēroti ilgstošai uzglabāšanai.

Svarīgs! Lai audzētu lielus rāceņus, pirms stādīšanas augsne tiek apaugļota ar humusu.

Mēness

Rāceņa mēness nogatavojas vidējā vēlīnā periodā. Sākot no stādu dīgšanas līdz ražas novākšanai, tas aizņem apmēram 70 dienas. Šķirni raksturo paaugstināta aukstumizturība. Sakņu kultūras ir dzeltenas un sfēriskas formas. To svars svārstās no 150 līdz 250 g.Dārzeņu miza ir plāna un gluda, mīkstums ir sulīgs, ar labu garšu un ir piemērots uztura uzturam.

Luna šķirni ir labi lietot svaigā veidā, tā ir piemērota arī kulinārijas apstrādei. Produktivitāte. Augu novērtē ar stabilu ražu (kas ir aptuveni 2,5 kg uz 1 kv. M) un sakņaugu viendabīgumu.

Uzmanību! Rāce negatīvi reaģē uz transplantātu. Tāpēc tā sēklas nekavējoties stāda atklātā zemē.

Mazmeita

Rāceņu mazmeita ir vēl viena agrīnās nogatavošanās šķirņu pārstāve. Pēc dīgšanas paiet 50 dienas pirms ražas novākšanas. Lapas savāc rozetē 30 - 35 cm augstumā.Tās ir tumši zaļas, ar izliektu augšdaļu, malās nedaudz viļņainas.

Mazmeitas šķirnes sakņaugi ir obovāti. Rāceņa augšējās daļas krāsa, kas atrodas virs zemes, ir violeta. Tā apakšdaļa ir balta. Dārzeņu mīkstums ir sulīgs, ar maigu patīkamu garšu. Svars - vairāk nekā 150 g, lielākie paraugi sasniedz 300 g. Raža ir augsta, līdz 4 kg uz kvadrātmetru.

Sadedzināts cukurs

Rāceņu dedzinātais cukurs ir oriģināls hibrīds. Tas izceļas ar neparastu sakņu kultūru formu, kam ir arī laba garša, agrīna brieduma pakāpe un ārstnieciskas īpašības. Dārzeņi ir izklāta, cilindriski, bez zariem. Viņu miza ir melna, mīkstums iekšpusē ir balts.

Sakņu dārzeņiem, kuru svars ir aptuveni 0,3 kg, ir stingra, kraukšķīga, sulām bagāta mīkstums. Kultūra neplaisā, to bez problēmām var uzglabāt vēsā vietā. Tajā pašā laikā dārzeņi nezaudē savu garšu un pārdošanu.

Izmantojot fotoattēlu, varat novērtēt, kā izskatās sadedzinātā cukura rāce:

Agri violets

Šķirne Agrā violeta nogatavojas 60 dienās. Sfēriskās saknes ir sārtā-tumši sarkanā krāsā un baltas apakšā. Dārzeņu masa ir no 80 līdz 100 g, to mīkstums ir balts, sulīgs un sablīvēts. Tas satur daudz minerālvielu: kāliju, magniju, dzelzi, fosforu.

Rāceņi Agrā purpursarkana tiek novērtēta ar draudzīgu nogatavošanos, ražas vienmērīgumu, izcilu garšu. Šķirnes mērķis ir universāls: salātu, sānu ēdienu, karsto ēdienu gatavošana. Dārzeņi ir piemēroti arī bērnu, diabētiķu un cilvēku ar lieko svaru uztura organizēšanai.

Tokija

Turnip Tokyo ir neparasta šķirne, kuras svaigās lapas tiek ēst. Tos ievāc 25 dienas pēc dīgšanas. Augs veido rozeti ar iegarenām noapaļotām lapām. Tie ir tumši zaļā krāsā, sulīgi, ar maigu patīkamu garšu.

Tokijas rāceņu lapa ir bagāta ar askorbīnskābi un vitamīniem. Augs ir izturīgs pret aukstuma snapiem. Lai iegūtu kvalitatīvus un garšīgus zaļumus, kultūrai ir svarīgi nodrošināt pastāvīgu laistīšanu.

Labākās rāceņu šķirnes Urāliem

Rāceņi labi panes Urālu klimatu: biežas sals un temperatūras svārstības, spēcīgas lietavas. Ēdināšanas nolūkos tiek izvēlēti agri dārzeņi, kas ātri dod ražu. Ja ziemai jāgatavo rāceņi, tad labākais variants būs vidēji nogatavojušās šķirnes. Stādīšanai Urālos tiek izvēlētas labāko rāceņu šķirņu sēklas atklātai zemei.

Komēta

Rāceņu komēta dod ražu vidējā vēlīnā periodā: 75 dienas pēc stādu parādīšanās. Tās lapas ir zaļas, nedaudz izliektas un viļņotas malās, aug uzceltā rozetē. Pagarinātās saknes augšējā daļā ir purpursarkanas, apakšā baltas. Dārzeņu lapu masa ir no 150 līdz 250 g, to degustācijas rezultāts ir augsts. Raža sasniedz 3,5 kg uz kv. m.

Padoms! Urālos stādīšanas darbus vislabāk veikt maija vidū un beigās.

Baltā nakts

Rāceņu baltā nakts ir vēl viens hibrīdu vidū sezonā. No stādu veidošanās līdz tehniskās brieduma pakāpei paiet apmēram 2 mēneši. Balto sakņu kultūru, kuras izmērs nepārsniedz 12 cm, zem zemes nogremdē 2/3. Iekšpusē dārzeņi ir sulīgi un maigi pēc garšas.

Lietošanai vasarā rāceņi tiek stādīti no aprīļa beigām līdz maija pēdējām dienām. Ja jums ir nepieciešams iegūt dārzeņus ziemas uzglabāšanai, tad darbi tiek veikti jūnija beigās. Šķirne dod lielu ražu - līdz 8 kg uz 1 kv. m.

Sniega jaunava

Snegurochka šķirnes rāce nogatavojas agrīnā periodā. Pēc dīgšanas pirms dārzeņu novākšanas paiet 1,5 - 2 mēneši. Lapu rozete nedaudz izplatās. Sakņu kultūras ir sfēriskas, baltas, ar gludu ādu. To vidējais svars ir 65 g. Dārzeņu mīkstums ir sulīgs, ar patīkamu maigu garšu.

Urālos rāceņa Snegurochka raža sasniedz 4 kg no katra stādījumu kvadrātmetra. Augu novērtē tā izturība pret ēnojumu, krāsu izturība, dārzeņu kvalitāte.

Bērnības sapnis

Rāceņu bērnu sapnis nogatavojas agrīnā vidusdaļā. Sakņaugi ar dzeltenu krāsu, sfērisku formu, kas sver no 150 līdz 200 g. Dārzeņu miza ir gluda, plāna, garša ir lieliska, un mīkstumā ir daudz vitamīnu un minerālvielu.

Bērnu sapņu šķirne tiek novērtēta par ražas noformējumu, izturību pret aukstumu un draudzīgu nogatavošanos. Dārzeņus izmanto svaigus vai vārītus.

Krievu pasaka

Šķirne "Russkaya Skazka" ir gatava lietošanai agrīnā vidusdaļā. Pēc sēklu dīgšanas dārzeņi nogatavojas 80 dienās. Raža tiek veidota vienlaikus. Dzeltenie, plānās ādas sakņu dārzeņi ir bumbiņas formā. Viņu mīkstums izceļas ar labu garšu. Vidējais svars ir aptuveni 200 g.

Rāceņu krievu pasakai ir universāls mērķis. Dārzeņos ir daudz C vitamīna, tāpēc tie ir ideāli piemēroti lietošanai ziemā.Ražu bez problēmām uzglabā pagrabā vai pagrabā.

Kļūda

Vaboles šķirne dod ražu agrīnā periodā. Dārzeņus novāc 50 dienas pēc dīgšanas. Lapas aug daļēji uzceltā rozetē. Sakņu kultūras ir dzeltenas, sfēriskas formas, tām ir sulīga mīkstums un patīkama maiga garša. To vidējais svars ir 130 g. No katra kvadrātmetra izņem līdz 2,5 kg dārzeņu.

Komatsuna

Komatsuna ir lapu rāceņa pārstāve. Šķirnes dzinumi ir gatavi lietošanai mēnesi pēc dzinumu parādīšanās. Augu lapas ir ovālas, zaļas, vidēja izmēra, nedaudz viļņotas malās. Rozete ir uzcelta, krūms sasniedz 20 cm augstumu. Dārzeņu masa ir 150 g. No kvadrātmetra novāc līdz 3,6 kg ražas.

Uzmanību! Komatsuna rāceņu lapas satur vitamīnus un citas uzturvielas. Zaļie tiek izmantoti aterosklerozes, anēmijas novēršanai un imunitātes stiprināšanai.

Saldākās rāceņu šķirnes

Ne visiem dārzniekiem patīk rāceņi to blīvās struktūras un pīrāgu garšas dēļ. Mūsdienu šķirņu sakņu dārzeņiem ir maiga un sulīga mīkstums bez rūgtuma. Dārzeņu saldā garša ir saistīta ar mono- un disaharīdu saturu. Vislabākā garša ir šķirnēm ar baltām saknēm. Tālāk ir norādītas saldākās rāceņu šķirnes, kas piemērotas audzēšanai visos reģionos ar fotoattēlu.

Zelta bumba

Zelta bumba ir visgardākā rāceņu šķirne pēc daudzu dārznieku domām. Dzeltenīgi zeltaini, sfēriski sakņaugi nogatavojas agrīnā vidusdaļā. Tie ir liela izmēra un sver līdz 400 g. Sulīgai un maigai mīkstumam ir saldena garša. Tas satur daudz šķiedrvielu, vitamīnus un minerālvielas.

Raža tiek izrakta, kad tā nogatavojas. Dārzeņi tiek labi uzglabāti un transportēti. Tos lieto ikdienas uzturā, ieskaitot bērnu.

Dunjaša

Dunyasha šķirne atšķiras ar vidēji agru nogatavošanos. Tehniskās gatavības periods sākas 70 dienas pēc dzinumu veidošanās. Kultūras lapu rozete ir daļēji vertikāla, vidēja izmēra. Sakņu kultūrām ir sfēriska forma un plakana virsma. Šķirne ir izturīga pret aukstuma snapiem, nav pakļauta ziedēšanai.

Bagāta ar vitamīniem un minerālu savienojumiem, Dunjaša rāceņa āda un mīkstums ir dzeltens. Dārzeņos nav rupju šķiedru. To masa svārstās no 150 līdz 200 g. Degustācijas īpašības tiek vērtētas kā augstas. No kvadrātmetra tiek noņemti līdz 3 kg sakņaugu.

Milānas rozā

Milānas rozā rāceņi nogatavojas laika posmā līdz 60 dienām. Tās sakņu kultūras ir sfēriskas, tām ir gluda miza. Iekšpusē mīkstums ir balts, ar lielu sulīgumu, ar izcilu garšu. Šķirne nav uzņēmīga pret slimībām un ziediem, dod lielu ražu.

Dārzeņa vidējais svars ir 100 g, lielākie eksemplāri izaug līdz 200 g. Milanskaya rosa šķirni ir labi izmantot svaigā veidā un pēc termiskās apstrādes. Tas ir iekļauts bērnu un diabētiķu ēdienkartē.

Secinājums

Iepriekš norādītās rāceņu šķirnes atšķiras ar labu ražu un nepretenciozitāti. Stādīšanai tiek izvēlēti zonēti hibrīdi. Tie ir pielāgoti konkrēta reģiona apstākļiem. Īpaša uzmanība jāpievērš saldajām šķirnēm, kas garšo lieliski.

Dot atsauksmes

Dārzs

Ziedi

Celtniecība