Tomātu melleņu: šķirnes raksturojums un apraksts

Dažreiz jūs vēlaties eksperimentēt un stādīt valstī pazīstamus dārzeņus, bet neparastu izmēru un krāsu. Un bieži vien jaunums kļūst par iecienītāko šķirni, ar kuru lepojies un ar prieku izturies pret viesiem.

Apraksts

Melleņu tomāts pieder pie agrīnās nogatavošanās nenoteiktām šķirnēm. Laiks no sēklu dīgšanas līdz tomātu nogatavināšanai ir aptuveni 95-100 dienas. Krūmi aug diezgan augsti, tiem vajag prievītes un saspiest. Birstes uz zariem aug vienkāršas un garas, nokarenas. Uz vienas kopas var veidoties 6-8 apaļi tomāti. Melleņu tomāti nogatavojas blīvi, ar spīdīgu ādu, sver apmēram 150-180 g (kā fotoattēlā).

Gatavos tomātos sarkanbrūns nokrāsa ir raksturīga gan ādai, gan mīkstumam. Viņiem ir patīkama salda un bagātīga garša. Melleņu tomāta atšķirīgā iezīme ir tā augsta izturība pret slimībām.

Nenoteiktā melleņu tomāta priekšrocības:

 • pastāvīga pumpuru veidošanās veicina jaunu augļu veidošanos;
 • vienkārša procedūra melleņu šķirnes tomātu krūma veidošanai;
 • pagarināts augļu periods. Ir iespējams baudīt svaigus tomātus ļoti ilgi. Audzējot Melleņu šķirni siltumnīcā, novākt būs iespējams oktobra beigās;
 • tomātu augšanas īpatnības var ievērojami ietaupīt zemes gabala vai siltumnīcas platību.

Jāatzīmē daži trūkumi:

 • nav piemērots audzēšanai atklātā augsnē vietās ar īsu siltu sezonu;
 • vēlu dārzeņu nogatavošanās (no jūlija beigām līdz augusta sākumam).

Melleņu tomātu var klasificēt kā novatorisku augļa neparastās krāsas dēļ. Tomātiem ir bagātīga tumši zila krāsa, ko tie ieguvuši, jo dārzenī ir īpašs purpursarkanais antocianīna pigments. Šī viela ievērojamā daudzumā atrodama arī mellenēs, baklažānos, upenēs.

Antocianīna derīgās īpašības:

 • tā baktericīdās iedarbības dēļ tiek iznīcināti daudzi patogēnu baktēriju veidi;
 • ir spēcīgs antioksidants;
 • tiek nostiprinātas kapilāru sienas un izpaužas anti-edema efekts;
 • palīdz cilvēka imūnsistēmai pretoties vīrusiem un slimībām.

Pieaugošas funkcijas

Melleņu tomāts parasti dod augļus līdz oktobra beigām. Tāpēc dienvidu reģionos tomātus iespējams stādīt gan atklātā zemē, gan siltumnīcā. Un vēsākos reģionos ir lietderīgi audzēt Blueberry šķirni tikai siltumnīcā.

Stādu audzēšana

Tomātu sēklas Melleņu stādiem stāda 20. martā. Sēklas izklāj uz samitrinātas augsnes virsmas vienmērīgās rindās un pārkaisa ar plānu zemes slāni (apmēram 4-6 mm). Lai izvairītos no augsnes izžūšanas, trauku ieteicams pārklāt ar plastmasas apvalku.

Kamēr stādi neizdīgst, nemainīga temperatūra jāuztur + 22-23˚ С. Kad dīgst pirmie Blueberry šķirnes stādi, plēvi var noņemt.

Padoms! Tiklīdz parādās pirmās divas lapas (pēc piecām līdz sešām dienām), jūs varat stādīt stādus atsevišķās tasītēs.

Procedūra jāveic ļoti uzmanīgi, lai nesabojātu asnus.

Lai melleņu tomātu stādus sacietētu pirms stādīšanas atklātā zemē, divas nedēļas pirms transplantācijas ieteicams temperatūru pazemināt līdz + 19 +C. Pārvadāšanas laikā pēc iespējas vairāk jāaizsargā kāposti - labāk apsegt melleņu tomāti ar foliju. Tomātus nevar pārvadāt "guļus" stāvoklī.

Iepriekš sagatavojiet augsni tomātiem.Labākie tomātu "bijušie iedzīvotāji" ir kāposti un gurķi, pupas, kukurūza. Melleņu stādi tiek stādīti speciāli sagatavotās bedrēs, uz kuru dibena ielej uzturvielu sastāvu. Katrai bedrei vajadzēs puslitru komposta, 2 tējk. superfosfāts, 1 tējkarote. urīnviela un kālija sulfāts. Pēc stādīšanas stādus dzirdina.

Svarīgs! Pēc katras laistīšanas ieteicams saspiest krūmu. Un tad pēc kāda laika melleņu tomāts augs uz kores.

Nākotnē laistīšanas laikā tomātu stublāji netiks mitri, kas ievērojami samazinās vīrusu slimību iespējamību.

Rindā starp tomātiem tiek saglabāts 50-55 cm attālums, un starp rindām - 70 cm.

Atbalsta sakārtošanai tiek veidoti trellises. Pīlāri tiek uzstādīti gar rindas malām, un starp tiem ir izstiepts vads. Tomāta balsta lomu veic izstiepta virve, tam piesiets tomāta kāts un tas aug gar to.

Pirmo reizi melleņu tomāta kāts ir piesaistīts virvei zem 2-3 lapām. Tiklīdz kāts izaug līdz augšējam vadam, tas tiek izmests virs tā un nolaists uz leju 45˚ leņķī, piesaistot to blakus esošajiem kātiem.

Tomātu virskārta

Dažādos veģetācijas periodos tiek izmantoti dažādi barības vielu maisījumi. Pirms tomātu sasiešanas (uz pirmās vai otrās otas) tiek izmantots kālija monofosfāts. Slāpekļa mēslojumu nav ieteicams lietot, jo tas palielinās zaļo masu.

Un jau ar tomātu olnīcas augšanu ieteicams izmantot slāpekli saturošus maisījumus. Pārsienas sastāvā jābūt slāpeklim, fosforam, kālijam vienādos daudzumos.

Kad melleņu augļi sāk nogatavoties, vēlams mainīt minerālvielu maisījuma kvantitatīvo sastāvu. Slāpekli, fosforu un kāliju lieto proporcijā 1: 3: 9.

Svarīgs! Barojot, jāņem vērā zemes auglība, tās struktūra.

Obligāti jābaro tomāti, ņemot vērā auga stāvokli. Tātad, ja melleņu tomāts aktīvi aug, bet slikti zied, no minerālu maisījuma ir jāizslēdz slāpeklis un jāpievieno fosfora mēslojums. Top dressing tiek izmantots ne biežāk kā reizi divās nedēļās.

Laistīšana

Laistot melleņu tomātus, ir svarīgi ievērot likumsakarību. Turklāt ir nepieciešams izvairīties no ūdens nokļūšanas uz kātiem un lapām.

Svarīgs! Jūs varat izvairīties no pēkšņām augsnes mitruma izmaiņām, mulčējot augsnes virsmu. Tam augsne ir pārklāta ar siena un salmu slāni.

Vasaras vidū jāveic bagātīgāka laistīšana. Sakarā ar to, ka gaisa un augsnes temperatūra paaugstinās, tomātiem nepieciešams vairāk ūdens.

Laistīšanas apjoms nesamazinās, kad augļi nogatavojas, jo nenoteiktā šķirne Blueberry pastāvīgi zied un uz tā tiek piesaistīti augļi.

Krūmu veidošanās

Atklātā laukā, veidojoties melleņu šķirnes tomātu krūmiem, netiek ievēroti īpaši noteikumi, izņemot apakšējo lapu lūzumu. Tomēr nav iespējams vispār neiesaistīties tomātu veidošanā. Tā kā pabērni spēj izaugt no visām lapu padusēm, rezultātā var izrādīties liela nevajadzīga apstādījumu masa.

Augusta beigās ieteicams apturēt galvenā stumbra augšanu. Lai to izdarītu, sagrieziet tomāta augšdaļu. Ja tomātu augšana netiek apturēta, augļi var nenogatavoties. Kad labāk ir piestiprināt kāta augšdaļu, tiek lemts individuāli, pamatojoties uz vietas atrašanās vietu (klimatisko zonu).

Audzējot melleņu tomātu šķirni siltumnīcā, tiek ievērots cits noteikums. Tomāta augšanas laikā tiek nogriezti visi sānu zari un pamāti. Paliek tikai centrālais bagāžnieks. Šīs operācijas tiek veiktas tāpēc, ka nevajadzīgi pabērni absorbē barības vielas, tādējādi palēninot galvenā kāta augšanu. Arī papildu zari un lapas veido nevajadzīgu sabiezējumu, kas var izraisīt sēnīšu slimību rašanos (kā fotoattēlā).

Ir obligāti jāaudzē jaunas dārzeņu šķirnes. Tātad jūs varat iepazīties ar nestandarta augiem un dažādot valsts floru. Turklāt melleņu tomātu audzē saskaņā ar standarta tomātu shēmu.

Atsauksmes par vasaras iedzīvotājiem

Marija Novaka, Rostovas apgabals
Ļoti neparasta melleņu šķirne. Bet bērniem tomāti patika - patīkama salda garša. Īpašas grūtības ar aiziešanu nebija, es to audzēju klajā laukā.
Ņina Mokhina, Taganrogs
Es šos tomātus audzēju pagājušajā gadā. Man nepatika Blueberry šķirne - tā nogatavināšana prasa daudz laika. Pārējie jau bija paēduši, un šo tikai sāka pārklāt violets. Krāsa, protams, visus pārsteidza. Es neuzstādīšu vairāk šķirnes.
Semjons Kosovs, Jekaterinburgas pilsēta
Mums patika Melleņu tomāti, viņi sevi labi uzspieda, lai gan vasara nebija silta. Skaisti krūmi, mēs turpināsim augt.
Komentāri (1)
 1. Viena no vissliktākajām jebkad audzētajām šķirnēm 10 gadu laikā.

  06.10.2019 plkst. 05:10
  Edvards
Dot atsauksmes

Dārzs

Ziedi

Celtniecība