Tomāts Nastenka: atsauksmes, fotogrāfijas

Tomāts Nastenka ir krievu selekcionāru darbības rezultāts. Šķirne tika reģistrēta valsts reģistrā 2012. gadā. To audzē visā Krievijā. Dienvidu reģionos stādīšana notiek atklātā zemē, un vēsākos apstākļos šķirne aug siltumnīcās.

Šķirnes iezīmes

Tomātu šķirnes Nastenka apraksts un īpašības ir šādas:

 • vidus sezonas šķirne;
 • noteicošā tipa krūms;
 • augstums līdz 60 cm;
 • standarta krūms;
 • mazas zaļas lapas;
 • Uz viena ķekara nogatavojas 6-8 augļi.

Šķirnes Nastenka augļiem ir vairākas iezīmes:

 • noapaļota sirds formas;
 • nobrieduši tie ir sarkani;
 • svars 150-200 g;
 • kameru skaits no 4 līdz 6;
 • sausnas saturs ir apmēram 4-6%;
 • patīkama salda garša.

Šķirnes raža

Nastenka tomāti pieder pie standarta augiem, kas visu sezonu spēj augt un ražot kultūraugus. Šķirne tiek uzskatīta par augstražīgu: no viena auga novāc līdz 1,5 kg tomātu.

Saskaņā ar tā īpašībām un aprakstu, tomātu šķirnei Nastenka ir universāls pielietojums. Tie ir piemēroti salātu un citu ēdienu pagatavošanai, kā arī marinēšanai, marinēšanai un cita veida konservēšanai. Tomāti tiek pakļauti ilgstošai uzglabāšanai un transportēšanai.

Pieaugošā kārtība

Pirmkārt, Nastenkas tomātu stāda mājās, lai iegūtu stādus. Jaunajiem tomātiem tiek nodrošināti nepieciešamie apstākļi: piekļuve saules gaismai un temperatūrai. Pēc 2 mēnešiem stādi tiek pārvietoti uz pastāvīgu vietu. Atkarībā no klimatiskajiem apstākļiem tiek izvēlēta siltumnīca vai atvērta teritorija.

Stādu iegūšana

Tomātu sēklas Nastenka stāda martā sagatavotā augsnē. Tās sastāvā ietilpst divas galvenās sastāvdaļas: dārza augsne un humuss. Pirms stādīšanas jums jāapstrādā augsne, ievietojot to krāsnī vai mikroviļņu krāsnī. Augsnes dezinficēšanai pietiek ar 15 minūtēm šādas apstrādes.

Sēklu materiālu ieteicams sagatavot arī stādīšanai. Tas ir iesaiņots mitrā drānā un tiek silts visu dienu. Ja tiek izmantotas iegādātās sēklas, jums jāpievērš uzmanība to krāsai. Spilgtas krāsas norāda uz barojoša apvalka klātbūtni.

Padoms! Nastenkas tomātu stādiem tiek ņemti koka vai plastmasas trauki.

Sagatavoto augsni ievieto konteineru apakšā. Pēc tam sēklas ievieto rindās, starp tām atstāj 2 cm, virsū ielej 1 cm kūdras vai auglīgu augsni un apūdeņo. Tvertnes jāpārklāj ar foliju un jāuzglabā tumšā vietā 25 grādu temperatūrā.

Kad parādās dzinumi, tie tiek pārvietoti uz labi apgaismotu vietu. Pirmajā nedēļā temperatūra tiek uzturēta 16 grādos, pēc tam tā jāpaaugstina līdz 20 grādiem.

Kad parādās 1-2 loksnes, tomātus sēž atsevišķos traukos. Normālai augšanai tomātiem pusdienai nepieciešams apgaismojums. Laistiet tomātus, kad augsne nedaudz izžūst.

Siltumnīcas nosēšanās

Nastenkas tomāti tiek pārnesti uz siltumnīcu, kad viņiem ir 60 dienas vecs. Šajā posmā tomātos veidojas 6-7 lapas. Tomātu audzēšanai ir piemērota siltumnīca, kas izgatavota no polikarbonāta, plēves vai stikla.

Stādīšanai paredzētā augsne jāsagatavo rudenī. Augšējais slānis tiek noņemts, jo tajā dzīvo kaitēkļi un sēnīšu sporas. Atlikušo augsni izrok un apaugļo ar kompostu.

Padoms! Ja tomāti jau ir audzēti siltumnīcā, tad stādīšanu var atkārtot tikai pēc 3 gadiem.

Šķirne Nastenka tiek stādīta ik pēc 0,4 m. Visērtāk ir sakārtot augus šaha dēļā. Tas ļauj izvairīties no sabiezēšanas un vienkāršot tomātu kopšanu. Ja plānojat iegūt vairākas rindas, tad atstājiet 0,5 m starp tām.

Tomāti tiek stādīti 20 cm dziļās bedrēs.Sakņu sistēma tiek pārnesta kopā ar māla recekli. Pēdējais posms ir bagātīga tomātu laistīšana.

Nosēšanās atklātā zemē

Tomāti tiek stādīti atklātās vietās, kad pāriet pavasara sals. Gaiss un augsne labi sasilst. Pirmajā nedēļā pēc augu stādīšanas tos ieteicams naktī pārklāt ar agroplēvi.

Pirms stādīšanas zemē Nastenkas tomāti ir sacietējuši, lai augi varētu ātri pielāgoties jaunajiem apstākļiem. Lai to izdarītu, tie tiek pārvietoti uz balkonu vai lodžiju. Pirmkārt, tomāti tiek turēti svaigā gaisā 2 stundas, pakāpeniski šis periods tiek palielināts.

Gultu sagatavošana tomātiem tiek veikta rudenī. Viņiem viņi izvēlas apgabalus, kur iepriekš auga kāposti, bietes, pākšaugi. Pēc tomātiem, pipariem, baklažāniem un kartupeļiem stādīšanas nav.

Svarīgs! Tomātu gultai jābūt labi apgaismotai saulē un pasargātai no vēja.

Tomātu Nastenka stāda saskaņā ar shēmu 40x50 cm. Krūmi tiek ievietoti 20 cm dziļās bedrēs, saknes ir pārklātas ar zemi un tiek veikta laistīšana.

Šķirņu kopšana

Nastenkas tomāti tiek pieskatīti pēc noteiktas shēmas, kas ietver laistīšanu, barošanu un sasiešanu. Šķirne labi reaģē uz fosfora un potaša mēslošanas līdzekļu lietošanu.

Tomātu laistīšana

Šķirnei Nastenka nepieciešama mērena laistīšana. Ar mitruma trūkumu saritinātas tomātu lapas un ziedkopas drūp. Pārmērīgs mitrums negatīvi ietekmē arī augus: tiek aktivizētas sēnīšu slimības un sakņu sistēma puvi.

Tomātus lej ar siltu ūdeni, kas nosēdies mucās. Mitrumam nevajadzētu nokļūt uz augu saknēm un lapām. Procedūra tiek veikta no rīta vai vakarā, lai ūdens neiztvaiko, bet nonāk zemē.

Padoms! Tomātus vajadzētu novākt vienu vai divas reizes nedēļā.

Regulāru laistīšanu veic nedēļu pēc tomātu stādīšanas. Kamēr parādās ziedkopas, tomātus laista ik pēc 3 dienām, patērējot 2 litrus ūdens. Kad veidojas ziedkopas, tomātus laista katru nedēļu, un ūdens tilpumu palielina līdz 5 litriem.

Augļu periodā tomāti jālaista ik pēc 4 dienām, ūdens patēriņam jābūt 3 litriem. Kad augļi sāk sarkt, laistīšana tiek samazināta un mitrums tiek uzklāts reizi nedēļā. Saskaņā ar atsauksmēm par tomātu Nastenka, liekais mitrums šajā periodā izraisa augļu plaisāšanu.

Pēc laistīšanas augsne zem krūmiem tiek atslābināta, un stumbri ir izšļakstīti. Šī procedūra nodrošina gaisa apmaiņu augsnē un uzlabo mitruma absorbciju.

Mēslošana

Tomātu virskārta tiek veikta ar minerālmēslu un tautas līdzekļu palīdzību. Ārstēšana sākas nedēļu pēc augu pārvietošanas uz pastāvīgu vietu.

Pirmkārt, tomātus baro ar fosforu, kas veicina sakņu sistēmas augšanu. Lai to izdarītu, 5 litru ūdens spainim nepieciešami 15 g superfosfāta. Iegūtais stādīšanas šķīdums tiek laists pie saknes.

Pēc 10 dienām tiek sagatavots potaša mēslojums, kura īpašība ir uzlabot augļu garšu un palielināt tomātu imunitāti. 5 litriem ūdens mēra 15 g kālija sulfāta. Šķīdumu izmanto tomātu laistīšanai.

Padoms! Ziedēšanas periodā tomātus apsmidzina ar borskābi (10 litru ūdens spainim ņem 10 g mēslojuma).

Koksnes pelni palīdzēs aizstāt minerālmēslus. Tas tiek aprakts zemē zem tomātu krūmiem vai tiek sagatavota infūzija apūdeņošanai. Infūzijai nepieciešami 3 litri pelnu, ko ielej 5 litros ūdens. Pēc dienas iegūto produktu atšķaida ar tādu pašu ūdens daudzumu un izmanto apūdeņošanai.

Padēls un siešana

Saskaņā ar fotoattēlu un aprakstu tomātu šķirne Nastenka ir mazizmēra, tāpēc tai nav nepieciešams saspiest. Augs veido 3-4 stublājus.

Augu kātu ieteicams piesiet pie koka vai metāla balsta, īpaši, ja to audzē apgabalos, kas pakļauti vējam un nokrišņiem. Tomātu sasiešana novērš tomātu grimšanu zemē un atvieglo to kopšanu.

Dārznieku atsauksmes

Galina, 59 gadus veca, Maskavas pilsēta
Tomāti ir mani mīļākie dārzeņi, un es tos stādu katru gadu. Es cenšos izmēģināt jaunas šķirnes, es pastāvīgi meklēju ideālos tomātus. Pagājušajā gadā no foto un apraksta izvēlējos tomātu šķirni Nastenka. Tie ir agri tomāti, kas piemēroti stādīšanai siltumnīcās un siltumnīcās. Šķirne izrādījās nepretencioza, augļu svars bija līdz 200 g un laba garša. Nākamgad es noteikti atkārtošu piezemēšanos.

Vladimirs, 48 ​​gadus vecs, Voroņeža
No agrīnajiem tomātiem man patīk Nastenka šķirne. Es sēju sēklas februāra vidū. Sēklu dīgtspēja ir laba, gandrīz visas ir sadīgušas. Stādi maijā tika pārvietoti uz gultām. Tomāti tiek uzglabāti ilgu laiku un neplaisā. Krūms izaug līdz 90 cm.Augļi ir lieli un blīvi, ļoti garšīgi.

Anna, 25 gadus veca, Sanktpēterburga
No vecākiem nopirkām šķirni Nastenka stādīšanai pie dačas. Saskaņā ar atsauksmēm, Nastenkas tomāts piesaistīja agru nogatavošanos un augstu ražu. Tomāti izauga mazi, un augļi ir ļoti garšīgi. Tomātu forma atgādina sirdi, tie ir labi piemēroti salātiem un tomātu sulas pagatavošanai. Novāc, kad augļi vēl bija zaļi. Viņi ātri nogatavojās istabas temperatūrā.

Secinājums

Šķirnei Nastenka ir laba garša un tā ir piemērota konservēšanai mājās. Tomātiem nepieciešama pastāvīga aprūpe, kas sastāv no laistīšanas un apaugļošanas. Šķirne tiek uzskatīta par nepretenciozu un dod vidējo ražu.

Dot atsauksmes

Dārzs

Ziedi

Celtniecība