Hortenzija meklēja Mirandu: stādīšana un kopšana, fotogrāfijas, atsauksmes

Kāpšanas hortenzija Miranda ir viena no skaistākajām augu šķirnēm. Tas izceļas ar izcilu izskatu, tā ir lapkoku liana, kāpšanas sienas, koki, kā arī ložņāja gar zemi. Ziemcietīgs augs nebaidās no vējiem, mīl mitrumu. Rūpes par viņu nav nekas liels.

Miranda no citām šķirnēm atšķiras ar lianai līdzīgu struktūru

Miranda hortenzijas apraksts

Hortenzijas Mirandai nav bagāžnieka, bet tai ir gaisa saknes, ar kuru palīdzību tā "rāpjas" uz augšu visu veidu balstiem - sienām, žogiem, kokiem. Lapotne ir zaļi zaļa, spīdīga, zobaina. Vēnas ir labi atšķiramas centrā. Petioled Miranda hortenzijas lapas ir maza izmēra, kopā ar kātu veido apmēram 4,5 m garu lianu.Rudenī lapotne kļūst zeltaini dzeltena, novembrī nokrīt.

Ziedkopas parasti ir baltas, plakanas, apmēram 25 cm diametrā. Atsevišķi ziedi, kuru diametrs ir tikai 2 cm, izdala saldu smaržu, pievilinot bites.

Hortenzijas petiole Miranda ainavu dizainā

Miranda hortenzija ir iekarojusi daudzu dārznieku sirdis - gan amatierus, gan profesionāļus. Tas bauda panākumus, audzējot parkos, kur lapenes kalpos par vīnogulāju rāmi.

Miranda rotā lauku un dārza gabalus, nelielus dārzeņu dārzus, "kāpjot" blakus esošajos kokos un ložņājot uz zemes

Amatnieki izmanto dažus trikus, lai veidotu Mirandas hortenziju, kaut arī tā nav krūms vai koks. Tam tiek izveidoti mākslīgi rāmji, pa kuriem Miranda pīs, izstiepsies pēc iespējas augstāk.

Hortenzijas ziemcietība meklēja Mirandu

Visu veidu hortenzijas šķirnes tiek uzskatītas par ziemcietīgām. Liāna Miranda nav izņēmums, viņa labi panes sals.

Uzmanību! Ziemošanas periodā nenobrieduši dzinumi var sasalt zem šīs šķirnes nesegtās hortenzijas, tomēr, iestājoties pavasarim, tie atdzīvināsies un turpinās augt.

Tomēr jaunie augi prasa maz darba. Pirmkārt, vīnogulājus noņem no rāmja, atbalsta un citām virsmām, zem tā novieto egļu zarus un uz augšu pārklāj ar rupjš audekls vai citiem palīgmateriāliem.

Miranda hortenzijas stādīšana un kopšana

Miranda šķirnes hortenzija ir mitrumu mīloša, labi reaģē uz barošanu, nepieciešama atzarošana. Jāatzīmē, ka viņa mīl mīkstu ūdeni un maigu augsni. Stādīšanas vietās jābūt izkliedētai gaismai, un ziemai augu nevar pieskarties.

Ziedošā Miranda izplatās pa milzīgu perimetru

Nosēšanās vietas izvēle un sagatavošana

Miranda šķirnes hortenzija tiek uzskatīta par vēja izturīgu. Viņa arī mīl sauli, bet lapotne var izbalināt. Tāpēc ir ierasts to stādīt vietā, kur saules stari kādu laiku būs tieši, izkliedēti un daļēji nokrāsoti. Ja dārzniece vēlas, lai hortenzija izaugtu, tad viņai jāsniedz atbalsts, parasti koki, māju sienas, arkas. Tomēr ir vērts atcerēties, ka Miranda ir higrofila, tāpēc nevajadzētu to stādīt blakus lieliem kokiem un blīviem krūmiem, lai tie neuzņemtu augsnes ūdeni. Bet jūs pats varat nogādāt vīnogulājus pie koka stumbra.

Arī ziedam var būt laba loma kā zemes seguma iespējai.

Nosēšanās noteikumi

Hortenzijas Miranda stādīšana tiek veikta agrā pavasarī vai rudenī. Priekšroka jādod 2-3 gadus veciem stādiem. Ja dārznieks izvēlas grupas stādus, tad attālumam starp tiem jābūt vismaz 1 m.

Stādīšanas bedre tiek izrakta 50 cm dziļi, 40 cm gara un 40 cm plata. Ir svarīgi nodrošināt to ar labi nosusinātu sistēmu. Apakšā novietojiet 10 cm drenāžas slāni no oļiem, keramzīta un cita piemērota materiāla.

Uzmanību! Stādīšana tiek veikta tā, lai saknes kakls būtu vienā līmenī ar zemi vai pārklāts ar maksimumu 3 cm.

Līdz pat pastāvīgas stādīšanas brīdim hortenzija tiek turēta vienādā kūdras, smilšu un zemes maisījumā. Miranda šķirnes augsnei jābūt vieglai, auglīgai, ar skābu reakciju. Uz drenāžas sistēmas izklāj 10-15 cm maisījuma, kam sajauc humusu (2), auglīgu augsni (2), kūdru (1) un smiltis (1). Pirms stādīšanas ir svarīgi saknes iztaisnot, samitrināt un ievietot bedrē. Apkaisīt ar zemi uz augšu un labi saspiest, lai izvairītos no tukšumiem.

Ja hortenzija tiek stādīta no trauka, urbuma dziļumam jābūt 2 reizes lielākam par trauku.

Laistīšana un barošana

Tūlīt pēc stādīšanas hortenzija tiek bagātīgi padzirdīta, pēc tam virsma tiek mulčēta ar kūdras skaidām, sasmalcināta ar mizu. Tātad augs ilgāk saglabās mitrumu. Ūdenim jābūt mīkstam, ideālā gadījumā lietus ūdenim. Ja tiek izmantota ūdens padeve, tad šai opcijai vajadzētu nosēsties un iesildīties. Dažreiz šādam ūdenim pievieno nedaudz citrona sulas.

Sausumā katru nedēļu laista ar 2 spaiņiem uz zaru. Ir nepieciešams arī izsmidzināt vīnogulājus. Tas tiek darīts agrā rītā vai pēc tam, kad riet saulē.

Hortenzija mīl mitrumu, tāpēc nevajadzētu ietaupīt uz laistīšanas

Augšējā apstrāde tiek veikta katru mēnesi, izmantojot kompleksus minerālmēslus. Dažreiz tos sajauc ar organiskiem.

Atzarošana hortenzijas cirtainā Miranda

Gadījumos, kad dārznieks audzē vertikālās Miranda hortenzijas, tas regulāri jāgriež. Šī procesa laikā galvenie kāti tiek piesaistīti, "vadīti" pa vēlamo augšanas ceļu. Pārpalikums tiek nogriezts, dodot brīvību jauniem dzinumiem. Lai hortenzija izaugtu pēc iespējas lielāka, lielās ziedkopās agrā pavasarī tiek veikta plaša atzarošana, atstājot uz tām vairākas zarus un līdz 6 pumpuriem.

Ja hortenziju audzē ar “paklāju”, ir iespējams to nenogriezt, bet tikai noņemt mirušos procesus.

Gatavošanās ziemai

Kā jau atzīmēts, pieaugušiem īpatņiem ziemai nav nepieciešama īpaša aprūpe. Miranda var izturēt 30 grādu sals bez pārklājuma. Patiesībā viņa pārziemo zem sniega, kas rada sava veida siltumnīcas apstākļus. Var redzēt sasalušus dzinumus, bet tiem vajadzētu ziedēt pirmajā pavasarī.

Kas attiecas uz jauniem augiem, tos noņem no atbalsta un rāmjiem, uzliek uz egļu zariem un pārklāj ar to uz augšu. Jūs varat izmantot citu pārklājumu, kam dārznieks dod priekšroku. Vīnogulāji tiek mulčēti pie saknēm.

Pavairošana

Visizplatītākais hortenzijas pavairošanas veids ir spraudeņi. Viņi to dara vasaras sākumā, jūnijā. No ligificēta dzinuma izvēlas jaunu kātiņu līdz 15 cm, apakšējos posmus apstrādā ar sakņu augšanas stimulatoru, slīpi stāda auglīgā augsnē un pārklāj ar plēvi, burku, radot siltumnīcas apstākļus. Ir svarīgi uzturēt mitrumu, regulāri vēdināt un pasargāt no saules gaismas. Pēc apmēram mēneša notiek sakņošanās.

Vēl viens veids ir pavairošana ar slāņiem. Maija vai augusta sākumā hortenzijas apakšējā filiāle ir noliekta uz zemes, sagriezta vidū un fiksēta. Izgriezuma vietā tie ir nedaudz pilēti, un augšdaļa tiek fiksēta vertikālā stāvoklī. Līdz nākamajam pavasarim izraktā daļa sola dot saknes un kļūt par neatkarīgu augu, to var pārvietot.

Slimības un kaitēkļi

Katru sezonu, divas reizes ar nedēļas intervālu, hortenziju ārstē ar kaitēkļiem. Metodi izvēlas dārznieks - tautas, bioloģiskā, bet labāk ir izslēgt ķīmisko.

Bieži vien Mirandu pārsteidz hloroze - lapas zaudē krāsu, kļūst gaiši dzeltenas. Kālija nitrāta un dzelzs sulfāta šķīdums situāciju labos.

Miranda dažreiz cieš no slimībām, it īpaši viņai ir nosliece uz hlorozi

Uz lapotnēm un kātiem var parādīties tumši eļļaini plankumi - tā ir pūkaina pelējums. Lai atbrīvotos no tā, ir diezgan vienkārši, jums jāizsmidzina hortenzija ar vara ziepju šķīdumu.

Uz lapotnēm ir arī sēnīšu slimība - pelēkā puve. Lapas tiek noņemtas, augu apstrādā ar fungicīdiem.

Secinājums

Kāpšanas hortenzija Miranda ir vēl viena lieliska hortenziju dzimtas šķirne. Tāpat kā citi, tas ir skaists savā veidā, it īpaši ziedēšanas periodā. Ziemu tā iztur cienīgi. Reprodukcija sevi viegli aizdod. Un daudzus gadus rotā apkārtni.

Atsauksmes par petiolate hydrangea Miranda

Stepanova Olga Dmitrijevna, 34 gadi, Ļeņingradas apgabals
Es audzēju Mirandu valstī, es sāku ar trīs gadus vecas hortenzijas iegādi. Tas aug, ložņājas, zied, lai gan daudzi sūdzas, ka nevēlas ziedēt. Visu to pašu, kaut arī viņi saka, ka tas pats pārziemo, sirdsmiera labad es oktobrī noņemu vīnogulājus no atbalsta, pēc nedēļas zem tā nolieku priežu zarus un ar kaut ko smagāku nospiežu virsū. Tad es to pārklāju ar biezu plastmasu, atstājot tuneli, lai viņa nenoslāpētu. Man patīk!
Malkovs Aleksandrs Olegovičs, 52 gadi, Dmitrovs
Laulātais šos vīnogulājus iegādājās ļoti sen, tie auga visā valstī. Bet viņš saka, ka nevēlas ziedēt. Viņš meklē visus iemeslus, mēs nezinām, bet mēs katru gadu gaidām. Tas ir bēdīgi. Lai gan tas ir tik skaists.

https://www.youtube.com/watch?v=oU1aceh2TmA

Dot atsauksmes

Dārzs

Ziedi

Celtniecība