Hortenzijas panicēta vaniļas frāze: atzarošana, salizturība ainavu dizainā

Panicle hortenzijas kļūst arvien populārākas dārznieku vidū visā pasaulē. Krūms ir ievērojams ar bagātīgu un ilgu ziedēšanu. Vanille Fraise ir viena no pieprasītākajām šķirnēm. To audzē siltos reģionos, vidējā joslā un ziemeļu apgabalos.

Botāniskais apraksts

Hortenzija Vanille Fraise audzēta Renault audzētavā Francijā. Darbs pie šķirnes tika veikts kopš 1989. gada. Selekcionāru mērķis bija izstrādāt jaunu šķirni, kurā īsā laikā ziedlapu krāsa mainās no baltas uz rozā. Rezultātā tika atrasti augi ar lielām ziedkopām un daudziem ziediem.

Izšķirošā Vanila Fraisa atlase notika 2003. gadā. Hortenzija savu nosaukumu ieguva ziedkopu sarežģītās krāsas dēļ: balta un tumši rozā. "Fraise" no franču valodas tiek tulkots kā "zemeņu".

Panicle hortenzija Vanilla Freise ir spēcīgs 1,5-2 m augsts krūms, kura dzinumi ir elastīgi, sarkanbrūnā krāsā. Lapas ir zaļas, ovālas formas, kas atrodas visā zaru garumā.

Ziedēšana sākas jūnijā un ilgst līdz oktobrim. Ziedkopas ir piramīdas, 30-35 cm garas.Sākumā ziedlapiņas ir baltas, kuras līdz augustam kļūst sārtas. Septembrī ziedkopas kļūst bordo sarkanas.

Hortenzijas Vanilla Fraze sāk ziedēt stādīšanas gadā. Krūms ir nepretenciozs, pacieš ziemas sals līdz -35 ° C.

Hortenzijas paniku šķirnes izmanto dārza zemes gabalu, parku, atpūtas zonu dekorēšanai. Krūmu audzē kā dzīvžogu, ko izmanto vienos stādījumos zālājos. Pēc griešanas ziedkopas ilgu laiku saglabā svaigumu.

Hortenzijas stādīšana

Panicle hortenzijas Vanilla Fraz stādīšanai sagatavojiet piemērotu vietu. Noteikti ņemiet vērā tā apgaismojumu, aizsardzības pret vēju klātbūtni, atrašanās vietu attiecībā pret kokiem un citiem krūmiem. Pirms stādīšanas augsne tiek uzlabota, ieviešot nepieciešamos komponentus.

Sagatavošanās posms

Panicle hortenzija tiek stādīta daļējā ēnā. Vidējā joslā un uz ziemeļiem krūms atrodas vietnes dienvidu pusē. Pastāvīgi atrodoties saulē, ziedkopas zaudēs dekoratīvo efektu.

Hortenzijas Vanilla Fraze nevajadzētu pakļaut aukstam vējam. Ēkas, žogi vai koki var darboties kā aizsardzība pret vēja slodzēm.

Svarīgs! Panicle hortenzija dod priekšroku auglīgam mālajam.

Smilšainā augsnē krūms nesaņem nepieciešamo barības vielu daudzumu. Lai augsne labāk noturētu mitrumu, tai pievieno kūdru un humusu.

Vanilla Freise dod priekšroku nedaudz skābai vai neitrālai augsnei. Tāpēc pirms stādīšanas ieteicams substrātam pievienot skujkoku pakaišus. Lai hortenzijas veiksmīgi audzētu, pilnībā jāatsakās no kaļķu, krīta, dolomīta miltu un pelnu izmantošanas.

Darba kārtība

Panikulu hortenzija tiek stādīta pavasarī pirms sulas plūsmas sākuma. Ir atļauts atlikt darbu uz rudens periodu (septembris vai oktobris). Krūms jāstāda pēc lapu krišanas, līdz sākas sals.

Stādāmo materiālu iegādājas stādaudzētavās. Noteikti izvēlieties veselīgus stādus bez bojājumu un sabrukšanas pēdām. Optimālais dzinumu augstums ir 30 cm.

Panicle hortenzijas Vanilla Fraz stādīšanas secība:

 1. Uz izvēlētās gultas tiek izrakta 30x30 cm liela bedre.
 2. Stādot vairākus krūmus starp tiem, tie tiek turēti no 1 līdz 2 m.
 3. Tad viņi sāk sagatavot substrātu: sajauc velēnu zemi, kūdru, kompostu un smiltis proporcijā 2: 2: 1: 1.
 4. Substrātam pievieno 50 g superfosfāta un 30 g kālija sulfāta. Augsnes oksidēšanai izmanto kritušās priežu skujas.
 5. Sagatavoto substrātu ielej bedrē.
 6. 1-2 nedēļu laikā augsne nosēdīsies, un jūs varat sākt sagatavot stādu. Augu izņem no trauka, tā saknes sagriež un 2 stundas iegremdē augšanas stimulatorā.
 7. Hortenzija tiek stādīta bedrē. Tās saknes ir izplatītas un pārklātas ar zemi.
 8. Augu bagātīgi laista ar mīkstu ūdeni.

Jaunos hortenzijas krūmus regulāri laista. Lai pasargātu no saules karstumā, virs tiem ir uzstādīta nojume.

Hortenzijas kopšana

Regulāra kopšana nodrošina Vanilla Freise šķirnes sulīgu ziedkopu veidošanos. Krūmu pieskata, laistot un barojot. Dzinumu atzarošana palīdz piešķirt krūmam vēlamo formu. Lai pasargātu no slimībām un kaitēkļiem, tiek izmantoti īpaši preparāti vai tautas līdzekļi.

Laistīšana

Panicle hortenzija ir mitrumu mīloša, tāpēc laistīšana ir obligāts solis, rūpējoties par to. Zem krūma augsne tiek mitrināta katru nedēļu, nav atļauts izžūt un veidoties uz garozas virsmas.

Svarīgs! Zem panikas hortenzijas krūma Vanilla Fries pievieno līdz 10 litriem ūdens.

Apūdeņošanai izmanto tikai siltu, nosēdinātu ūdeni. Sausuma laikā krūms tiek laists biežāk, nedēļas laikā līdz 2-3 reizēm.

Hortenzijas sakņu sistēma atrodas tuvu zemes virsmai. Tāpēc, laistot, pārliecinieties, ka tā saknes nav pakļautas. Pēc mitruma ievadīšanas augsne tiek atslābināta, un krūms ir izšļakstījies. Augsnes mulčēšana ar kūdru vai humusu palīdz samazināt laistīšanas skaitu.

Top dressing

Lai izveidotu sulīgas hortenzijas Vanilla Fraz ziedkopas, ir nepieciešamas barības vielas. Krūmu baro ar organiskiem vai minerālu kompleksiem. Vislabākos rezultātus iegūst, mainot dažādus barošanas veidus.

Panicle hortenzijas vaniļas kartupeļi tiek baroti saskaņā ar shēmu:

 • pavasarī ar nieru pietūkumu;
 • kad parādās pirmie pumpuri;
 • masveida ziedēšanas periodā;
 • rudenī, gatavojoties ziemai.

Pirmajai Vanilla Freise šķirnes barošanai tiek sagatavots organiskais minerālmēslu bāzes mēslojums. Organiskās vielas sajauc ar ūdeni proporcijā 1:15. Iegūtais šķīdums tiek padzirdīts zem krūmu saknes.

Vasaras procedūras tiek veiktas, izmantojot minerālu kompleksus. Mēslojumu sagatavo neatkarīgi, apvienojot amonija nitrātu, superfosfātu un kālija sāli. Katra viela tiek uzņemta 30 g daudzumā, pēc tam tās izšķīdina ūdenī.

Hortenzijai ir izstrādāti gatavi minerālu kompleksi sausu granulu un suspensiju veidā. Šis mēslojums jāizšķīdina ūdenī, un pēc tam laista krūmus zem saknes.

Šķirnes Vanilla Freise rudens mērci veic, izmantojot superfosfātu un kālija sulfātu. Zem katra krūma pievieno 30 g katras vielas. Rudenī jāatsakās no mēslošanas līdzekļiem ar slāpekli, lai tas neizraisītu dzinumu pieaugumu.

Atzarošana

Apgriežot hortenzijas, Vanilla Frazes tiek piešķirta nepieciešamā forma. Krūmus apgriež agrā pavasarī, pirms plūst sulas. Noteikti noņemiet sausas un salauztas zarus.

Katrs dzinums tiek saīsināts līdz 6-8 pumpuriem. Krūmam kopumā pietiek ar 5-10 zariem.

Padoms! Dzinumu atzarošana pie saknes palīdz atjaunot veco krūmu. Zarus, kuru garums nepārsniedz 10-15 cm, atstāj virs virsmas.

Vasarā Vanilla Frise hortenzija netiek apgriezta. Tomēr ir nepieciešams noņemt sausas ziedkopas, kas noved pie jaunu pumpuru veidošanās.

Aizsardzība pret slimībām un kaitēkļiem

Hortenzijas Vanilla Fraze var nopietni ietekmēt sēnīšu slimības. Aukstā lietainā laikā augi ir uzņēmīgi pret miltrasu un dažādu puvi. Sakāve aptver krūma dzinumus un lapas.

Lai pasargātu hortenzijas no slimībām, tiek gatavoti šķīdumi, kuru pamatā ir fungicīdi. Zāles Fundazol, Fitosporin, Topaz ir labas ārstnieciskas īpašības.Agrā pavasarī un vēlā rudenī tiek veikta profilaktiska izsmidzināšana.

Ar barības vielu trūkumu Vanilla Freise šķirne ir pakļauta hlorozei. Slimību identificē ar dzeltenām lapām, kas sāk saritināties un nokrist. Lai apkarotu slimību, krūmu baro ar kompleksu mēslojumu, kas satur dzelzi.

Uzmanību! Panicle hortenzija piesaista kaitēkļus: gliemežus, laputu, zirnekļa ērces. Viņi visi barojas ar augu sulu, kā rezultātā lapas izžūst un nokrīt, krūma attīstība palēninās.

Kukaiņiem krūmu izsmidzina ar šķīdumiem, izmantojot Tanrek vai Akarin insekticīdus. Profilaksei ir piemēroti tautas līdzekļi: uzlējumi uz sīpolu mizām vai ķiplokiem. Tos izmanto pārstrādei jebkurā krūmu attīstības stadijā.

Patversme ziemai

Hortenzijas vaniļas kartupeļi iztur skarbas ziemas. Kad audzē dienvidu reģionos un vidējā joslā, krūms nav pārklāts.

Aukstā, bez sniega ziemā augsnes mulčēšana ar kūdru vai humusu palīdz aizsargāt hortenziju no sasalšanas. Mulčas biezums ir no 20 līdz 30 cm.

Jaunie augi ziemai jāpārklāj ar agromateriālu vai rupjš audekls. Nokrītot sniegam, virs siltuma tiek izmesta sniega kupena papildu siltināšanai.

Hortenzijas reprodukcija

Ja jums ir Vanilla Freise hortenzijas krūms, jūs pats varat iegūt stādus. Lai to izdarītu, pavasarī tiek nogriezti vairāki dzinumi ar pumpuriem un iegremdēti Kornerost stimulanta šķīdumā. Tad spraudeņi tiek stādīti dārzā.

Augu dzirdina, baro ar organiskām vielām, pasargā no karstošas ​​saules. Pēc sakņošanās hortenzija tiek stādīta virs vietas.

Padoms! Pārstādot Vanilla Freise hortenziju, jūs varat sadalīt tās sakneņus daļās un iegūt stādāmo materiālu.

Vēl viens efektīvs krūmu pavairošanas veids ir slāņu izmantošana. Pavasarī dzinumu apakšējās daļas attīra no lapām un piestiprina pie zemes. Augšpusē ielej auglīgu augsni. Līdz rudenim augi sakņojas, un jūs varat tos atdalīt no krūma.

Dārznieku atsauksmes

Daria, 24 gadus veca, Maskavas priekšpilsēta
Stādīšanai valstī es nopirku hortenziju Vanilla Fraz. Krūms rada daudzas piramīdas formas ziedkopas. Šķirne piesaista ar neparastu krāsu shēmu. Ziedkopu krāsu shēma mainās no baltas uz bordo. Mūsu krūmam ir 2 gadi, tā augstums sasniedz 50 cm, uz tā zied 7-8 ziedkopas. Hortenzija ziemu iztur bez pajumtes. Krūmu laista katru nedēļu, sausumā - katru otro dienu. Es papildus baroju ar kālija nitrātu.
Tamara, 38 gadus veca, Lipetsk
Kaimiņš pirms pāris gadiem ieteica man audzēt hortenziju. Audzētavai ļoti patika šķirne Vanilla Freyz. Es viņu nometu saulainā vietā zem loga. Krūms zied 2-3 mēnešus. Ziedlapiņām sākotnēji ir zaļgani nokrāsa, kas mainās uz baltu un rozā. Krāsu piesātinājums ir atkarīgs no augsnes skābuma. Augs nebaidās no pavasara salnām.
Natālija, 53 gadus veca, Saratovs
Hortenzija ir viens no skaistākajiem krūmiem manā vietnē. Īpaši patīkama ziedēšanas skaistums un nepretenciozitāte ir Vanilla Freise šķirne. Stādīšanai es izraku bedri, kur no priedes apklāju meža augsni. Virsū tika uzlieta auglīga augsne. Izmantojot šo stādīšanas metodi, var atteikties no paskābinātājiem.

Secinājums

Hortenzijas Vanilla Freise ir krūms ar izcilām dekoratīvām īpašībām. Augs prasa laistīšanu un barošanu. Krūms tiek apgriezts, lai piešķirtu vēlamo formu. Profilaktiskā ārstēšana palīdz aizsargāt augus no slimībām un kaitēkļiem.

Komentāri (1)
 1. Panicle hortenzija nezied, tai ir pieci gadi. Kāpēc

  07/09/2020 plkst. 07:07
  Natālija
Dot atsauksmes

Dārzs

Ziedi

Celtniecība