Kā sagatavot hortenziju ziemai Urālos

Vēl nesen šī jutekliskā un skaistā auga augšanas zona aprobežojās ar siltām zemēm ar maigu klimatu. Tagad šī karaliskā persona iekaro arvien vairāk teritoriju. Un jo tuvāk ziemeļiem tas aug, jo vairāk dārznieku nepatikšanas rudenī. Ziemeļu reģionu skarbais klimats nosaka savus apstākļus. Un jo zemāk iet termometrs, jo vairāk uzmanības hortenzija prasa, gatavojoties ziemai. Urālos sals -35˚C –45˚C nav nekas neparasts. Delikāti krūmi var vienkārši sasalst.

Bet dažādām šķirnēm, sagatavojot hortenzijas ziemai, nepieciešama atšķirīga pieeja.

Krūmu sugas

Katrai šī skaistā krūma šķirnei ir jāpievērš īpaša uzmanība ne tikai augot, bet arī rūpējoties par tām rudenī, it īpaši, sagatavojot hortenzijas ziemai Urālos.

Panicle hortenzija

Panicle hortenzijas atšķirīgā iezīme ir tās pārbagātā ziedēšana. Šī iemesla dēļ šī šķirne ir līderis starp visiem ziedošajiem krūmiem. Un, lai gan hortenzija aug gandrīz visur, Urālos tai ir jāizveido īpaši aizturēšanas apstākļi. Pie mazākās neatbilstības kopšanas prasībām ziedēšanas krāšņums izzūd, un pumpuru krāsa zaudē krāsas spilgtumu.

Svarīgs! Visas šī skaistā krūma daļas satur cianogēnos glikozīdus, tāpēc ir ļoti toksiskas.

Paniculata hortenzija ir ārkārtīgi prasīga pret augsnes sastāvu, gaismu un mitrumu. Nav vēlams stādīt šo šķirni apgabalā ar tuvu pazemes ūdeņu sastopamību.

Jaunie stādi pirms stādīšanas atklātā zemē ir "jānocietina". Pirmajā gadā tie jāaudzē mājās un tikai pēc tam jāpārstāda uz vietu.

Pirmajos 3–4 gados augiem ir jāpalīdz pielāgoties vietējiem klimatiskajiem apstākļiem, nodrošinot tiem pienācīgu hortenzijas aprūpi un pajumti ziemai. Urālos īpaša uzmanība tiek pievērsta augu aizsardzībai no smagām salām un brāzmaina vēja, audzējot krūmus.

Šīs šķirnes pārstāvjiem ir kritiska nozīme arī šāda veida aprūpē, piemēram, savlaicīgai un pareizai atzarošanai. Sezonas laikā krūmus nepieciešams sagriezt vismaz 2-3 reizes, lai izveidotos sulīgs vainags.

Koka hortenzija

Treelike hortenzija ir slavena ar savu frotē ziedkopu skaistumu un neparasto krāsu. Krūms mīl labi apgaismotas vietas, bet zied pilnā spēkā gaišā daļējā ēnā. Viņam ir svarīgs augsnes sastāvs. Augsnei jābūt auglīgai un brīvai.

Viņa ļoti labi jūtas Krievijas vidienē un Maskavas reģionā. Bet Urālos koku hortenzija bieži sasalst. Un, lai arī pēc ziemošanas tas bieži atgūst perfekti, audzētāji neiesaka audzēt šo šķirni šajā reģionā.

Svarīgs! Šīs šķirnes krūmi nepieļauj pārāk skābu un kaļķainu augsni.

Liellapu hortenzija

Šis krūmu veids tiek uzskatīts par visnepretenciozāko un izvēlīgāko kopšanai. Liela lapu hortenzija izskatās labi uz personīgā zemes gabala, bieži dizaineri to izmanto dažādās kompozīcijās.

Ļoti nepretencioza, viņa jau sen ir ieguvusi dārznieku atzinību. Un, neskatoties uz lieliskajiem salizturības rādītājiem, rudenī joprojām ir ieteicams tam nedaudz pievērst uzmanību un veikt nepieciešamos pasākumus, lai hortenziju sagatavotu ziemai. Urālos īpaša uzmanība jāpievērš tādam darba posmam kā savlaicīga pajumte.

Rudens darbi

Tāpat kā lielākajai daļai dārza krūmu, arī hortenzijas krūmiem ir nepieciešama rudens kopšana. Kādi darbi dārzniekiem jāveic rudenī?

 • Augstākā mērce;
 • Atzarošana;
 • Hortenzijas patversme ziemai.

Ir ļoti svarīgi ievērot pieredzējušu floristu ieteikumus. Izlaist jebkuru hortenzijas sagatavošanas ziemai posmu ir ārkārtīgi nevēlami, jo no tā ir atkarīga ne tikai krūma sulīgā ziedēšana, bet arī tā drošība.

Krūmu virskārta rudenī

Viņi sāk barot hortenziju Urālos līdz ziemai augusta beigās. Aktīvas ziedēšanas laikā viņi deva milzīgu daudzumu barības vielu sulīgām ziedkopām. Līdz rudenim augi ir novājināti, un bez jūsu palīdzības viņi nespēs izturēt smagas sals. Tāpēc pirms hortenzijas sagatavošanas ziemai tai jābūt labi apaugļotai.

Interesanti! Ziedkopu krāsa tieši atkarīga no augsnes sastāva.

Rudenī hortenziju barošanai priekšroka jādod mēslošanas līdzekļiem, kuru pamatā ir fosfors un kālijs. Ir nepieciešams atteikties no slāpekļa mēslošanas līdzekļiem. Viņi provocēs jauno dzinumu augšanu. Pirms ziemošanas krūmus var apaugļot ar sapuvušu mēslu vai kompostu.

Mēslošanas līdzekļi jāpieliek vismaz divas reizes pirms sala iestāšanās. Starp mērci jāpaiet apmēram 3-4 nedēļām. Barošanas metode ir atkarīga no klimatiskajiem apstākļiem. Ja Indijas vasara ir silta un nokrišņu ir ļoti maz, šajā gadījumā mēslojums jāatšķaida ūdenī saskaņā ar instrukcijām un krūmi jālaista bagātīgi.

Ja gluži pretēji, līst ļoti bieži, tad labāk izmantot sauso metodi:

 • Viegli atlaidiet zemi zem krūma 50-70 cm attālumā
 • Ap krūmu vienmērīgi izklāj sausas granulas
 • Atkal nedaudz atbrīvojiet augsni, it kā sajaucot to ar mēslošanas līdzekļiem.

2-3 nedēļas pēc sekundārās rudens barošanas jums jāpārtrauc laistīšana pirms ziemas un jūs varat sākt otro hortenzijas sagatavošanas darbu ziemai posmu - atzarošanu.

Hortenziju atzarošana rudenī

Hortenzijas atzarošana rudenī joprojām rada daudz diskusiju pieredzējušu dārznieku vidū. Kāds atbalsta obligātu krūmu atzarošanu, bet kāds, gluži pretēji, iesaka atlikt šo notikumu līdz pavasarim.

Interesanti! Pat sausā veidā šie ziedi saglabā savu šarmu, un tāpēc floristi tos bieži izmanto, lai sacerētu kompozīcijas no žāvētiem ziediem.

Ņemot vērā Urāla reģiona klimata īpatnības, jums jāņem vērā pieredzējušo ziedu audzētāju padomi un jāņem vērā vienas vai citas hortenzijas sagatavošanas ziemai īpatnības.

Koka hortenzijā obligāti jāapgriež:

 • Izkaltuši pumpuri;
 • Bojāti, salauzti un vāji dzinumi;
 • Dzinumu augšdaļa;
 • Vecā un pagājušā gada filiāles.

Ja zaru ir pārāk daudz, krūmu vajadzētu retināt, izgriežot dažus zarus. Pretējā gadījumā laika gaitā ziedēšanas pārpilnība pakāpeniski samazināsies.

Liellapu hortenzija atšķiras ar to, ka ziedi uz tās veidojas uz pagājušā gada dzinumiem. Tāpēc šim notikumam jāpieiet piesardzīgi. Vecās zari un vāji dzinumi ir pakļauti obligātai atzarošanai.

Pavasarī ir nepieciešams saīsināt liellapu hortenzijas dzinumus. Zaru augšdaļa bieži sasalst, un tāpēc pavasarī noteikti veiciet sanitāro atzarošanu un nogrieziet sasalušos dzinumus.

Panicle hortenzija ir jāsamazina tāpat kā koka hortenzija. Viņiem ir nepieciešami šādi apgriešanas veidi:

 • Retināšana. Šīs sugas iezīme ir pārmērīga jauno dzinumu augšana. Ja jūs izslēdzat šo hortenzijas sagatavošanas darbu ziemai posmu, pēc pāris gadiem krūms būs liels, bet jūs no tā negaidīsit ziedus.
 • Sanitārie. Ir obligāti jāizgriež bojāti zari.
 • Pretnovecošanas. Arī vecās zari ir obligāti jānoņem. Viņi ziedēs vāji, bet no saknēm smeļas daudz spēka un barības vielu.

Pagājušā gada dzinumi tiek noņemti, atstājot uz tiem vismaz 2-3 pārus labi attīstītu pumpuru. Vecās zari ir jānogriež pie saknes.

Interesanti! Arborescens sugai ir lieliska ziemcietība. Viņi mierīgi panes temperatūras pazemināšanos līdz -300˚С. Urālos tie noderēs.

Neaizmirstiet pēc griešanas apstrādāt visus griezumus ar dārza laku.Hortenzijas atzarošana Urālos jāpabeidz līdz oktobra sākumam.

Hortenzijas patversme Urālos

Ja dienvidu un centrālajos reģionos karaliskais skaistums viegli panes sals ar vieglu pārklājumu vai pat bez tā, tad ziemā Urānos ir obligāti jāpārklāj hortenzija. Tas ir saistīts ne tikai ar zemu temperatūru, bet arī ar zemu augu ziemcietību.

Klimats Urālu reģionā ir slavens ar zemu temperatūru un caurduršu vēju. Turklāt ziema šajās daļās nāk ļoti agri. Ir ļoti grūti paredzēt, kad pienāks pirmais sals. Tāpēc jau oktobra vidū - beigās jāpabeidz visi hortenzijas sagatavošanas darbi ziemai Urālos.

Sākot hortenziju patvērumu Urālos, vispirms mulčējiet zemi ap krūmu. Tam ir labi piemēroti šādi materiāli:

 • Kūdra vai sūna;
 • Zāģu skaidas, skaidas;
 • Lapniks;
 • Sausa lapotne.

Pēc tam jums jāaptver krūma zari līdz maksimālajam iespējamajam augstumam. Ar auklu pavelciet lielus krūmus ar izplatāmiem zariem. Novietojiet tīklu vai jebkuru citu tīkla pamatni ap krūmu. Iegūto cilindru piepilda ar sausu lapotni tā, lai tas pilnībā pārklātu zarus.

Lai lapas neizkaisītos pēc pirmajām vēja brāzmām, virs konstrukcijas izmetiet lielu lutrasila vai rupjš auduma gabalu un nofiksējiet to pie pamatnes.

Šī patversmes metode palīdzēs hortenzijai pārziemot, un pavasarī tā atkal priecēs jūs ar smalku ziedkopu pārpilnību un skaistumu.

Kā pareizi sagriezt, pārklāt un sagatavot hortenziju ziemai, uzzināsiet no videoklipa

Interesanti! Japāņi šo ziedu saista ar sirsnību un siltumu, bet Viktorijas laikmeta cilvēki domā vienaldzību un aukstumu.

Daudzi dārznieki, kuri jau sen ir iesaistīti hortenzijas audzēšanā Urālos, ziemošanai dod priekšroku sūtīt īpaši iedomīgas šķirnes uz pagrabu. Ja krūms nav pārāk liels, to rudenī pārstāda lielā katlā, dzirdina un ievieto tumšā, vēsā vietā. Gaisa mitrums nedrīkst pārsniegt 60-70%, un telpas temperatūra nedrīkst būt zemāka par + 2˚C + 5˚C.

Hortenzijas pārstādīšana atklātā zemē tiek veikta pavasarī, tiklīdz pāriet sals un zeme sasilst līdz + 7˚С + 10˚С.

Kā redzat, hortenzijas sagatavošana ziemai Urālos nemaz nav grūta. Šie notikumi neaizņem daudz laika.

Pavasara darbs

Ar pavasara atnākšanu Urālos ir nepieciešams noņemt patvērumu no krūmiem agri - aprīļa vidū, pakāpeniski noņemot slāni pa slānim. Pretējā gadījumā pārziemotā hortenzija neizbēgami nomirs ar atgriešanās pavasara salnām.

Vispirms noņemiet lutrasilu, pēc 7-10 dienām būs iespējams atbrīvot krūmu no lapotnes. Un tikai pēc tam noņemiet pārējo pārklājošo materiālu.

Secinājums

Rudenī, gatavojoties ziemai, hortenzija prasa vairāk rūpēties par sevi nekā visu veģetācijas periodu. Tas, cik uzmanīgi jūs ievērojat ziedu kopšanas noteikumus, ir atkarīgs no to ziedēšanas, krūma veselības kopumā un šķirnes iezīmju saglabāšanas. Bet vasarā krūmi, kas pārklāti ar spilgtām daudzkrāsainām ziedkopām, kļūs par lepnumu, jo Urālos nav tik viegli audzēt un saglabāt hortenziju!

Dot atsauksmes

Dārzs

Ziedi

Celtniecība