Biezs aprikožu ievārījums

Aprikožu ievārījuma receptes ziemai ir ļoti dažādas, un daudzi to dod priekšroku ievārījumam vienmērīgas konsistences un daudzpusības dēļ.

Ievārījumu un marmelāžu gatavošanas noslēpumi

Daudzi cilvēki mīl saldumus no ogām un augļiem ar cukuru, taču ne visi saprot atšķirību starp vienu un to pašu ievārījumu, konservus, iesaiņojumus vai konservus. Mēdz teikt, ka tas ir viens un tas pats ēdiens, vienīgā atšķirība ir tajā, no kuras valsts tas nāk. Piemēram, ievārījums ir pirmatnēji krievu produkts, konfitērija nāk no Francijas, ievārījums - no Anglijas, precīzāk, no Skotijas, bet ievārījums - no Polijas.

Bet šie ēdieni atšķiras pēc blīvuma un bieži arī ar ražošanas tehnoloģiju.

Ievārījumam, atšķirībā no ievārījuma, ir diezgan blīva (želejai līdzīga) konsistence. Tradicionāli to vāra ilgāk. Atšķirībā no ievārījuma pēc klasiskās receptes, ievārījuma pagatavošanai paredzētie augļi netiek īpaši sasmalcināti. Termiskās apstrādes laikā tie pārvēršas par viendabīgu masu. Bet konfektes galvenokārt atgādina ievārījumu, patiesībā ir tāda veida. Ievārījuma ražošanai vienmēr tiek izmantotas īpašas želejas veidojošas piedevas. Ievārījumu var pagatavot ar tiem vai bez tiem - dabiskā veidā. Attiecīgi jūs varat iegūt vai nu biezu ievārījumu, vai šķidru, vairāk kā ievārījumu.

Atkarībā no aprikožu ievārījuma receptes, ko izmanto ziemai, jūs izvēlaties augļu gatavības pakāpi. Ja ražu veicat tradicionālā veidā, neizmantojot želeju veidojošas piedevas, tad labāk ņemt vai nu pilnīgi nogatavojušos, vai pat zaļganus augļus. Tieši viņi ir slaveni ar paaugstinātu pektīna saturu, kura dēļ gatavais produkts sacietē.

Pārgatavojušos augļos pektīnu ir ļoti maz, taču tos izceļ paaugstināts saldums, un tieši tos vislabāk var izmantot receptēs, pievienojot pektīnu vai želatīnu.

Uzmanību! Ievārījumu pagatavošanas aprikozes var būt pārgatavojušās un pat mīkstas, bet nekad nav sapuvušas vai sapelējušas.

Klasiskajās receptēs aprikožu slīpēšana nav paredzēta, bet no tām vienmēr tiek noņemtas sēklas. Ja cietais apvalks ir salauzts, kodolus var noņemt. Dažās šķirnēs tiem nav rūgtuma. Pēc brūnās mizas nomizošanas ievārījumā tā ražošanas pēdējā posmā var pievienot saldus kodolus. Tas ēdienam piešķirs interesantu mandeļu garšu.

Daudzās mūsdienu receptēs mājsaimnieces dod priekšroku aprikožu sasmalcināšanai gandrīz tieši pirms ievārījuma sākšanas, izmantojot gaļas mašīnā vai blenderī. Tas ir daudz vieglāk nekā produkta sasmalcināšana pēc termiskās apstrādes.

Daudzas mājsaimnieces ziemai dod priekšroku aprikožu ievārījumam, nevis visiem pārējiem šo saulaino augļu izstrādājumiem, jo ​​tas ir daudzpusīgs lietošanai. Ir ļoti ērti to izplatīt uz maizes vai kraukšķīgiem grauzdiņiem.Ievārījums ir lielisks slānis konditorejas izstrādājumiem un kūkām, visbeidzot, tas ir ideāli piemērots kā gatavs pīrāgu un citu smalkmaizīšu pildījums.

Vienkārša aprikožu ievārījuma recepte

Saskaņā ar šo recepti jums nekas iepriekš nav jāsagatavo, izņemot faktiskos aprikozes un cukuru. Noderēs tikai neliels sviesta daudzums.

Sastāvdaļu un trauku sagatavošana

Tradicionālā receptē cukura daudzumam jābūt vienādam ar mazgātiem un bez kauliņiem aprikozēm. Ja jūs izmantojat saldus un pilnīgi nogatavojušos augļus, tad cukura daudzumu var nedaudz samazināt. Piemēram, uz 1 kg mizotu aprikožu ņem apmēram 750–800 g smilšu.

Pirms vārīšanas augļus rūpīgi nomazgā, pēc tam noteikti izžāvējiet uz papīra vai linu dvieļa. Aprikožu ievārījuma pagatavošanai nemaz nav nepieciešams ūdens. No augļiem jānoņem pat šķidruma pārpalikums, lai iegūtu gatavā ēdiena vēlamo konsistenci.

Aprikozes sagriež uz pusēm un bez kauliņiem. Ievārījuma pagatavošanai ir svarīgi izvēlēties emaljētu pannu vai nerūsējošu tēraudu ar biezu dibenu. Svarīga ir arī tā forma - plata ar zemām malām, lai ēdienu gatavošanas laikā būtu ērti sajaukt.

Gatavošanas process detalizēti

Ievārījuma pagatavošanas process pēc klasiskās receptes var aizņemt apmēram dienu, jo vispirms aprikozēm jāļauj nostāvēties ar cukuru.

Tātad, ņem katliņu, ieeļļo tā dibenu ar nelielu daudzumu sviesta, lai vēlāk izvairītos no ievārījuma uzlīmēšanas. Tad izklājiet aprikožu pusītes, pārkaisa tās ar cukuru.

Pārklājiet katlu ar dvieli un atstājiet to nakti. Šī procedūra palīdzēs aprikozēm labāk saglabāt formu ievārījuma pagatavošanas procesā.

Nākamajā dienā cukurs pilnībā izšķīst, un augļi atbrīvos daudz sulas. Nekavējoties izlejiet pārpalikumu, jo, lietojot lielu daudzumu šķidruma, apstrādājamais materiāls var pēc vajadzības nebiezināt. Augļiem jābūt tikai nedaudz pārklātiem ar sulu.

Novietojiet katlu ar aprikozēm uz siltākas. Ja cukuram nebija laika pilnībā izšķīst pa nakti, tad vispirms ugunij vajadzētu būt zemai.

Pēc tam, kad cukurs ir pilnībā izšķīdis, uguni var palielināt līdz maksimālajam līmenim. Vāra ievārījumu, nepārtraukti maisot, apmēram 15-20 minūtes. Vārīšanās procesā ir obligāti jānoņem iegūtās putas no augļiem.

Pēdējais posms

Iepriekš ievietojiet dažus apakštasītes saldētavā, lai pārbaudītu, vai ievārījums ir gatavs. Tagad jūs varat izņemt vienu apakštase un ievietot tajā nedaudz ievārījuma. Ja piliens neizplatās un uz tā izveidojas kāda cieta virsma, tad mēs varam teikt, ka trauks ir gatavs.

Ja šīs pazīmes netiek novērotas, turpiniet vārīt ievārījumu vēl 5-10 minūtes un pēc tam atkārtojiet testu. Atkārtojiet, līdz sasniegsiet vēlamo konsistenci.

Ievārījumu var ievietot sterilizētās mazās burkās (0,5 l) vēl karstu un nekavējoties pieskrūvēt ar vākiem.

Citronskābes aprikožu ievārījuma recepte

Ir nedaudz atšķirīgs, ātrāks veids, kā ziemai pagatavot aprikožu ievārījumu.

Jums būs nepieciešams:

  • 1 kg aprikožu bez kauliņiem;
  • 1 kg cukura;
  • 1 g citronskābes vai 1 ēdamkarote citrona sulas.

Nomazgājiet aprikozes, noņemiet sēklas un sasmalciniet tos ar blenderi vai gaļas mašīnā. Pievieno cukuru un citronskābi un atkal maisa. Novietojiet aprikožu biezeņa trauku uz sildīšanas plāksnes, uzvāra un vāriet apmēram 20-30 minūtes. Jums nevajadzētu ilgstoši atstāt ievārījumu, labāk to regulāri maisīt ar koka lāpstiņu, lai tas nepieliptu apakšā.

Kad aprikožu maisījums ir nedaudz sabiezējis, noņemiet to no uguns, iesaiņojiet sausos sterilizētos burkās, aizveriet ar metāla vākiem un uzglabājiet.

Ievārījums no aprikozēm un apelsīniem bez vārīšanas

Šī recepte piesaistīs veselīgas pārtikas cienītājus, jo vārīšanas procesā augļi netiek gatavoti vispār, kas nozīmē, ka tajos tiek saglabātas pilnīgi visas derīgās vielas un vitamīni.

Sagatavot:

  • 2 kg aprikozes;
  • 2,5 kg cukura;
  • 2 apelsīni;
  • 1 citrons.

Augļus labi mazgā zem tekoša ūdens un nosusina. Nogrieziet apelsīnus un citronu ceturtdaļās un noņemiet no tiem visas sēklas.

Svarīgs! Atšķirībā no mizas, tos nevar nolikt malā - tie var sajust rūgtu garšu.

Tad sasmalciniet tos ar blenderi. Pietiek aprikozes sagriezt uz pusēm un arī izņemt sēklas. Pēc tam tos sasmalcina arī ar blenderi.

Pamazām augļu masa apvienojas ar cukuru. Viss atkal ir kārtīgi sajaukts. Iegūto ievārījumu ļauj vairākas stundas nostāvēties istabas temperatūrā, līdz cukurs ir pilnībā izšķīdis.

Tad tas tiek iesaiņots mazās, iepriekš sterilizētās stikla burkās. Katrā traukā ielej ēdamkaroti cukura, lai izvairītos no bojāšanās.

Šādu sagatavi nepieciešams uzglabāt ledusskapī.

Kā pagatavot aprikožu ievārījumu ar āboliem

Aprikozes labi sader ar āboliem, jo ​​pēdējie gatavajam ēdienam pievieno nedaudz skābuma. Viņi arī nodrošina pareizu pektīna daudzumu labai sacietēšanai.

Ņem 1 kg aprikozes, nomazgā un atbrīvo tās no sēklām. Labi nomazgājiet 3-4 ābolus, atdaliet no serdes un sagrieziet 6-8 šķēlēs. Sagatavojiet plašu kastroli ar biezu dibenu, vēlams, lai tas nebūtu emaljēts, bet ne arī alumīniju.

Ievietojiet aprikozes katliņā, pievienojiet cukuru un ielieciet mazu uguni. Pēc tam, kad augļi ir vārījušies un sulīgi, pievienojiet tiem sasmalcinātus ābolus.

Pagatavojiet vidējā siltumā 30-40 minūtes, nepārtraukti maisot nākamo ievārījumu un noņemot putas. Pēc tam noņemiet pannu no plīts un ļaujiet tai nedaudz atdzist.

Paņemiet blenderi un rūpīgi sasmalciniet vārītu augļu maisījumu, pēc kura ievārījumu var izlikt sterilās burkās un sarullēt. Sagataves garša izrādās ļoti smalka, un to labi uzglabā pat istabas apstākļos.

Biezs aprikožu ievārījums

Ja jūs nepiesaista ilgstoša aprikožu vārīšanās, mēģiniet tos pagatavot, pievienojot vienu no biezinātāju veidiem. Pati ievārījuma pagatavošanas tehnoloģija pēc šīm receptēm maz mainās. Bet šajā procesā tiek pievienota viena no želejas vielām, kas ļauj samazināt produkta vārīšanās laiku un saglabāt dabisko aprikožu garšu, aromātu un derīgās īpašības.

Aprikožu ievārījums ar želatīnu

Šī ievārījuma recepte ir viena no populārākajām. Jums būs nepieciešams vienāds daudzums aprikozes un cukura (katrs 1 kg) un 40 g želatīna.

Augļus, kā parasti, atbrīvo no sēklām, pārkaisa ar cukuru un atstāj uz vairākām stundām, lai iegūtu sulu. Pēc tam tos sasmalcina ar blenderi un ievieto ugunī, lai pēc vārīšanās aprikožu masa būtu vārīta apmēram 30 minūtes.

Tajā pašā laikā želatīnu ielej ar nedaudz silta ūdens un atstāj uzbriest.

Pēc 30 minūtēm apkure tiek noņemta. Aprikozēm pievieno pietūkušu želatīnu, maisījumu rūpīgi sajauc un ielej sterilās burkās.

Svarīgs! Pēc želatīna pievienošanas nevārīt ievārījumu.

Aprikožu ievārījums ar pektīnu

Pektīns var būt želējoša cukura daļa vai arī to var pārdot atsevišķi. Tas ir dabīgs dārzeņu biezinātājs bez svešiem aromātiem un nemaina sagataves krāsu.

Aprikožu ievārījuma pagatavošanas proporcijas ir tādas pašas kā iepriekšējā receptē - 1 kg augļu ņem 1 kg cukura un maisu pektīna.

Arī ražošanas tehnoloģija ir ļoti līdzīga. Pēc aprikožu un cukura maisījuma vārīšanās 10-15 minūtes, jums jāsagatavo pektīns. Standarta paciņā parasti ir 10 g pulvera. Sajauciet tā saturu ar 2-3 ēdamkarotēm cukura.

Pievienojiet šo maisījumu vārošam aprikožu ievārījumam.

Uzmanību! Ja vispirms nemaisāt pektīnu ar cukuru, jūs riskējat sabojāt visu sagatavi.

Vārīt aprikožu ievārījumu ar pektīnu ne ilgāk kā 5 minūtes. Tad ielieciet to sterilās burkās, ieskrūvējiet un nosūtiet uzglabāšanai.

Ievārījums no aprikozēm ar želatīnu

Saskaņā ar šo recepti aprikožu ievārījums tiek gatavots, izmantojot līdzīgu tehnoloģiju, jo jellfix, tāpat kā tā daudzie kolēģi, piemēram, jamfix, quittin satur to pašu pektīnu ar cukuru un bieži citronskābi. Tāpēc tas jāpievieno tādās pašās proporcijās un tādā pašā secībā kā pektīns. Parasti attiecībā uz 1 kg aprikozēm un 1 kg cukura lieto vienu standarta paciņu zhelix 1: 1.

Armēņu aprikožu ievārījuma recepte

Armēņu aprikožu ievārījuma pagatavošanas metode atšķiras no tradicionālās tikai divos punktos:

  • aprikozes pēc sēklu noņemšanas nesasmalcina, bet sagriež 4 šķēlēs;
  • gatavošanas procesā cukurs tiek ievadīts secīgi, vienmērīgās porcijās.

Uz 1 kg aprikozēm tiek izmantots apmēram 900 g granulēta cukura.

Pirmkārt, apmēram 1/3 no kopējā receptē noteiktā cukura daudzuma pievieno augļu šķēlītēm. Aprikozes tiek uzvārītas. Pēc 10-15 minūtēm otro trešdaļu cukura pievieno augļu masai. Aprikozes vāra vēl 20-30 minūtes, un tām pievieno pārējo cukuru. Pēc tam sagatavi var vārīt vēl 5-10 minūtes un karstu izkaisīt burkās.

Aprikožu ievārījums lēnā plīts

Kaut arī aprikožu ievārījumu nav grūti pagatavot lēnā plīts, tomēr nav ieteicams procesu atstāt likteņa žēlastībā un turpināt savu biznesu. Trauks var vienkārši "aizbēgt". Tā paša iemesla dēļ labāk ir uzpildīt multivarkas trauku ar aprikozēm un cukuru ne vairāk kā pusi un neaizvērt vāku.

Uz 500 g augļu ņem 0,5 kg cukura, ieteicams pievienot 1 tējk. citronu sula.

Padoms! Citrona pievienošana palīdzēs saglabāt gatavā ievārījuma spilgto, bagātīgo krāsu.

Pirmais posms neatšķiras no tradicionālajām tehnoloģijām. Aprikozes mazgā, atdala no sēklām, ievieto multivarkas bļodā un pārklāj ar cukuru.

Pēc tam 60 minūtes tiek ieslēgts režīms "Cepšana", un process sākas. Vākam jābūt atvērtam - ievārījums būs laiku pa laikam jāmaisa. Piecas minūtes pirms procesa beigām pievienojiet citrona sulu un samaisiet. Kad multivarks izslēdzas, ievārījums tiek izlikts sterilās burkās.

Aprikožu ievārījuma pagatavošanas noslēpumi maizes automātā

Maizes gatavotājs var arī daudz atvieglot saimnieces dzīvi, it īpaši, ja nav nepieciešams pagatavot lielu daudzumu ievārījuma.

Jums arī nav nepieciešami īpaši preparāti, taču jūs varat eksperimentēt, pievienojot dažādas sastāvdaļas, netērējot daudz pūļu. Galu galā maizes ražotājs veiks lielāko daļu darba, it īpaši sajaucot, jūsu vietā. Gatavā porcija izrādās maza, un nav žēl, ja partijas garša jums ne visai atbilst.

Lai sāktu, varat mēģināt izmantot šo recepti. Paņemiet pa 1 kg cukura un aprikozēm, 1 citronu un apmēram 5 cm garu ingvera gabalu.

Sasmalciniet augļus kopā ar citām sastāvdaļām, izmantojot gaļas mašīnā vai blenderī, ievietojiet maizes automāta traukā, iestatiet programmu "Jam" vai "Jam", noklikšķiniet uz "Start".

Pusotru stundu vēlāk, pēc ierīces beigām, vienkārši atveriet vāku, iesaiņojiet gatavo produktu kārbās, un šo procesu var uzskatīt par pabeigtu.

Citas aprikožu ievārījuma šķirnes

Ievārījuma gatavošanas procesā nebaidieties eksperimentēt - galu galā aprikozes lieliski sader ar daudziem citiem augļiem un ogām: avenēm, kazenēm, jāņogām, ērkšķogām, nemaz nerunājot par citrusaugļiem.

Garšvielu cienītājiem būs vilinoši pievienot kanēli un vaniļu. Krustnagliņu, zvaigžņu anīsa, ingvera un lauru lapu maisījums palīdzēs radīt unikālu gatavā ēdiena garšu, ko var izmantot arī kā mērci gaļas un zivju ēdieniem.

Aprikozēm labi sader dažādi rieksti, un ruma vai konjaka pievienošana padarīs ievārījuma garšu bagātāku un pagarinās tā derīguma termiņu.

Secinājums

Dažādas receptes aprikožu ievārījumam ziemai ļaus jebkurai mājsaimniecei izvēlēties sev piemērotu un aukstajai sezonai saglabāt gabalu saulainas vasaras.

Dot atsauksmes

Dārzs

Ziedi

Celtniecība